Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jaki żółw na początek?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 15 2007 - 16:42

Witam Mam zamiar kupic sobie żółwia lądowgo(oczywiście najpierw terraium itp.) ale nie wiem jaki będzie najlepszy na sam poczatek i ile będzie kosztował (mały) ??? I co trzeba mu kupić do terrarium, najpotrzebnijsze rzeczy !! Proszę o odpowiedź pozdrawiam :)

#2 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano sierpień 15 2007 - 17:46

Najpierw poczytaj a potem zastanów się nad zakupem żółwia.

#3 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano sierpień 15 2007 - 17:53

Ja tam proponuje Greka.  ;D

#4 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 15 2007 - 18:43

Na razie nie strzelajmy propozycjami. Niech klega poczyta całe forum, bo żółw, jaki by nie był, to duże wyzwanie.

#5 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 15 2007 - 20:08

jeśli nie popełni się błędów, o które przy hodowli żółwia lądowego chyba najłatwiej w całej terrarystyce, to hodowla żółwia nie nastręcza problemów. Gorzej jak się najpierw kupi, a potem doczyta, naprawić jest te błędy bardzo trudno, to akurat wiem z doświadczenia. Michale! koszt żółwia to około 500-1000 zł w zależności od gatunku [z tych dla początkujących]. Nie jest to mało. W dość sporym terrarium musi mieć dużo podłoża, najlepiej kory, drewienek, oświetlenie UVB, ogrzewanie lustrzanką. Trzeba poczytać dużo o żywieniu skorupy... Pozdrawiam. PS. nie odsyłajcie każdego tak z kwitkiem. Michał jest nowy na forum, jeszcze nie wie wszystkiego. Jakby tak każdemu mówić, że wszystko jest w opisie gatunku itp. to forum byłoby niepotrzebne prawie.

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 15 2007 - 22:50

hodowla żółwia nie nastręcza problemów

Poza kilkoma:
1. Bardzo duże terrarium
2. Konieczność dostarczania odpowiedniego pokarmu zimą (dieta czysto ważywna odpada)
3. Zalecenie zimowania żółwia
4. Jego długowieczność, która powoduje, że żółw jak się znudzi zaczyna być poważnym problemem

#7 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 11:12

hodowla żółwia nie nastręcza problemów

Poza kilkoma

nie nastręcza jeśli się zapewni warunki i nie popełni błędów. zdanie wyrwane z kontekstu traci sens, a także nie ukazuje intencji mojej wypowiedzi:)

1. Bardzo duże terrarium

nie większe niż dla niektórych jaszczurek

2. Konieczność dostarczania odpowiedniego pokarmu zimą (dieta czysto ważywna odpada)

nazbierać i ususzyć - duży problem to to nie jest

3. Zalecenie zimowania żółwia

zalecenie - czyli nie koniecznośc, poza tym ważne przy chęci rozmnażania, bez tego żółw też się obejdzie, większość ludzi na tym forum nie zimuje żółwi...

4. Jego długowieczność, która powoduje, że żółw jak się znudzi zaczyna być poważnym problemem

więc zakup trzeba dobrze przemyśleć

Michale, pamiętaj o tym, że żółwik kosztuje co najmniej 500 zł, nie wiem czy przewidywałeś taką sumę; żyje do 100 lat, nie wiem czy przewidywałeś taki okres czasu; wymaga dużo zachodu jeśli chodzi o jedzenie, to bardzo wybredne stworzenia. Nie chodzi o to żeby cię zniechęcić, tylko o dobro żółwia :)

Napisz czy jesteś w stanie mu to wszystko o czym napisaliśmy zapewnić, a potem zaproponujemy Ci jakiś gatunek.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 11:37

Tak jestem w stanie to wszystko mu zapewnić, bardzo dużo przeczytałem i myślałem na jego temat i wiem o oświelteniu, odzywianiu itp. Mam tylko jeden problem nie wiem jakiego żółwia kupić żeby nie był najdroższy i by nie było z nim dużych problemów. Dzięki za wszystkie odpowiedzi  :) pozdrawiam

#9 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 12:02

tylko jeden problem nie wiem jakiego żółwia kupić żeby nie był najdroższy i by nie było z nim dużych problemów.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi  Smiley

Co to znaczy nie było z nim dużych problemów? Żółwia najprościej jest kupić w sklepie, pod warunkiem, że ma niezbędne dokumenty. Wydatek jest z rzędu 300-500 zł. Ewentualne uratowanie z allegro, ale wtedy żółw może wymagać specjalnej opieki, może być chory itp.

#10 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 12:09

Michał najlepiej będzie jak poczytasz opisy lub pooglądasz zdjęcia, wtedy zdecydujesz się na jakiś gatunek, bo to Twoj wybór ma być. Przy odrobinie szczęścia i dużym wkładzie własnym nie powinieneś mieć dużych problemów, o ile nie wybierzesz jakiegoś mega wymagajacego gatunku. Ja ze swojej strony polecam na początek jakiegoś Testudo albo Geochelone [te potrzebuja zdecydowanie wiekszych terrariow]

#11 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 12:55

Nie, Geochelone na pewno nie. Są drogie, trudno dostępne, i wymagają ogromnego doświadczenia. Grecki albo stepowy, innego wyjścia nie ma.

#12 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 13:06

są drogie, ale coraz dostępniejsze, a sposród tych hodowanych w terrariach to jest chyba druga po Testudo najpospolitsza rodzina... No i da się je rozmnażać w warunkach terraryjnych, więc aż tak trudne w hodowli nie mogą być.. ale mogę się mylić.

#13 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 14:47

W Polsce dostępne raczej nie są. Żółwie gwiaździste, maluszki, są bardzo trudne od utrzymania przy życiu, żabuti tak samo. G. Carbonaria ( żabuti), G. sulcata ( pustynny) to żółwie bardzo duże, i wymagają gigantycznych terrari. Ż. gwiaździsty również. Dla początkującego to stepowy cz grecki, tak myślę.

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 15:02

nulus jestem w takiej samej sytuacji jak michał, a ile kosztuje stepowy i grecki ??

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 15:22

pytałem się w dobrym sklepie zoologicznym na zamuwienie ok.340żł

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 15:22

chodzi o greckiego

#17 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 15:23

młode ok. 500-600 zł. Geochelone carbonaria są dostępne w Polsce i do tego są bardzo ładne... i stosunkowo łatwo jak na żółwie je rozmnożyć. Gigantyczne terrarium..no cóż jak kogoś będzie stać na malucha za 1k PLN to wielkosc terra jest dla niego chyba bez wiekszego znaczenia :)

#18 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 15:29

Od 300 do 600 zł, z papierami oczywiście.

#19 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 16:05

300-400 zł to jakieś takie niepewne te żółwie - ja bym nie brał.

#20 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 17:03

zalecenie - czyli nie koniecznośc

Nie jestem tego taka pewna. Jednak żółwie lepiej funkcjonują jak mogą sobie zimą odpocząć.

poza tym ważne przy chęci rozmnażania

Nie tylko.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych