Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czerwoinolicy a prawo

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_2gadzinki

gosc_2gadzinki
  • Guests

Napisano luty 02 2008 - 01:05

TO LIST OTWARTY DO MODERATORÓW wiadomo, że żółwie trzeba rejestrować; niestety niektórzy spóźnili się, przypuszczam, że jest to nie mała grupka :o ja też : :) - tak, w telewizji trąbili, ale jakoś tak, że nie potraktowałam tego poważnie a co gorsza już po upłynięciu terminu kupiłam drugiego żółwia (pierwszego dostałam w spadku- po dzieciach znudzonych zabawką) w sklepie zoologicznym; nie dostałam dopowiedniego dowodu zakupu, ani też się o niego nie upomniałam :glupi: biedaczysko niechybnie zginęło by tam- z głodu...  wiem, żółwie długo mogą nie jeść, ale bez przesady z jednym mieli spokój- wodę w akwarium mieli zawsze idealnie czystą- wiadomo- żółw nie je = żółw nie brudzi ;D rok temu wybrałam się do urzędu dowiedzieć się, czy nie planują wprowadzić jakiś kolejny termin dla spóźnialskich; pan urzędnik był na tyle ludzki, że nie zakajdankował mnie złapaną na gorącym uczynku dowiedziałam się ważnej rzeczy: STAROSTA / PREZYDENT ma prawo wprowadzić zarządzenie = ulgę dla takich właśnie spóźnialskich na zarejestrowanie zwierzątek, na które nie ma się dowodu !!!!!!!! I TU APEL DO MODERATORÓW  :pomocy: Może wystąpićby z jakimś ogólnopolskim wnioskiem o specjalny termin do rejestracji zwierząt chronionych? Wiadomo, że indywidualnie tego się nie zrobi, bo następny urzędnik może nie być taki ludzki... POZDRAWIAM

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 03 2008 - 15:55

STAROSTA / PREZYDENT ma prawo wprowadzić zarządzenie = ulgę dla takich właśnie spóźnialskich na zarejestrowanie zwierzątek, na które nie ma się dowodu !!!!

Po prostu skandal. Niby wprowadzono prawo a furtka dla przemytników została. Skandal. Nie mam innego słowa na  określenie tej sytuacji.

Może wystąpićby z jakimś ogólnopolskim wnioskiem o specjalny termin do rejestracji zwierząt chronionych?

Z całym szacunkiem, ale były już dwa terminy. Wiesz ile przemyconych zwierząt może zostać zarejestrowanych przy okazji kolejnej amnestii? A ludzie, którzy nie wzięli sobie poważnie tego za pierwszym i za drugim razem nagle polecą i zarejestrują? Osobiście jestem zdecydowanie na nie. Niestety ludzie nadal nie czuja potrzeby żądania dowodów legalności zwierzęcia natomiast potem w obliczu prawa żądają amnestii a przemytnicy zacierają rączki.

#3 gosc_2gadzinki

gosc_2gadzinki
  • Guests

Napisano luty 03 2008 - 17:31

hmm, Asiu, spodziewałam się większego zrozumienia... po wejściu do Unii był faktycznie termin na zarejestrowanie zwierzątek chronionych, ale jeden termin, a drugi to niby kiedy? i w całej Polsce czy tylko w części, np w Warszawie? akurat ja poleciała bym zarejestrować

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 03 2008 - 17:59

hmm, Asiu, spodziewałam się większego zrozumienia...

Przykro mi, ale nie mam zrozumienia dla kruczków prawnych umożliwiających przemyt i nielegalny handel zwierzętami.

po wejściu do Unii był faktycznie termin na zarejestrowanie zwierzątek chronionych, ale jeden termin, a drugi to niby kiedy? i w całej Polsce czy tylko w części, np w Warszawie?

W całej Polsce były dwa terminy. Kiedy dokładnie? Nie pamięram ale jeden po drugim był co najmniej pół roku.

#5 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano luty 09 2008 - 17:06

Moim zdaniem 2 terminy zarejestrowania żółwi to duzo. Było o tym mówione w mediach i podane były konsekwencje. Teraz to możesz liczyć jedynie na to, że nikt Cię nie złapie. ;D

#6 gosc_Bartosss

gosc_Bartosss
  • Guests

Napisano sierpień 24 2008 - 14:54

A jeśli ma się żółwia od wielu lat, a on nie jest zarejestrowany? Albo nie dawno wszedł w posiadanie zwierzęcia które nie ma dokumentów? Już po końcu amnestii?

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano wrzesień 09 2008 - 16:33

A jeśli ma się żółwia od wielu lat, a on nie jest zarejestrowany?
Albo nie dawno wszedł w posiadanie zwierzęcia które nie ma dokumentów? Już po końcu amnestii?

Niestety...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych