Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zraszanie terrarium żółwia stepowego

wilgotność

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 07 2008 - 18:18

kiedys gdzies tu czytalem ze trzeba zrzszac. no i zraszam ale na stronie www.terrarium.com.pl pisze ze wilgoc powoduje wsrod tych zolwi problemy z oddychaniem i powazne problemy ze skorupa. ja mam pytanie... jak wkoncu jest dobrze dla zolwia? zraszac czy zostawic suche??

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 07 2008 - 21:14

jak wkoncu jest dobrze dla zolwia? zraszac czy zostawic suche??

Zależy:
1. ile zraszasz
2. jaką masz wentylację

Ja spokojnie mogę zraszać nawet i co dzień bo i tak wieczorem wszystko suche jak wiór.

#3 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 08 2008 - 07:24

zraszam tak zeby bylo wiglotne a suche robi sie tez szybciutko. z wentylacja ok terrarium jest od gory otwarte

#4 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 08 2008 - 12:50

Powies sobie wilgotnosciomierz, zraszaj czesc terra obficiej a czesc slabiej, sprawdzaj, czy ziemia nie przesycha i czy nie robi sie bagienko; jak nawet raz na jakis czas bedzie bardziej sucho czy bardziej mokro tez sie nic nie stanie - to bywa szkodliwe przy dluzszym oddzialywaniu; ja u greckich mam zazwyczaj w ciagu dnia 40-50%, ale czasem po poludniu bywalo i 30% a nocami jest 60-70%; pamietaj, ze w naturze warunki tez sie zmieniaja w zaleznosci od pory dnia i sezonu.

#5 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 10 2008 - 08:44

zraszac bardziej ta gorraca czy ta sucha strefe?

#6 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 12 2008 - 18:19

Ja zraszam całe terra, bez podziału na sfery.

#7 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 13 2008 - 11:38

Ja mam sucha goraca strefe pod lampka, ktora zraszam lekko i okazjonalnie - to byla gdzies 1/3 powierzchni, teraz bedzie 1/4, kostka bukowa i drewniana platforma - a na reszcie jest darn i tam zraszam mocniej, a czasem wrecz podlewam. To jest dla greckich, dla stepow odwrocilabym proporcje - 2/3 strefa sucha (kostka, kora, kamienie, podeschnieta darn) zraszana na tyle, zeby nie pylilo a 1/3 wilgotniej - darn, poidelko, domek. Albo pol na pol latem, kiedy jest lepszy dostep do darni.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wilgotność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych