Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kryjówka dla żółwia

wystrój

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2008 - 20:31

Witam! Czytałem dużo na forum ale nie mogę znaleźć jak ( z jakiego materiału ) zrobić kryjówkę dla swojego gada. ??? Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone metody proszę o instrukcje wykonania. Z góry dzięki. 

#2 gosc_dorotaKRK82

gosc_dorotaKRK82
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2008 - 21:23

Ja mam spory koszyk z trawy morskiej. Ludzie mają z kory, drewna, kamieni a nawet tektury. To już twoja inwencja. Byle nie był to materiał szkodlowy dla żółwi. Tzn. nie może być: śmierdzących farb, czy lakierów, czegoś, co żółw mógłby odłamać i połknąć, czegoś czym mógłby się uszkodzić - wikliny, ostrych krawedzi. Poza tym powinien się móc w niej cały schować, i ma ona chronić przed słońcem (światłem lamp). Moim zdaniem tyle. Może ktoś coś doda?

#3 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano kwiecień 23 2008 - 21:57

Ja mam dwie kryjówki, Dula sobie wybiera. Jedna to domek z tektury, dobrze trzyma ciepło, a druga to przewrócona na bok i zakopana do połowy doniczka.

#4 gosc_wiktor902

gosc_wiktor902
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 11:01

Kryjówke można zrobić z kamieni  :P Sklejasz kamienie(sylikonem/klejem do płytek itp.)

#5 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 12:25

Duza doniczka, dwie cegly i deska, cokolwiek. zalezy, ile masz miejsca, jakie podloze, jaki duzy zolw - bo dla malucha moze byc np. kawalek kory korkowca.

#6 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 13:23

Terrarium jest małe ( bo tylko 50x50 ) a żółw ma 9 cm wiem że to za małe terra jak dla niego ale zrozumieją to ci którzy nie pracują ...  :'( szkoda mi że takie małe ale to się zmieni w wakcje pójdę trochę do pracy i zarobie na nowe terra dla niego a i tak niedługo całe dnie będzie na dworze więc chyba nie jest mu aż tak źle. Więc przy takich rozmiarach żółwia i terra z czego najlepiej?

#7 gosc_wiktor902

gosc_wiktor902
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 13:41

Musisz wybrać co ci się bardziej podoba ;) Możesz zrobić tak jak pisałem wyżej sam z kamieni - wtedy rozmiar będziesz ustalał sam ;) A wyglądałoby to ciekawie.

#8 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 14:21

Chyba właśnie zdecyduje się na kamienie to naprawdę fajny pomysł ;) a co myślicie o podłożu ? jakie byłoby najlepsze bo już muszę raczej zmienić, to było od stycznia...

#9 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 16:35

Przy tak malym zolwiu moze byc doniczka; a jak dobrze pokombinujesz, to mozesz zrobic kryjowke, po ktorej zwierzak bedzie sobie mogl polazic i w ten sposob wykorzystarz cala przestrzen terra. Podloze - darn. Plus cos innego, ja mam kostke bukowa ale moze byc tez kora np.

#10 gosc_dorotaKRK82

gosc_dorotaKRK82
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 18:51

Może też być siano, suszone liście (np. dębowe), chips kokosowy - jako dodatek, bo na części darń.

#11 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano kwiecień 28 2008 - 16:22

ja mam prze wypasa. znalazlem zupelnie przypadkowo http://i27.tinypic.com/14deyz7.jpg http://i28.tinypic.com/23lgwfl.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wystrój

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych