Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Rejestracja - znaleziono

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 17 2008 - 11:29

Witam. Wiem że wątków na ten temat bylo wiele, może był juz gdzieś nawet z takim problemem, ale nie znalazłam. Mój problem jest taki: Wczoraj znajomy przyniósł mi żółwia stepowego. Żółw jest bez dokumentów, ponieważ nie został kupiony tylko jakieś pół roku temu znaleziony na ulicy. Zimował mu w akwa, nie za dużo wiem na ten temat tylko tyle że jadąc zobaczył go na drodze i zabrał i tu sie kończy cała historia. Żółw jak na moje oko ma przerośnięty pyszczek ale z tym idziemy do weta by przyciął. Natomiast chodzi mi o to bo gdzies slyszałam że istnieje możliwość by wet wystawił dokument o urodzeniu żólwia w niewoli. Jest to prawda? Nie chciałabym oddawać żółwika, naczytałam się sporo o terrarium i dziś chce zacząć budować odpowiednie dla niego. Ale chciałabym go zarejestrować. Czy jest jakiś sposób by zarejestrować znalezionego żółwia? Bardzo prosze o pomoc. Dodam że wet do którego idziemy jest zaprzyjaźniony choc nie wiem czy to w czymś pomoże.

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 17 2008 - 14:48

Wet nie wystawi Ci dokumentów o urodzeniu w niewoli na dorosłego żółwia. To byłoby niezgodne z prawem. Poza tym takie dokumenty może wystawić tylko weterynarz z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii na podstawie wcześniej sporządzonego protokołu. Pozostaje Ci chyba opiekować się nim bez dokumentów potwierdzających jego legalne pochodzenie. Ktoś kiedyś opowiadał (tu na forum więc poszukaj) o możliwości zarejestrowania znalezionego gada, ale nie wiem, czy to jest jeszcze możliwe i czy wszędzie urzędnicy tak naginają przepisy.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 17 2008 - 15:56

dzięki wielkie. Mogę potwierdzić ze wet tego nie może wystawić, ponieważ właśnie od niego wróciłam. Mimo to bardzo dziękuję za odpowiedz

#4 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano luty 18 2008 - 19:42

Witaj, a gdzie został znaleziony żółw? Tu na forum kilku osobom uciekł zwierzak

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych