Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Ratunku, meszki!

pozostałe tematy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_KatarzynaB

gosc_KatarzynaB
  • Guests

Napisano maj 21 2008 - 21:16

Ostatnio zmienilam wystroj terrarium mojego zolwika. Dodalam wiecej roslin, meszek itp. Zauwazylam, ze od tamtej pory u Bobka jest bardzo duzo meszek. Staralam sie je wybijac ale nic to nie daje bo codzennie jest ich tyle samo!!!  :o Bob caly czas spi i nie chce wyjsc, jak go obudze to zaraz idzie spac!!! Prosze pomozcie mi, nie wiem co mam zrobic!!  ??? Czy zolwik zachorowal przez te meszki?? Jak sie ich pozbyc?? A moze nie podoba mu sie zmiana ?? Prosze o Wasze opinie

#2 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 22 2008 - 09:07

moj po zmianie terrarium na wieksze sie zachowywal identycznie. wchodzil w nore i wychodzil tylko zmienic miejsce do snu. po paru dniach zolw stal sie bardziej aktywniejszy, teraz jest juz ok. ja zamowilem sobie mech, wstawilem na doslownie 5 minut i zaraz bylo pelno robactwa wiec wyjalem i teraz lezy na balkonie

#3 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 22 2008 - 09:54

Jezeli nikt w domu nie jest pogryziony to raczej nie sa meszki a jakies ziemiorki albo inne nieszkodliwe owady wylegajace sie z jak w glebie. Wykluja sie i poleca. Mozesz ewentualnie przesuszyc przez pare dni terra, zolw od tego nie zdechnie a robaki byc moze tak. Po zmianie wystroju zolwie sa b, czesto albo nadaktywne albo za spokojne. To minie. Mech raczej nie jest naturalnym skladnikiem srodowiska zolwi...

#4 gosc_niepamietamm

gosc_niepamietamm
  • Guests

Napisano maj 22 2008 - 13:04

lepiej nie wsadzac mam rozumiec?

#5 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 22 2008 - 13:48

Zaszkodzic nie zaszkodzi, ale darn bedzie lepsza. Mech mozesz sprobowac dac w kryjowce zamiast siana, moze nie bedzie tak szybko plesniec...

#6 gosc_KatarzynaB

gosc_KatarzynaB
  • Guests

Napisano maj 22 2008 - 22:38

Czyli, ze Bobek spi bo nie moze sie przyzwyczaic do nowego wystroju ??? Tego bym sie nie spodziewala. mysle ze i ja tez usune mech... A mozecie powiedziec mi cos blizej o tych ziemiorkach??

#7 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano maj 22 2008 - 23:31

Nie wiem na pewno, czy to ziemiorki, ale jest duzo gatunkow owadow, ktore legna sie w glebie i prawdopodobnie wykluly sie w przyniesionej do domu i podgrzanej darni. Jak dlugo nikogo nie gryza to nie ma sie czym przejmowac - znajoma miala niedawno identyczny problem i po jakims czasie przeszlo bez szkody dla zolwia i domownikow.

#8 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 23 2008 - 06:15

A może to jest to samo o czym ja pisałam w poście "robaczki"! Cos mi sie wydaje, że to moze być to samo. w każdym razie mojemu Tusiowi one nie przeszkadzaja i nie gryzą go ani nic. Co do wystroju to żółwiki z reguły są ciekawe jak maja cos nowego w terra, przynajmniej mój Tuś taki jest, normalnie wariacji dostaje, żeby wszystko jak najszybciej poznać, ale moze Twój reaguje inaczej i się poprostu wystraszył, daj mu spokój, oswoi się.

#9 gosc_KatarzynaB

gosc_KatarzynaB
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2008 - 06:29

Mielicie racje!! Przesadzilam wszystkie kwiatki w domu i w jednym znalazlam male biale robaczki. Od razu go wyrzucilam  ;D Usunelam mech z terrarium i Bobek zaczal sie znowu pokazywac!!!! Dzieki za pomoc  ;)

#10 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2008 - 08:29

W terra moich żółwi latają takie malutkie owocówki (tak to się chyba nazywa)... raczej żółwiom nie przeszkadzają.

#11 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2008 - 09:07

Napewno do resztek jedzenia dziadostwo przylatuje.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pozostałe tematy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych