Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Podłoże wybiegu na balkonie

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_babooshka76

gosc_babooshka76
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2007 - 21:42

Chciałabym w te lato przekształcić cały balkon w wielki wybieg dla moich robaków. Chciałabym przeznaczyć dla nich cały metraż balkonu, bez ograniczania ich w żaden sposób - żeby mogły się porządnie wybiegać... Czym można wyłożyć 'podłogę' balkonu (na której są kafelki), żeby podłoże było bezpieczne dla nóżek stepowców? Czy np. mata wiklinowa, mata kokosowa albo gumowa mata antypoślizgowa spełniłyby rolę 'nieszkodliwego' podłoża? Oprócz 'podłogi' będą miały płaskie kuwety z trawami, kuwety wypełnione żwirkiem, przeszkody z konarów drzew itp., ale muszę przynajmniej część powierzchni podłogowej balkonu zostawić 'niezabudowaną' żeby rodzina się nie wkurzała jak będzie chciała rozwieszać pranie, plus ojciec ma w zwyczaju wychodzić na balkon na papierosa i musi mieć jakieś miejsce do stania :) Reasumując: czym pokryć balkon, żeby nie cierpiały na tym nóżki żółwików?

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2007 - 21:55

Czym można wyłożyć 'podłogę' balkonu (na której są kafelki), żeby podłoże było bezpieczne dla nóżek stepowców? Czy np. mata wiklinowa, mata kokosowa albo gumowa mata antypoślizgowa spełniłyby rolę 'nieszkodliwego' podłoża?

Nic z tego, za twarde a poza tym nie da się kopać. Poza tym nie wiem jak wyobrażasz sobie sprzątanie moczu i wdeptanych kupek z maty wilkinowej lub kokosowej.

kuwety wypełnione żwirkiem,

A żwirek do czego, żeby sie go najadły i pozdychały?  :o

Wydziel lepiej część balkonu. Zrób obramowanie z drewna i naprykuj do tego 15-20 cm kory ogrodowej z ziemią i żółwie będą szczęśliwe a domownicy zadowoleni.

#3 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2007 - 08:06

chyba, że wyłożysz darnią, ale z tym znacznie więcej roboty cię czeka i pielęgnacji również

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2007 - 11:05

Ja juz pisałam na ten temat w poście o północnym balkonie i tak jak doradziła Pati, postanowilismy z mężem wyłożyć balkon wykopaną, naturalną darnią.

#5 gosc_babooshka76

gosc_babooshka76
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2007 - 13:21

heh, to jednak trzeba bedzie zmontować jakis wybieg zamkniety bo by mnie rodzina z domu pogoniła za tą darń :) Dzięki za rady.

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2007 - 17:40

Dlaczego by Cię pogoniła?? Przecież pisałaś że chcesz poświęcić cały balkon bez ograniczenia w żaden sposób...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych