Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Nie chce jeść kwiatków

- - - - - zachowania żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano kwiecień 25 2008 - 15:33

Witam! Mam problem z szybkim mianowicie nie chce wcale jeść np. stokrotek czy kwiatów mniszków. Wiem, że inne żółwie uwielbiają takie rzeczy. Czy to jest związane z jakąś chorobą?  Martwię się tym. Proszę o odpowiedzi co mam z tym zrobić?

#2 gosc_dorotaKRK82

gosc_dorotaKRK82
  • Guests

Napisano kwiecień 25 2008 - 16:00

Może nigdy nie jadł i nie wie,że się to je. A może mu nie smakują. Przemyć jakiegoś np. mniszka razem z liściem. Jak załapie, że to dobre to będzie jadł. Jak uzna, że mu konsystencja nieodpowiada  :P to już trudno. Jak je inne dobre rzeczy to nie widzę problemu. No i czemu we wszystkim dopatrywać się choroby.

#3 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano kwiecień 25 2008 - 18:53

Spróbuje podłożyć tak to wszystkie inne rzeczy je tylko te nieszczęsne kwiatki... ale jeżeli tak mówisz to nie ma powodu do obaw  :)

#4 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano kwiecień 25 2008 - 19:33

ale jeżeli tak mówisz to nie ma powodu do obaw 

No nie ma powodów do obaw.Gadzinki nie nauczylas takich "frykasów" jeść od początków,więc nie możesz miec pretensji.Jakie kolwiek zwierzę,które się posiada powinno się uczyć zjadać jak najbardziej urozmnaicne rodzaje pokarmu.

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 26 2008 - 19:15

Mam problem z szybkim mianowicie nie chce wcale jeść np. stokrotek czy kwiatów mniszków. Wiem, że inne żółwie uwielbiają takie rzeczy. Czy to jest związane z jakąś chorobą?

Nie wiem czym był karmiony do tej pory. Jeśli miał bardzo monotonną dietę to trochę czasu minie nim się przyzwyczai do nowych "potraw". Nie ma co robić dramaty z fakty, że żółw nie chce kwiatków jeść.

#6 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 27 2008 - 22:32

Wazne, ze je liscie; kwiatki nie maja specjalnej wartosci odzywczej. Taka przegryzka;) W ogole sie tym nie przejmuj. Jedne zolwie lubia kwiaty mniska, inne koniczyny, inne malwy czy hibiskusa a Twoj akurat nie przepada.

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 28 2008 - 14:36

Zobaczysz jak zacznie je pochłaniać lada dzień...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zachowania, żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych