Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Basenik

wystrój

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 07 2008 - 08:51

a co z basenikiem? zamontowalem podstawke na doniczke (plastikowa) i tak ja wcisnolem w wlokienka ze nie ma opcji jej wywrocic. mam jednak inny dylemat.... jaka glebokosc powinna byc?? zauwazylem ze zolwik lubi sie tam potaplac

#2 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 07 2008 - 10:21

Glebokosc - kiedys zalecali mniej wiecej do brzegu karapaksu, moze byc ciut glebiej tak dlugo jak nie ma ryzyka, ze zolw sie utopi i jak dlugo moze bez problemu wyjsc.

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 07 2008 - 12:50

Głębokość powinna być taka, żeby żółw bez problemu mógł utrzymać głowę nad wodą.

#4 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 07 2008 - 18:20

czyli nie ma roznicy. ma poprostu sie tam nie utopic?

#5 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 08 2008 - 12:46

No dokladnie; dla malego zolwia takiego z 10 cm to moga byc ze 2-3 cm wody, dla doroslego i ze 6 - moje jak w lato wlazily w kaluze to calkiem gleboko ;)

#6 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 24 2008 - 10:34

chyba usune calkiem ten basenik bo zauwazylem ze zolw korzysta z niego tylko jak "przepycha szybe" i wtedy przez niezauwazenie wchodzi tam.

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 26 2008 - 20:04

Zostaw, niech ma!

#8 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano maj 26 2008 - 21:35

no nie wiem, moje żółwie olewają totalnie i zabrałam basenik bo zero zainteresowania...stepowce tak mają...

#9 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 26 2008 - 21:45

postaram sie chyba o mniejszy ten basenik. dotej pory mialem podstawke pod doniczke poszukam mniejszej

#10 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano maj 27 2008 - 08:54

ja miałam tak że moje żółwie rozlewali wodę z baseniku i pod nim zaczynała trawa i kora "źle się zachowywać" - pojawiła się pleśń po 1-2 dniach.... Wolę zraszać. A i tak od czasu do czasu kąpie żółwie. Jak dla mnie - basenik u stepowców którzy nie lubią wody i którzy nie piją wody bezpośrednio a z roślinek biorą płyny - jest zbędny. Miałam żółwia stepowego który pił nawet z łyżki ale to wyjątek.

#11 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 27 2008 - 09:26

Latem basenik nie jest az tak niezbedny, bo zolwie i tak jedza glownie swieza karme; na pewno musza miec dostep do wody kiedy dostaja susz.Jesli utrzymujesz wlasciwa wilgotnosc mozesz czasowo wode zabrac, wstaw po paru dniach i zobacz, czy zolw jest zainteresowany. W naturze tez nie maja bez przerwy dostepu do wody, raczej okazjonalnie.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wystrój

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych