Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jaki żółw tańszy i łatwiejszy w "obsłudze"?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 14:21

Witam dużo juz przeczytałem na temat żółwi, dużo wiem i chce sobie kupić albo żółwia stepowego albo greckiego który tańszy ? Prosze mi pomóc oczywiscie jestem w stanie żółwiowi zapewnic dobre warunki

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 14:44

Witaj. Śmiem wątpić, czy wszystko przeczytałeś, czy olewczo podchodzisz do sprawy. Jesteś na forum mniej niż godzinę. Oby dwa gatunki są drogie.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 14:56

Naprawde podszedłem do sprawy poważnie i też dlatego załóważyłem te forum wszystko na nim przeczytałem dowiedziałem sie co mi jest potrzebne spisałem wszystko obliczyłem ile mnie będzie kosztowało terarium i wyposażenie do niego teraz tylko prosze o pomoc jaki żółw lądowy jest najtańszy??

#4 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 16:07

nie ma "taniego żólwia lądowego" :) najtańszy [stepowec, grek] kosztuje min 300 zł, dla pewności lepiej wydac 500 zł na zaufane zrodlo. Ferdynand w innym wątku pokazałeś, że czytałeś zatrważająco mało, więc czytaj więcej i zgłoś się jak już tego dokonasz.

#5 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 16:56

Poczytaj,udzielaj się na forum(to bardzo pomaga) i nazbieraj trochę kasy-lepiej kupić drożej i mieć pewność(co prawda nie zawsze można ją mieć, no ale...) niż kupić tanio chorego żółwia. ;)

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 17:00

Chorego żółwia to jedno. Tanio to można również kupić nielegalnego żółwia.

#7 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 17:04

Tanio to można również kupić nielegalnego żółwia.

Dokładnie.Tak jest w wielu niestety przypadkach. Ludzie zazwyczaj szukają "tańszych ofert".

#8 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano sierpień 16 2007 - 17:06

Nie spiesz się tak z kupnem, warto najpierw "sprawdzić" żółwia.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 17 2007 - 13:14

Pytałem sie w jednym zologicznym sklepie żółw lądowy na zamówienie 200zł cczy to jest normalna cena bo mi sie zdaje że za tani i obawiam sie że może być chory?

#10 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano sierpień 17 2007 - 13:33

Pytałem sie w jednym zologicznym sklepie żółw lądowy na zamówienie 200zł

1. Jaki to zolw?
2. Ta cena jest za mala. To nawet nie chodzi o to ze moze byc chory ale o to ze na 90% nie ma Cites. Ja bym takiego nie kupywal.

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 17 2007 - 14:45

to bł żółw grecki albo stepowy dokładnie niewiem a cites jest czymś ważnym ?

#12 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano sierpień 17 2007 - 14:47

tak, to pozwala zarejestrować zółwia i świadczy o jego legalnym pochodzeniu. za 200 zł na pewno nie jest on legalny, nawet jesli jest zdrowy. żeby mieć pewność najlepiej wydać 400-500 zł. Na przykład w Iguanie cena legalnego żółwia to ok. 600 zł.

#13 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano sierpień 18 2007 - 20:50

wiesz w zasadzie w Polsce trudno Ci będzie kupić inny gatunek niż wymieniłeś wyżej. I te dwa gatunki są najtańsze, bo najbardziej rozpowszechnione na naszym rynku. Jeżeli chodzi o coś jeszcze tańszego to radziłabym zainteresować się wodniakami, choć tam trzeba liczyć się ze znacznymi kosztami wyposażenia akawaterrarium

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych