Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Wybieg balkonowy

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 09:10

mam pytanie. chce mu zrobic jakies terra na balkonie takie na jeden sezon i nie wiem czy kartonowe pudelko bedzie dobre? mama mi mowi ze za bardzo sie bedzie nagrzewalo. na balkonie mam plytki a slonce naparza w balkon gdzies od 10 do zachodu.

#2 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 10:42

Przede wszystkim jak tak naparza to musisz mu zrobic porządną kryjówkę przed słońcem. A jakie masz teraz terrarium? Jesli otwarte to możesz je poprostu wystawic na balkon. Po połowie jedna połowa w cieniu druga w słońcu.

#3 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 11:14

Pudelko sie po pierwszym deszczu rozleci; idz do marketu budowlanego i kup skrzynie plastikowa do mieszania zaprawwy (kastra sie to nazywa) http://www.pomalujdo...8&pro=239291cos w tym guscie, niedrogie, trwale, a wymiary o ile pamietam jakies 40 na 70 czy cos kolo tego.

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 12:45

Ale ta kastra jakaś taka za wysoka, no chyba ,że byłaby duuużo szersza to wtedy wysokośc mogłaby zostać.

#5 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 12:52

Jak sie dobrze ustawi do slonca to czesc bedzie oswietlona, nie mowiac juz o tym, ze mozna dac 20 cm podloza. Za to kosztuje grosze, jest latwo dostepna i wytrzyma kilka sezonow.

#6 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 13:33

No, z tym podłożem to faktycznie...    :tak:

#7 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 22:17

no ale mam szklane. pozatym niechce go wystawiac na balkon i spowrotem taszczyc do pokoju. tym bardziej ze juz niedlugo bede mial roslinki nad terrarium i nie bede mogl tak ciagle tego ruszac. no a ten karton bylby zly? jakis duzy? chcialbym mu zrobic zblizone wymiary do jego terrarium moze troche szersze

#8 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 16 2008 - 23:03

Ta kastra bylaby wylacznie balkonowa, karton przemoknie, jak nie od deszczu to jak zwilzysz sciolke albo jak zolw sie zalatwi.

#9 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 17 2008 - 08:00

No a nie może Ci żółw poprostu po balkonmie chodzić? Ja w tamtym roku tak miałam, wysypałam balkon korą i Tusiek sobie śmigał. Jeżeli rodzice nie pozwolą Ci poświecić całego balkonu dla żółwia, to odgrodź kawałek deską i tam wysyp korę. :tak:

#10 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 18 2008 - 12:56

a czym zabezpieczyc boki zeby zolw nie mial ochoty zostac ptakiem?

#11 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 18 2008 - 15:49

Nie wiem czy mieszkasz w domu czy w bloku. Jak w bloku to balkony sa przeważnie długie i waskie. Zrób tak: 1 bok - ściana boczna, 2 bok - ściana od mieszkania, 3 bok - balustrada, 4 bok - zrób z deski. poprostu zamknij kawałek balkonu deską, nie musisz tego niczym zabezpieczać, zrób pomiary i zrób długość deski tak, żeby ją wcisnąc między ścianę ods mieszkania a balustrade balkonu. No chyba, że masz jakieś szpary w balustradach....

#12 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 18 2008 - 17:54

idz do marketu budowlanego i kup skrzynie plastikowa do mieszania zaprawwy (kastra sie to nazywa)

Czarne plastikowe kastry niemiłosiernie nagrzewają się na słońcu i śmierdzą. No i nie widziałam jeszcze kasrty budowlanej o rozmiarach odpowiednich na wybieg balkonowy dla żółwia.

#13 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 19 2008 - 08:08

No zrób mu odpowiednio to podłoże i niech łazi już po tym balkonie i tyle

#14 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano maj 19 2008 - 09:12

Pamiętaj żeby deski tak zabezpieczyć żeby żółw nie mógł łapkami rozsunąć deski bo będzie próbował i jak wstanie na tylne łapki żeby nie mógł się podciągnąć i "wyfrunąć" Na tej odgrodzonej części nasyp podłoże, daj kryjówkę, może być miseczka z wodą jako basenik. Powodzenia!

#15 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 19 2008 - 10:37

Nie pamietam jakiej wielkosci jest ten zolw, ale skoro niepamietamm chcial zrobic wybieg z kartonu, to kastra i tak jest lepszym rozwiazaniem; albo duze pudlo z IKEA, takie wsuwane pod lozko, bopdajze 80x80 - wybieg to to nie bedzie, ale zawsze cos.

#16 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano maj 19 2008 - 11:14

Wydaje mi się że jednak zawsze lepszy jest wybieg nie w pudle tylko na większej przestrzeni. Ja obstaje za tym żeby ogrodzić kawałek balkonu dla żółwia to nie jest takie trudne!

#17 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 19 2008 - 22:01

Ale czasem komus sie rodzina nie zgadza. Albo balkon ma za chwile byc remontowany, blok ocieplany albo lada moment przeprowadzka i nie warto szalec zeby za tydzien wszystko rozbierac... albo balkon jest na parterze i zolwiowi bezpieczniej bedzie w okratowanym pudelku, ktorego sie nie da wyciagnac przez  prety. Albo zolw ma 5 cm i mini wybieg 50x80 bedzie jak najbardziej wystarczajacy (to tak jak dla zolwia 15 cm 150 x 240) - nie mowie przeciez, zeby doroslego gada w takim pudelku trzymac...

#18 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 19 2008 - 22:14

Nie pamietam jakiej wielkosci jest ten zolw, ale skoro niepamietamm chcial zrobic wybieg z kartonu, to kastra i tak jest lepszym rozwiazaniem;

Ale to plastik... Na słońcu to masakra będzie.

#19 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 20 2008 - 06:20

zolw ma jakies 10 cm. wstawie zdjecie balkonu po szkole. mieszkam na II pietrze w bloku, nie bede sie wyprowadzal wiec smialo mu cos moge zrobic na balkonie. oprocz tego co weekend bedzie na dzialce w swoim wybiegu ktory zrobie w sobote. bede sie staral o jak najwiekszy wybieg na dzialce wiec na balkonie chyba nie potrzebuje az takiego wielkiego skoro tam sie bedzie mogl wyszalec. ciagle mam dylemat jak to zrobic na tym balkonie ale wszystko w swoim czasie, dzieki za pomoc

#20 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 20 2008 - 10:28

Wszystko co potrzebujesz to zwykła deska i kora. Daj znać jak Ci to wyjdzie.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych