Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Amory 8 cm żółwia?

- - - - - zachowania rozmnażanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_kathoris

gosc_kathoris
  • Guests

Napisano marzec 02 2008 - 14:17

No właśnie... jestem w lekkim szoku, bo mój nowy żółwik, który nota bene miał być dziewczynką, okazał się małym zboczuszkiem  :P Ale czy to możliwe? Przecież jego plastron wynosi zaledwie 8cm i żółwik ma 2 latka  : :)

d3822136c2a3a583m.jpg
95fa441efc933ffcm.jpg
c156a777dcd463e8m.jpg
b99884a027953666m.jpg

Dziś iście wiosenna pogoda...może to dlatego?

#2 gosc_rubianka

gosc_rubianka
  • Guests

Napisano marzec 02 2008 - 15:04

Moja skorupka też się tak zachowuje mimo, że jest samiczką... Wet powiedział mi, że próbuje w ten sposób walczyć o dominację w terra ::)

#3 gosc_kathoris

gosc_kathoris
  • Guests

Napisano marzec 02 2008 - 15:10

Heh...a to ciekawe  :) Najbardziej dziwi mnie fakt, że przecież one są za młode na sex  ;), toż to jeszcze dzieci ;)

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 02 2008 - 19:39

Przecież jego plastron wynosi zaledwie 8cm i żółwik ma 2 latka

Przy plastronie 8 cm to ten żółwik ma raczej więcej niż 2 latka. Poza tym wcale to nie oznacza, że jest chłopcem. Samice czasem w ten sposób próbują zdominować i odstraszyć inne żółwie.

#5 gosc_kathoris

gosc_kathoris
  • Guests

Napisano marzec 02 2008 - 23:32

Wiek żółwia wnioskuję na podstawie certyfikatu. Jest na nim napisane, że żółw wykluty w 2006 ::) No nic....ciągle mam nadzieję, że trafiła mi się parka :P

#6 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 03 2008 - 13:15

Na pewnosc co do plci poczekaj jeszcze co najmniej z rok;)

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 13 2008 - 07:23

Samice czasem w ten sposób próbują zdominować i odstraszyć inne żółwie

Ale jajca! Nie słyszałam wcześniej o czymś takim. I wogóle umknął mi gdzieś ten temat, dopiero teraz poczytałam. Myślę, że powinnaś rozpoznać płeć. Mój Tuś w czerwcu skończy trzy latka. Gdy miał 1,5 roczku ogon mu sie wydłużył dosłownie z tygodnia na tydzień, wtedy też zaczął wystawiać penisa i wiedziałam, ze to facet. Uważa sie że żółwie osiągaja dojrzałość płciową i że mozna pleć odróżnic przy kilkunastu cm czy jakoś tak. popołudniu wstawię foty, zeby pokazać że jest inaczej.

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 13 2008 - 10:36

Ale jajca! Nie słyszałam wcześniej o czymś takim.

Robią to na przykład jak się szykują do składania jaj a nie czują sie bezpieczne z powodu obecności innego żółwia w terrarium. Ja na przykład zabieram wszystkich współlokatorów żółwicy, która szykuje się do składania jaj. Jest wtedy spokojniejsza, nie zajmuje się odpędzaniem żółwi i ma na głowie tylko znalezienie odpowiedniego miejsca i zakopanie jaj.

#9 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 13 2008 - 10:53

Moja samiczka kiedyś zachowała się jak samiec. Odpędzała ze swojego terenu inną starszą i większą samice. Machała głową i gryzła... Ciekawe są zachowania żółwi. Oburzam się jak ktoś mówi - przecież oni nic ciekawego nie robią... Mój chłopak codziennie idzie popatrzeć na żółwi i rozmawia z nimi chociaż na początku był na "nie". Mam nadzieję że mój samczyk zacznie się godnie zachowywać jak go oddziele od żółwicy i przez dłuższy czas nie będą się widywać a potem spotkają się na wybiegu...

#10 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 19 2008 - 20:16

Czy żółwiki nadal się tak zachowują czy już są spokojniejsze?

#11 gosc_kathoris

gosc_kathoris
  • Guests

Napisano marzec 21 2008 - 10:52

Skorupki są już spokojniejsze. Chociaż Toola czasem wchodzi na Guinnessa i coś tam próbuje, ale nie jest to już tak intensywne, jak ostatnio :)

#12 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 12:37

Przez te zmiany klimatyczne wogóle zwierzęta zaczynaja głupieć, denerwuje mnie to.

#13 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 13:59

Jakie przemiany klimatyczne, a zwlaszcza jaki to ma wplyw na zolwie w terrarium w mieszkaniu??? Mlodej hormony zaszalaly i tyle;)

#14 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 17:53

Myślisz, że żółw nie czuje tego co się dzieje na zewnątrz, np.cisnienie?

#15 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 18:32

Cisnienie zgoda, ale nie efekt cieplarniany ;D

#16 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 29 2008 - 20:04

Hmmmm.... no dziś ja byłam zszokowałam bo zobaczyłam w całej okazałości członka Karlosa i że tak powiem byłam pod wrażeniem, zawołałam mojego chłopaka i on nie mógł uwierzyć też, że taki mały z pozoru żółw może mieć taki duży członek... No i już się nie martwie że nie zwraca uwagi na Kasię. Dziś się jej przywąchiwał i nieśmiało na nią wlazł. Co dalej robić to nie wiedział. Zlazł. I potem się podniecał obok. ;D Tu znalazłam w całej okazałości. Dość dziwny ma kształt...  ::) http://pl.youtube.co...feature=related

#17 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 30 2008 - 12:00

Mój tusiek ma identycznego i też takiego wielkiego, tylko, ze różowiutkiego nie takiego fioletowego. :wstyd: Swoją drogą dziwny ten "liść" na końcu penisa, nie? I w czasie aktu miłosnego wcale tych penisów ne widać tylko same ogony. Dziwne to takie.

#18 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 30 2008 - 12:47

Oj dziewczyny, wam tez na wiosne hormony buzuja, czy jak?;)

#19 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano marzec 30 2008 - 16:44

O rany, ale kosmos  ;D Wygląda jak fioletowy tłuczek do ziemniaków... Skąd u takiego małego żółwia taki wielki tłuczek?

#20 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 30 2008 - 22:06

Oj dziewczyny, wam tez na wiosne hormony buzuja, czy jak?

No my że tak powiem bardziej naukowo podchodzimy do tego pytania. Ja się cieszę że że  Karlos już otrząsnął i najwidoczniej jest mu dobrze i "mężnieje"  :tak:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zachowania, rozmnażanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych