Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Dokumenty potwierdzające legalność

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 02 2007 - 20:20

Poszłam dzisiaj naiwna ( po 1,5 roku) do ZOO-sklepu, w którym kupowałam moje gadziny grzecznie zapytać czy mogłabym otrzymać papiery zółwikowe. I dowiedziałam się,ze dokumenty dostałam. Ja że nie, gość że tak i taka sobie wymiana zdań. I na koniec padło tendencyjne pytanie "czemu miałbym tych papierów nie wydać, przecież one mi do niczego nie są potrzebne". grzecznie mu powiedziałam, że doskonale wiem do czego bywają potrzebne. no ale myślałam ze coś mnie trafi !!! czy jak się dostaje takie dokumenty to coś się potwierdza? bo tak mnie wkurzył, ze mam ochotę zrobić dym!!!

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 02 2007 - 20:55

czy jak się dostaje takie dokumenty to coś się potwierdza? bo tak mnie wkurzył, ze mam ochotę zrobić dym!!!

Gapowe się płaci.. Nic im nie udowodnisz raczej.

#3 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 02 2007 - 21:32

skoro ich nie dostałaś, to znaczy, że facet w kulki leci i robi z siebie wała. Co on miał ci powiedzieć po takim czasie....? Sprzedałem pani nielegalne żółwie. Nawet jeśli te papiery ma to pewnie i tak ci już ich nie wyda. A gdzie kupowałaś te gadziny?

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 02 2007 - 23:03

Jedyne co pozostaje to poznać parę osób których również oszukano. Pójść tam grupką i nakazać wydanie papierów. Jeśli nie, powiedz że zgłosisz do prokuratury. Wytłumacz mu jego winę,powiedz że sklep zostanie zamknięty a jak nie, to go wyrzucą itp. Jeśli nic nie pomoże to naprawdę zgłoś to na policję. Żółwia kupiłaś za cenę z papierami?

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 03 2007 - 08:09

Jeśli nic nie pomoże to naprawdę zgłoś to na policję.

tak tylko każdy kij ma dwa końce. Jakby tak postąpiła o również i żółw może zostać aresztowany. Poleczka również popełniła przestępstwo kupując gada bez papierów

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 03 2007 - 09:18

wiem ze jestem gapa, ale ja nie wiedziałam że trzeba te papiery mieć. Dopiero tu sie dowiedziałam. Zapłaciłam za nie wtedy po 250 zł, więc raczej cena z papierami. Ale on twierdzi, ze mi te papiery dał - czyli prawdopodobnie zostały wykorzystane do legalizacji innych żółwi. No ja mu tylko mogę udowadniać, ze mi je sprzedał, na podstawie paragonu z kasy fiskalnej i tyle.najbardziej mnie wkurzył tym wmawianiem. sklep z tzw. tradycjami jest w mieście od zawsze.

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 03 2007 - 12:40

To ja miałam wyjątkowe szczęście w takim razie bo jak kupowałam mojego niunia (w sklepie zoologicznym Nowym Targu) to zupełnie nie pomyslałam o papierach, wzięłam żółwia i wyszłam. Sprzedawca biegł za mną z papierami. A wogóle to skąd wiedzieć, że papiery są prawdziwe, przecież mozna je podrobić. Jak powinny wyglądać takie papiery i co powinno sie w nich zawierać. Ja mam takie papiery, może ktoś też pokaże.

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 03 2007 - 13:47

No cóż. Chyba można sprawdzić, czy na te same papiery nie jest zarejestrowany inny osobnik.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 03 2007 - 15:01

A jak? Jeśli nie ma jakiegoś potwierdzenia zdjęciem czy innym dowodem to się chyba nie da.

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 03 2007 - 16:06

Na dokumencie widnieje ilość osobników i numer zaświadczenia. N a podstawie tego można sprawdzić, ćzy taki dokument faktycznie został wystawiony przez urząd, który widnieje na dokumencie. Ponadto można chyba sprawdzić, czy na ten numer nie zostało zarejestrowanych więcej żółwi niż jest na nim wymienione. Oczywiście nie znam nikogo kto by to sprawdzał, więc nie wiem, czy to rzeczywiście daje się sprawdzić. Jak znam Polskę, to nie wszystko jeszcze działa jak należy. Nie mniej jednak już teraz należy propagować rejestrację gadów w nadziei, że niedługo będzie to sprawnie działało.

#11 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 09:41

Co? Nikt nie chce pokazać swoich papierów?  :'(

#12 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 09:52

Nie wszyscy je mają :'(

#13 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 10:00

Ale chyba są osoby, które mają. Chodzi mi tylko o porównanie tego co zawierają takie papiery.

#14 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 10:10

mam pytanko od kiedy tak naprawde takie dokumenty obowiązują przy sprzedazy? chodzi mi o to, od kiedy sprzedawca ma obowiazek dostarczyc takie dokumenty.

#15 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 10:18

No zaraz przy zakupie!

#16 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 10:34

Nie o to mi do końca chodziło. Chodziło mi o datę jakiejś ustawy albo przepisu, albo jakiejs innej daty, od kiedy takie papiery musza byc oddtsraczane razem ze zwierzakiem. Np. w 1991 nie trzeba było mieć papierów na zwierzaka.

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 11:23

Co? Nikt nie chce pokazać swoich papierów?  :'(

Ale jakie papiery? Ja mam żółwie zalegalizowane jak była 'amnestia' i mam tylko wypis potwierdzający, że trzy żółwie stepowe są zarejestrowane na mnie i są legalne. Po wprowadzeniu przepisów nie kupowałam zwierzęcia na które potrzeba dokumentów.

#18 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 11:26

Po wprowadzeniu przepisów

Jeśli mowa o tych przepisach, ktore mowia ze trzeba miec papiery o legalnym pochodzeniu i zolwia trzeba zarejestrowac, to moje pytanie: kiedy te przepisy weszly w zycie?

#19 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 11:27

mam pytanko od kiedy tak naprawde takie dokumenty obowiązują przy sprzedazy? chodzi mi o to, od kiedy sprzedawca ma obowiazek dostarczyc takie dokumenty.

Ja rejestrowałam żółwie i szyszkowce w 2003 roku we wrześniu i to było pod koniec pierwszej 'amnestii'. Potem wprowadzono jeszcze termin dodatkowy. No ale można przyjąć, że w drugiej połowie 2003 roku weszła w życie ustawa o obowiązku rejestracji zwierząt z załącznika CITES a więc od tego czasu sklepy i hodowcy maja obowiązek wydawania dokumentów potwierdzających legalne pochodzenie zwierząt objętych ta ustawą.

#20 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 11:27

No to nie wiem już sama. Nie chodziło mi o papiery potwierdzające rejestrację, tylko o takie ktore daje sprzedawca.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych