Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Wywóz gada

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 11 2007 - 19:46

Proszę o pomoc w sprawie mojej gadziny stepowej. Planuję dłuższy pobyt w Wielkiej Brytanii i w perspektywie chciałabym ją ze sobą zabrać. Posiadam świadectwo rejestracji + zaświadczenie od weta stwierdzające urodzenie w niewoli. Mogę oczywiście przetłumaczyć to na angielski (tłumacz przysięgły). Problem w tym, że nie wiem czy to wystarczy. Dzwoniłam do Ministerstwa Środowiska, gdzie udzielono mi informacji, że żółw stepowy należy do grupy B na liście CITES i w związku z tym posiadane przeze mnie dokumenty wystarczą. W sklepie zoologicznym dowiedziałam się natomiast, że niektóre kraje UE (w tym Wielka Brytania) mają odrębne przepisy, na mocy których zabierają zwierzaka na kosztowną i długotrwałą kwarantannę. Prawdopodobnie można to obejść, przedstawiając kolejne zaświadczenie (tłumaczone) od weta o stanie zdrowia, odrobaczaniu i kwarantannie, która powinna się zakończyć max.48 godzin przed wywozem. Czy ktoś z Was miał już z tym do czynienia? Przejrzałam forum, ale po telefonie do Ministerstwa nic mi tu nie styka... HELP!!!

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 13 2007 - 11:54

Był juz na forum wątek o wywozie gadów do GB. Chodziło chyba o węże. Poszperaj bo nie pamiętam jak się to skończyło.

#3 gosc_KatarzynaB

gosc_KatarzynaB
  • Guests

Napisano grudzień 03 2007 - 03:54

Ja kupilam zolwia w Anglii w zoologiku ze swiadectwem urodzenia i chce go zabrac na urlop do Polski ale mam maly problem. Wiem, ze jest to gatunek chroniony i wiem, ze musze mu wszczepic cheapa ale gdzie, jak? Prosze o pomoc!!  ???

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano grudzień 04 2007 - 08:30

No napewno w Urzędzie gdzie żółw był rejestrowany Ci pomogą.

#5 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano grudzień 18 2007 - 15:55

Katarzyna B - zolwia w UK czipuje sie jesli ma powyzej 10 cm dlugosci plastronu, robisz to u weta i kosztuje 15-30 funtow, z tym, ze moze potrwac zanim dostaniesz potwierdzenie. Zolwia lepiej zostaw na czas urlopu po czyjas opieka, nie mecz gadziny bez sensu. Zolwia o ile uda Ci sie przewiezc przez Niemcy - w Anglii mozesz miec bez problemu, jesli potrzebujesz szczegolow skontaktuj sie z DEFRA. Casey, Madeleine (AH) [Madeleine.Casey@defra.gsi.gov.uk] Zadna kwarantanna.  Polskie Ministerstwo zostaw w spokoju, jeszcze Cie zaczna straszyc konfiskata czy co... a lepiej byloby tez znalezc na miejscu opieke, jesli planujesz wrocic.

#6 gosc_KatarzynaB

gosc_KatarzynaB
  • Guests

Napisano grudzień 19 2007 - 14:40

Bardzo dziejuje za pomoc. Na urlop go nie zabiore ale pytam na przyszlosc jak bede chciala wrocic na stale do Polski  ;D

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 16 2008 - 15:01

Wiem, ze ten temat byl juz gdzies poruszony - zaraz to znajde, ale moze ktos, kto ma wiecej informacji trafi tu i doda cos jeszcze od siebie. Moj problem to zakup zolwia w Polsce i wywoz do Irlandii. Czy naprawde nie potrzeba nic wiecej niz swiadectwo CITES i zaswiadczenie od weterynarza?
A propos czipow i kwarantanny - czytalam bardzo duzo na ten temat w internecie i mam wrazenie, ze takie wymagania dotycza tylko zwierzat, ktore moga chorowac na wscieklizne.UWAGA!!! Moje wiadomosci poparte sa tylko wlasnymi wnioskami wyciagnietymi z informacji w necie - nie koniecznie sa prawidlowe! Takze prosze o opinie - moze komus sie przyda...A wiec szczegolowe wymagania opisane sa dla kotow, psow i fretek - jako zwierzat hodowanych w domach jako pupile. Inne sa wymagania dla reszty zwierzat - np tych na handel itp czy lisow i innych, ktore moga miec wcieklizne. Z ta wscieklizna to chodzi o to, ze na Wyspach dawno ja wytepiono i maja niesamowite obostrzenia i wymagania w tym temacie. Bez bardzo szczegolowych i dlugich badan piesek po prostu nie przejdzie przez granice i juz (najciezej jest oczywiscie przy przelotach...z wiadomych wzgledow).
Niestety nie spisano jeszcze przepisow dotyczacych przewozu gadow jako zwierzatek domowych, dlatego dotycza ich przepisy zwierzat dzikich - np http://wetdoktor.pl/...ent/view/48/42/
Ale tu jest napisane tylko tyle, ze np gadow nie dotycza obostrzenia w odniesieniu do wscieklizny. Moje pytanie wiec jakie wymagania sa przy przewozie zolwia ladowego z Polski na Wyspy??? Czy ktos ma szczegolowe informacje???
Z gory bardzo dziekuje za pomoc.
e

#8 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano styczeń 18 2008 - 14:08

Kupujac w Polsce zolwia z CITESEM i kombinujac dla niego transport do Irlandii zaplacisz mniej wiecej tyle co za malucha na miejscu, a oszczedzisz gadzinie i sobie stresu; czipy obowiazuja jak pisalam w UK wiec mo0ze i w Irlandii od 10 cm plastronu tjjakies 11-12 karapaksu, w Polsce ponoc - nie wiem - od 400g czyli dla greka to bedzie jakies 12-13 cm. Poza tym nie jestem nawet pewna. czy potrzebne byloby zaswiadczenie od weta, jesli kupilabys zwierzaka tuz przed wyjazdem - ale moim zdaniem poszukaj czegos na miejscu. Wybor spory i wszystko legalne.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 22 2008 - 13:54

Kupujac w Polsce zolwia z CITESEM i kombinujac dla niego transport do Irlandii zaplacisz mniej wiecej tyle co za malucha na miejscu, a oszczedzisz gadzinie i sobie stresu;
czipy obowiazuja jak pisalam w UK wiec mo0ze i w Irlandii od 10 cm plastronu tjjakies 11-12 karapaksu, w Polsce ponoc - nie wiem - od 400g czyli dla greka to bedzie jakies 12-13 cm.
Poza tym nie jestem nawet pewna. czy potrzebne byloby zaswiadczenie od weta, jesli kupilabys zwierzaka tuz przed wyjazdem - ale moim zdaniem poszukaj czegos na miejscu. Wybor spory i wszystko legalne.

No zgadza sie....Wszystko przeliczylam i nie wspomne juz o tym stresie... Chyba rzeczywiscie nie ma co kombinowac. Jedyne nad czym by sie mozna zastanowic, to zakup terrarium i innego sprzetu w Polsce.
Dziekuje za odpowiedz!

#10 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano styczeń 23 2008 - 19:57

Szczegolnie dla malego zolwika idealnie nada sie pudlo plastikowe takie okolo 40x60 cm, w UK kosztuje ok.4£ czyli ze 6 euro. Jak koniecznie chcesz cos wozic to wez sobie termometr z higrometrem, ze dwie oprawki na zarowki do 60W bo przynajmniej w UK trudno dostac, troche kabla jak nie chcesz kupowac 10m albo i wiecej, i ze dwie swietlowki - kompakty sa dosc rzadko i drogie, mnie sie oplacilo sciagnac sprzet z Niemiec, swietlowka, termometr plus przesylka kosztowaly razem tyle co sama swietlowka tu, nie mowiac juz o tym, ze na mojej wsi nie ma sklepu zoo; rowniez gdybys jechala samochodem mozesz po drodze sprobowac kupic w Niemczech Agrobsa, tu sa tylko jakies b. podejrzane granulaty i z rzadka amerykanska karma dla trawozernych. Ale za to swieza karma cala zime;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych