Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Nowe terra dla stepowca

terrarium

• Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 02 2007 - 14:43

ja używam zwyklych.

#22 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano czerwiec 02 2007 - 15:01

No i wracając do mojego nowego terra. Będzie miało wymiary 83/60/50. Może być?

#23 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 02 2007 - 15:24

Jest to raczej średnia wielkość, zależy też od wielkości gadzinki.  ;)

#24 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano czerwiec 02 2007 - 15:46

Żółwik narazie młody, długość ok.12 cm

#25 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 02 2007 - 16:03

Hmm, to znowu nie aż taki mały, mój Tuś ma 9 cm.

#26 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano czerwiec 02 2007 - 17:08

aha.. ale używasz takich zwykłych czy jakichś Hagen/Exo terra etc.?

Wielokrotnie już pisałam, że zwykłych... Mam do Ciebie prośbę. Wysil sie i poszukaj trochę informacji na forum... To trochę zniechęcające jak nikomu się nie chce szukać, tylko wszystko trzeba za każdym razem pisac od nowa.

#27 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano lipiec 14 2007 - 18:20

1. Czy przy podłożu 20cm żółw będzie przekopywał się do dna? Pytam, bo jeśli tak, to musiałbym pokryć plyte meblowa czyms chropowatym, np cementem, aby żółw przy tym ścierał pazury... 2. Czy polecacie stosować jeszcze jakieś oświetlenie lub dodatkowe urządzenia oprócz ReptiGlo8 i lustrzanki, np NightGlo czy coś? 3. Czy potrzebna jest jakaś dodatkowa wentylacja, jesli terra bedzie przynajmniej w polowie otwarte? [przynajmniej 76/30]

#28 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano lipiec 14 2007 - 19:23

http://www.terraryst...d=511&Itemid=84 Czytales?? Bo wydaje mi sie ze nie.

#29 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 14 2007 - 22:16

gutek a na które pytanie odpowiedziałeś?

#30 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano lipiec 14 2007 - 22:19

nie znalazlem konkretnych odpowiedzi na swoje pytania tam, więc proszę daruj sobie takie porady. Oczywiście, że czytałem, to był jeden z moich pierwszych przeczytanych artów na tym serwisie.

#31 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 12:26

A i jeszcze jedno..wyczytalem ze swietlowka powinna byc na srodku... a czemu nie może być pod ścianą? no i co z jakimiś innymi żarówkami? dawać czy nie?

#32 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 14:09

poczytaj wiecej w dziale terrarium :) tam bylo o zarowkach i swietlowkach, o terrariach dla zolwi. Zrob od razu wiekszy, raz a dobrze! Zolw rosnie i bedzie potrzebowal co raz wiecej miejsca. Powodzenia! Fajnie ze starasz sie o dobre warunki dla malucha! :tak:

#33 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 15:05

swietlowka powinna byc na srodku... a czemu nie może być pod ścianą?

Bo pod ścianą nie oświetla efektywnie całej powierzchni terrarium, za to oświetla nie wiadomo po co ścianę.

#34 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 19:19

a czym dogrzewać gada?

zwykła lustrzanka o odpowiednio dopasowanej mocy do rozmiarów terra za ok 4zł

#35 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 19:58

lustrzanke osram pot 40W już kupilem, ponadto czekam az mi dostarcza pogwarancyjnie [bo sie po pol roku spalila] sun-glo 50W lustrzanke... jak myslicie sprawdzi się w terra dla stepowca night-glo? bo wpadlem na pomysl oswietlania nocnego night-glo 25W dla fajnego efektu...

#36 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 20:07

ponadto czekam az mi dostarcza pogwarancyjnie [bo sie po pol roku spalila] sun-glo 50W lustrzanke...

nie rozumiem dlaczego wydajesz tyle pieniędzy na ten produkt. W zasadzie niczym się nie różni od zwykłej lustrzanki, a kosztuje o wiele więcej. Uważam, że jest to zbędny produkt, skoro można dostać dużo tańszy zamiennik, a efekt jest praktycznie taki sam. Też kiedyś weszłam w posiadanie tej żarówki i wytrzymała tak samo długo jak Twoja, podczas gdy zwykła świeci spokojnie około roku

jak myslicie sprawdzi się w terra dla stepowca night-glo?

O ile się nie mylę night-glo emituje niebieskie światło. Nie jest to produkt dla żółwi. Jak już chcesz mieć w nocy oświetlone terra zainwestują w czerwoną lustrzankę

#37 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano lipiec 16 2007 - 22:52

night glo emituje niebieskie swiatlo i imituje ksiezyc... a sun glo kupilem bo zawiera promienie podczerwone, niestety jest bardzo awaryjna i to dotyczy ok 90% wypustu a nawet wiecej, tak sie doweidzialem.

#38 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 17 2007 - 00:28

a sun glo kupilem bo zawiera promienie podczerwone

Każda żarówka zawiera promieniowanie podczerwone i to bardzo dużo promieniowania podczerwonego...

#39 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano lipiec 17 2007 - 00:30

ja jużsiedzimy w żarówkach... rapti glo świetlówka ma jaka dlugość? bo spotkalem sie z trzema wymiarami: 59 cm, 60 cm i 61 cm... kupilem oprawe taka jakie sa normalne wymiary swietlowek 18W czyli 60 cm... i obawiam sie czy nie spotka mnei przykra niespodzianka...

#40 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano lipiec 17 2007 - 06:45

w sumie to powinieneś kupić najdłuższą, żeby oświetlała jak największą część terra.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: terrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych