Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Filtr dla czerwonolicych

filtracja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 28 2003 - 15:22

Witam!! Jaki filtr kupić dla czerwonolicych do ich nowego mieszkanka o wymiarach 1200/60/60???

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 31 2003 - 20:31

Radze Ci kupic filtr jak najwiekszy (do akwariow) , bo zolwie bardzo szybko brusza wode. Jesli natomiast chodzi CI o jakas konkretna firme, to nie wiem.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 01 2003 - 11:12

skoro masz takie duże akwarium 12 metrów to radze nie kupuj filtra tylko załóż pompe z oczyszczalni ścieków! Atak poważnie kup pompe "Aqla 600" . a jeżeli nadal nie wiesz to idz do sklepu zoologicznego a oni ci napewno doradzo.
pozdrówka

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 01 2003 - 20:52

Upsssssssss o jedno zero za dużo;) akwa ma być 120cm/60cm/60cm/ Ale wtopa... Byłem w 4 zoologicznych i w każdym powiedzieli mi coś innego......

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 02 2003 - 16:17

Ja stosuję zewnętrzny filtr kubełkowy Fluval 204 firmy Hagen (zalecany dla terra do 100 litrów wody). Jest cichy i bardzo wydajny, praktycznie zapominasz o wymianie wody. Terra mojej skorupki jest mniej więcej połowę mniejsze (żółwina nie ma jeszcze roku) więc dla Ciebie bardziej odpowiedni może być troche większy model - 304 lub 404. Pozdrawiam.

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 02 2003 - 20:20

A co ile wymieniasz wode, i w tym filtrze Fluval jest tylko gąbka??

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 02 2003 - 20:26

Ja mam Fluvala przy akwa 240l Tam jest miejsce na sporo wkladow. Ja uzywam ceramiki, zwirku "amonowego", wegla i dodatkowej wlokniny do tego, czego nie zatrzyma gabka. Nie wiem jak dobrac wklady do zolwi, ale Hagen oferuje b. duzy wybor i nie powinno byc z tym problemow. Polecam te filtry, sa stosunkowo drogie ale wykonanie 1sza klasa.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 03 2003 - 09:10

Fluvala mam krótko, bo od około 1,5 miesięca. Kupowałem nowe terra i potrzebny był większy filtr. Od tego czasu nie wymieniałem jeszcze wody, od czasu do czasu uzupełniam tylko to co wyparyje. Wcześniej miałem taki wewnętrzny malutki filterek i wodę zmieniałem co kilka dni. Nowy filtr kosztował trochę, bo ok. 250 zł, choć przepłaciłem odrobinke jak się okazało, bo w colisie mają taniej, ale i tak warto było - ja nie muszę zmieniac co chwilę wody, a i żółwina mniej się stresuje. Poza tym nie zabiera miejsca w terra - doprowadzone do środka śą tylko dwie rury, a kubełek stoi schowany z tyłu. Jak napisał Sojkas oprócz gąbki są tam jeszcze pojemniczki na różne wkłady. Ja stosuję to co było na wyposażeniu - węgiel i biomax. Również nie wiem jakie wkłady można jeszcze stosować dla żółwi, ale może ktoś wie coś więcej na ten temat... Pozdrawiam.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 03 2003 - 14:00

Ja też mam fluvala, sprawdza się bez zarzutu. Co do wkładów polecam żwirek amonowy który według mnie jest niezbędny - neutralizuje mocz z wody i wszelkie związki amonowe które są także obecne w kale. Co do wkładów ja stosuję oprócz gąbki, pre-filter, żwirek amonowy i bio-max. Co do węgla aktywowanego zrezygnowałem - woda miała jakiś dziwny zapach. r2d2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: filtracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych