Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Wzmożony apetyt

- - - - - zdrowie żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 19 2008 - 20:10

Trochę się niepokoje. Kasia ma coraz to większy apetyt.  :o Wcina wszystko, cokolwiek dam. Idzie do michy, najada się i idzie pod żarówkę. Nagrzeje się i z powrotem do michy. I nie uspokoi się dopuki w misce nie pozostanie nic. Ile ona ma jeść?  ??? Może to dla tego że po śnie zimowym taki z niej żarłok się zrobił? Zawsze dobrze jadła ale teraz...  :nie:

#2 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 09:38

Apetyt to nie jest przecież niepokojacy objaw, mimo to musisz uważać żeby jej nie przekarmić, żeby się nie przejadała.

#3 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 09:49

Wydaje mi się że ona tak reaguje na Karlosa - boi się że jej zabraknie jedzenia. To że mam nie przekarmiać - wiem. Tylko jestem ciekawa czy ktoś wie ile w proporcji do wagi ciała może zjadać jedzenia żeby nie przytyła  ???

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 10:29

Takich danych to chyba nie ma, nie wiem. Sama musisz ocenić. Powiedzmy tak mniej więcej:  kilka liści mlecza - a jak bedzie chciała jeszcze poprostu nie dawać.

#5 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 10:41

Kilka liści... ona będzie niezadowolona...  :nie: To Karlosik zjada kilka liści a Kasia zjada tyle mleczy ile się mieści jeżeli trzymać w 2 rękach. Zawsze tyle jadła ale teraz to podwójnie chyba...

#6 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 12:19

Daj jej sie raz najesc do oporu, zapamietaj ile to bylo albo nawet zwaz liscie przed karmieniem i dawaj na co dzien polowe albo 2/3 tej ilosci; albo dawaj powiedzmy te 2/3 tego co jest w stanie pozrec ale polowa tego to liscie lubiane a polowa niezbyt lubiane;) (np. sporo zolwi nie przepada za krwawnikiem, w koncu zjedza, ale najpierw pol dnia beda ogladac; moje tak samo maja na liscie stokrotki); dodatkowo nie dawaj calej ilosci od razu tylko w kilku mniejszych porcjach w ciagu dnia i nie na misce, tylko po katach, niech popracuje troche. I oczywiscie 1-2 dni glodowki na tydzien. No, powiedzmy ze raz na tydzien daj sie dziewczynie napchac;). Niestety nie ma jakos opracowanych dawek pokarmowych, wiec trzeba sie poslugiwac zdrowym rozsadkiem.

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 14:58

Kasia zjada tyle mleczy ile się mieści

Bardzo źle przejada się choć sama tego nie wie, ogranicz jedzonko.

#8 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 15:06

jedzenie dostają raz dziennie. Teraz będą miały małą głodówkę na Święta.

#9 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 15:15

Na wiosnę po zimowaniu ja bym aż tak nie chuchał na to przejadanie sie, w naturze stepowce także wcinają tyle ile wlezie, i na wiosnę są grubawe niekiedy. Potem im bliżej lata, tym bardziej ograniczaj, i podawaj susz. Poza tym to samica, możliwe, że obecność witalnego samca spowoduje u niej produkcję jaj, a samica w ciąży to bardzo żarłoczna samica. Obserwuj !

#10 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 20 2008 - 15:21

To by była wspaniała wiadomość, w takim razie muszę się przygotować na wszelki wypadek na inkubator ::)

#11 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 11:42

Tylko jestem ciekawa czy ktoś wie ile w proporcji do wagi ciała może zjadać jedzenia żeby nie przytyła

Hmm, moja żółwica, która nie jest zbyt wielka (12 cm), ma zjadać szklankę liści dziennie. Do tego jeden dzień w tygodniu ma mieć głodówkę. Wydaje mi się, że kilka liści mlecza, to chyba jednak może być mało...

#12 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 12:29

szklankę liści dziennie

Ile to jest szklanka lisci?

#13 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 13:27

To zależy czy w szkalnkę wciśniemy na maxa te liście... i jak duża szkalnka

#14 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 13:39

To zależy czy w szkalnkę wciśniemy na maxa te liście... i jak duża szkalnka

No nie, nie mówimy o 4 litrowym wiadrze i upychaniu liści tłuczkiem  ;D Normalnie, wsypcie luźno mlecze do standardowej szklanki i mniej więcej to jest odpowiednia ilość.

#15 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 09:32

Wydaje mi się, że kilka liści mlecza, to chyba jednak może być mało...

Wydaje mi się, że nie, chociaż wiosną i latem pozwalam swoim żółwiom jeść więcej, muszą się odbudować po zimie. Dobrym zwyczajem jest kontrola wagi żółwia i wszystko wtedy wiadomo na bieżąco.

#16 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 09:38

Waga mojego Tusia jest bardzo chwiejna i nie wiem dlaczego zawsze tak miał.

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 09:45

Co to znaczy bardzo chwiejna? W jakich okresach jakie wahania?

#18 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 09:50

Ja szczerze mówiąc nie ważyłam regularnie żółwi. Zacznę. U weta ważyła ponad 1 kg i kilka gram. Sprawdzę to. Zacznę prowadzić zeszyt i powiem Wam o wynikach.

#19 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 11:37

Ja teraz mlodziaki waze co miesiac, glownie z ciekawosci;) Stare jak mam okazje. Zreszta, jak sie nawet zna wage zolwia, to jeszcze trzeba wiedziec, czy jest prawidlowa...

#20 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 15:33

Co to znaczy bardzo chwiejna?

przykład:

12.01.08 - waga 500g
14.02.08 - waga 481g
27.03.08 - waga 515g

Nie wiem czy to jego kupy tyle ważą czy co - no bo wiadomo, że jak się załatwi to waży troszkę mniej.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie, żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych