Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Niezarejestrowany żółw

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_shutterfly

gosc_shutterfly
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 12:08

Mam pytanie, czy istnieje możliwość zarejestrowania żółwia stepowego? Mam go od 16 lat, zakupiłam go w 1991 roku, czas przeznaczony na rejestrację niestety "przegapiłam".

#2 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 13:48

Rejestracji dokonuje sie w starostwie lub w urzędzie miasta na prawach powiatu zgodnie z miejscem zamieszkania. Wniosek podlega opłacie skarbowej w wysokości około 25 zł.

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 14:11

Mam pytanie, czy istnieje możliwość zarejestrowania żółwia stepowego?

Nie. Taka możliwośc była dwukrotnie i więcej nie będzie.

Rejestracji dokonuje sie w starostwie

Tak dokonuje się, jak się ma jakikolwiek dokument poświadczający legalne pochodzenie. Nie wprowadzaj człowieka w błąd :)

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 14:21

To dlaczego w Urzędzie Miasta powiedziano mi, że mozna zarejestrować?!  ???  :o

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 17:39

To dlaczego w Urzędzie Miasta powiedziano mi, że mozna zarejestrować?!

No cóż... nie wiem... Nie jest to zgodne z prawem jeśli się nie ma dokumentu potwierdzającego rejestrację. Może urzędnik założył, że masz taki dokument.

#6 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 17:55

Ale Asiu! Ja przecież mam dokument potwierdzajacy legalne pochodzenie, a Tusia nie chciałam rejestrować tylko byłam sie zapytać jak to jest w mieście gdzie teraz mieszkamy bo przeciez przeprowadzalismy sie a Tusiek nie był przerejestrowany.  ;)

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 18:30

Ale Asiu! Ja przecież mam dokument potwierdzajacy legalne pochodzenie

A autor postu raczej nie skoro kupił żółwia w 1991 roku :)

#8 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 18:54

Widać źle zrozumialam autora postu. On sie zapytał czy można zarejestrować żółwia, nie pisał, że nie ma papierów.  :)

#9 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 19:11

Niby nie można, a ja na innym forum czytałam, że żółwia zarejestrowano bez papierów po wcześniejszym podpisaniu przez właściciela oświadczenia, że go znalazł. Wniosek z tego taki, że chyba urzędnicy nie znają przepisów i można prawo ominąć i zwierzak będzie zarejestrowany.

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 19:17

można prawo ominąć i zwierzak będzie zarejestrowany.

Żałosne... Furtka dla przemytników otwarta.

#11 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 19:18

nie pisał, że nie ma papierów

Nie pisał, ale data zakupu mówi sama za siebie.

#12 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 20:15

Żałosne... Furtka dla przemytników otwarta.

Może i żałosne, ale chyba nie bardziej niż polscy urzędnicy

#13 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 20:37

Może i żałosne, ale chyba nie bardziej niż polscy urzędnicy

To właśnie miałam na myśli...

#14 gosc_shutterfly

gosc_shutterfly
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 12:20

Czy może ktoś wie, jakie dokumenty można uznać za wystarczajace do potwierdzenia legalności pochodzenia zwierzęcia, posiadanego od czasu, gdy jeszcze nie podlegał ograniczeniom (np. własne oswidczenie, dokumentacja fotograficzna, itp.)? Czy nie ma możliwosci dalszego legalnego posiadania takiego zwierzęcia, co jest sprzeczne z intencją prawa międzynarodowego oraz zdrowym rozsądkiem?

#15 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 12:29

Czy może ktoś wie, jakie dokumenty można uznać za wystarczajace do potwierdzenia legalności pochodzenia zwierzęcia,

O ile sie nie mylę to numer CITES z potwierdzeniem zakupu (paragon, faktura) lub dokument potwierdzający urodzenie w niewoli, lub dokument potwierdzający rejestracje przez poprzedniego właściciela (wtedy zwierzę trzeba przerejestrować). Nie jestem pewna, czy jest tak jak napisałam, więc lepiej poszukaj jeszcze tych informacji. Było gdzieś na forum chyba w dziele terrarystyka.

#16 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 20:45

W Czechach nie są konieczne CITESY do rejestracji żółwia, tylko np. ręcznie podpisane zaświadczenie, że żółw jest legalny. Polskie prawo jest pod tym względem bardzo kulawe...bo gadzika znalezionego w parku nie zarejestrujesz, a powinna być taka możliowść.

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 20:50

W Czechach nie są konieczne CITESY do rejestracji żółwia, tylko np. ręcznie podpisane zaświadczenie, że żółw jest legalny.

Ja tam nie wiem jak jest w Czechach. My zaś mieszkamy w Polsce...

bo gadzika znalezionego w parku nie zarejestrujesz, a powinna być taka możliowść.

Jasne... Juz widzę te kolejki podstawionych emerytek, które rejestrują rzekomo znalezionego a naprawdę nielegalnego żółwia... Polakom wystarczy zostawić maleńką furteczkę, żeby to wykorzystali...

#18 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 20:52

To powinna być inna możliwość zarejestrowania takiego zółwia.

#19 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 20:54

To powinna być inna możliwość zarejestrowania takiego zółwia.

A jaka inna możliwość nie zostałaby wykorzystana przez przemytników ?

#20 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 20:58

Juz widzę te kolejki podstawionych emerytek, które rejestrują rzekomo znalezionego a naprawdę nielegalnego żółwia...

:rotfl: naprawdę rewelacyjny tekst

Polakom wystarczy zostawić maleńką furteczkę, żeby to wykorzystali...

myślę, że i bez furteczki dajemy sobie całkiem nieźle radę. Cóż Polak potrafi...Ja jestem za zaostrzeniem przepisów, bo to chyba rzeczywiście jedyny sposób żeby ludzi wychować

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych