Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółw jaszczurowaty na początek?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_legwan111

gosc_legwan111
  • Guests

Napisano marzec 25 2008 - 18:00

Mam agamę brodatą. Dziś zobaczyłem ślicznego żółwia jaszczurowatego i zastanawiam się czy dla początkującego "żółwisty" on się nadaje. Proszę o odpowiedź

#2 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 12:36

Musiałbyś poczytac coś o tym gatunku, jak dla mnie to żaden żółw nie jest łatwy w hodowli, o każdego trzeba bardzo dbać i starać się. Ale jesli jesteś początkujacy kup gatunek, który ludzie mają najczęściej, czyli greka lub stepa, z tego względu, żebyś mógł znaleźć najwięcej informacji i rozmawiać np. na forum bo ten gatunek jest najczęstszy. Myśle też, że nie chcesz trzymać go z agamą!

#3 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano marzec 26 2008 - 13:07

Dziś zobaczyłem ślicznego żółwia jaszczurowatego

Urok swoj maja,jak kazde zwierze.

czy dla początkującego "żółwisty" on się nadaje

Chodzi tu głównie o agresywnosc tego gatunku,osiaganie znacznych rozmiarow.W wykarmieniu nie bedzie problemu bo karmowke zawsze znajdziesz.Przy obsludze trzeba uwazac na palce zwlaszcza u wyrosnietych osobnikow bo mozna latwo je stracic.Jesli jestes w stanie zapewnic mu warunki,poszpera troche w necie,poszukaj informacji i....decyzja nalezy do Ciebie.

#4 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 13:57

Mam wrazenie, ze to w gruncie rzeczy latwy gatunek, taki "smietnik", do tego nie potrzebuje UVB, jak chodzi o zarcie tez wybredny nie jest. Jedyne problemy to rozmiar i agresywnosc.

#5 gosc_legwan111

gosc_legwan111
  • Guests

Napisano marzec 26 2008 - 16:04

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i oczywiście, gdybym się zdecydował, to absolutnie nie ma zamiaru trzymać żółwia z agamą. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych