Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kwiaty drzew?

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2008 - 15:50

Wracając do domu zwracam uwagę ile teraz kwitnie drzew. Może coś mogą zjeść sezonowo nasze pociechy? Mówię nie tylko o drzewach owocowych. Pamiętam żółwia który uwielbiał na przykład kwiaty akacji. Brzoza teraz ma piękne młode liście.

#2 Kuper136

Kuper136

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisano kwiecień 17 2008 - 15:58

myślę że mu nie zaszkodzą i z powodzeniem możesz mu podawać

#3 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2008 - 15:59

Ale na pewno to zależy od drzewa... Napiszcie jeżeli ktoś coś podaje :)

#4 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2008 - 17:35

Nie przypominam sobie, zeby jakakolwiek czesc kwiatow drzew owocowych byla toksyczna - ale przeciez tyle zielska wokol;) kwiatki szczegolnie wartosciowe nie sa, jesli urozmaicaja karme to glownie wizualnie, a zolwie doprawdy estetami nie sa.

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2008 - 19:58

kwiatki szczegolnie wartosciowe nie sa,

Coś w nich jest skoro żółwie się tak rzucają na niektóre. Moje szaleją na punkcie kwiatu mniszka, nagietka i róży. Może chodzi o słodki nektar?
Kwiatów drzew nie podawałam. Za małe. Nie chciałoby mi się bawić.

#6 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2008 - 23:23

Zolwie wydaja sie raczej reagowac na kolor - czerwony, pomaranczowy, zolty - kolory dojrzalych owocow; w naturze glownie jedza zielsko z braku dostepnosci innych pokarmow, ale ze jest to zwykle zielsko suche, malo wartosciowe, to natura wyposazyla je w taki detektor produktow pozywnych, wysokoenergetycznych, z ktorych korzystaja jesli tylko trafi sie mozliwosc; podobnie wiekszosc zolwi ma sklonnosc do spozywania rzeczy bialych (w naturze kreda, skorupki slimakow = wapno - a na spacerkach np. pety, kawalki folii, tez sie na nie rzucaja a nie polecam; to juz predzej odchody innych zwierzat sa biologicznie uzasadnione) i bialkowych (martwe dzdzownice, slimaki itp, moja samica potrafi sucha dzdzownice wywachac w 10 cm trawie, a hjak trudno jej odebrac ;)). Oczywiscie, ze podawanie tych pokarmow w ilosciach znaczacych nie jest korzystne, poniewaz naturalna dieta zolwi jest raczej skapa to sa przystosowane do niej ale okazjonalnie sobie czyms tam urozmaicaja - i ciagnie je do tego. S Dieta w niewoli, nawet oparta na zielsku jest i tak nieco bogatsza niz to co jesc powinny ale sklonnosci pozostaja. Z kwiatkow polecam jeszcze nasturcje, mozna dawac liscie i kwiaty - ale to raczej dla wlasciciela radosc dla oka niz dla zolwia specjalna korzysc.

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 18 2008 - 07:59

Zolwie wydaja sie raczej reagowac na kolor - czerwony, pomaranczowy, zolty

I zielony

#8 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 18 2008 - 08:10

Zielony to wiadomo  ;D ale też są wybredne i nie wszystko co zielone zjedzą, najpierw dokładnie wyniuchają. Kasia kiedyś mi uciekała na spacerze do grządki i zjadała kwiaty malwy. Nie wiedziałam czy może to jej zabierałam z pyska  ::)

#9 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 18 2008 - 09:24

Moze malwe, dzika malwe, hibiskusa doniczkowego i ogrodowego. A zielone to jakby rzecz oczywista, wiec nie pisalam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych