Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Robaczki

pozostałe tematy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 14 2008 - 13:45

Zauwazyłam u Tusia w terra ogromna liczbę robaczków. Piszę robaczki dla tego, że są maciupeńkie, pojedynczo raczej niezauważalne, dopiero w wiekszej grupie widoczne. Szczególnie je widać jak Tus skończy obiad to one dopieraja się do miski, jest ich ogrom. Nie są czarne, kolor mają taki bardziej szary, jasny, w przodzie mają czułki (czółki?). Wygladaja jak maciupeńkie muszki ale muszki to nie są bo nie latają. czy ktos może się orientować co to za "owady" i czy są groźne, po Tusiu nie widać, żeby mu szczególnie przeszkadzały.

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 14 2008 - 16:40

Może jakieś niegroźne roztocza?

#3 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 14 2008 - 22:04

Mrowki faraona? Ja mialam w terra... Duzych znalazlam tylko pare, a malych bylo mnostwo...

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 15 2008 - 06:22

Nie, mrówki to nie są na 100%, może bardziej jakieś roztocza o ktorych pisze Asia, nie wiem jak pozbyć się tego dziadostwa. I wogóle skąd to się wzięło, przecież w terrarium czyściutko, dbam przecież, kupki i resztki jedzenia są codziennie usuwane, siuśki wycierane. Całość podłoża była wymieniana w lutym.

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 15 2008 - 09:03

I wogóle skąd to się wzięło, przecież w terrarium czyściutko

Dla roztoczy zawsze się znajdzie coś do zjedzenia. Czyściutko to jest tylko w sterylnych warunkach. W terrarium jest pełno resztek jedzenia i odchodów, nawet jeśli Ty ich nie widzisz. Są kawałki naskórka żółwia i w reszcie organiczne, a więc jadalne podłoże :) Roztocza będą zawsze. Te które żerują na podłożu i resztkach jedzenia dla gada są nie groźne. Groźne są gatunki żerujące na skórze. Jeśli bardzo CI przeszkadzają przesusz albo wymień podłoże.

#6 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 15 2008 - 09:50

No mi nie przeszkadzają, martwilam się bardziej o niunia, ale one po nim nie chodzą.

#7 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 15 2008 - 10:32

Masz po prostu w terra rownowage biologiczna, nie narzekaj ;D jeszcze pare dzdzownic wpusc. I slimaczki, zolw sobie zapoluje...

#8 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 27 2008 - 15:01

może to by było dobre..... http://www.nokaut.pl...zytom-50ml.html

#9 gosc_wojteksko

gosc_wojteksko
  • Guests

Napisano czerwiec 20 2008 - 11:00

Reniu, kupiłaś ten produkt? Ja go kiedyś kupowałem (też miałem masę "robaczków" w terra) ale nie pomógł wogóle. W moim przypadku udało się wyeliminować te robaczki poprzez całkowią wymianę podłoża, wyparzenie wszystkiego co tylko możliwe, dezynfekcję terra. Daj proszę znać jak się sprawy mają.

#10 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 20 2008 - 14:50

U mnie się rozmnożyły malusieńkie muszki w terra - nie wiem skąd to się bierze bo jedzenia w terra nie zostawiam - daje jedzonko i jak się najedzą - wyjmuję resztki. Co to je?... Kupy..... ??? Ale to też sprzątam.... Mam ochotę podczas spaceru na wybiegu wstawić do terra środek od much i komarów żeby to wymarło ale się boje że opary jakieś mogą zostać...

#11 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano czerwiec 20 2008 - 15:47

daje jedzonko i jak się najedzą - wyjmuję resztki.

Na pewno nie wyjmiesz wszystkiego. A to rozdeptany liść gdzieś zawleczony zostanie, a to sok pocieknie. Kupek na bank wszystkich nie dasz rady sprzątnąć, że o siuśkach nie wspomnę. Dochodzą jeszcze kawałeczki skóry z wylinki i pożywka dla robaczków gotowa. Nie przesadzajcie. Jeśli nie jest tego dużo to nie ma co panikować. Na wolności też zyją owady i żółwie się z nimi na co dzień stykają bez szkody dla siebie.

#12 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 20 2008 - 16:08

Reniu, kupiłaś ten produkt?

Nie, nie próbowałam go.

#13 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 20 2008 - 19:18

Jeśli nie jest tego dużo to nie ma co panikować.

moich muszek jest dużo, siadają na główkę żółwiom, łaskoczą w nos i oczy i te często pomachują głową żeby żyjątka "spadały" - trochę im to przeszkadza, taki dyskomfort. Myślę o tym żeby wyrzucić całą korę i zdezynfikować jakoś terra, a żółwie w tym czasie pójdą na wybieg. Pytanie - czym to zdezynfikować?

#14 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano czerwiec 21 2008 - 19:13

Po prostu dobrze umyc i wysuszyc, muszki raczej legna sie w sciolce, jak ja wyrzucisz problem zniknie.

#15 Kuper136

Kuper136

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisano czerwiec 21 2008 - 20:35

wyjmij wszystko wyparz jeśli jest taka możliwość a wszystko będzie ok  ;)

#16 gosc_wojteksko

gosc_wojteksko
  • Guests

Napisano czerwiec 22 2008 - 20:55

Czyli wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem problemu muszek i robaczków jest wymiana ściółki w terrarium... :

#17 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 23 2008 - 11:56

Mam teraz inwazje muszek w mieszkaniu, skubani siedzą na ścianach, przylatują nawet do korytarza... Nie wiem czy wymiana ściółki pomoże...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pozostałe tematy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych