Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jak przekonać rodziców?

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano czerwiec 26 2008 - 17:19

Witam,
Mam problem mianowicie mam przed domem kawałek trawy a pośrodku wierzbę płaczącą. chciałbym urządzić tam wybieg dla mojego pupila lecz mam problem - rodzice którzy nie pozwalają mi tego zrobić. Na razie wybieg dla żółwika to  klatka którą poprostu kładę na ziemi o wym. 2m x 2m. Jak przekonać rodziców?? Albo jak ewentualnie inaczej mógłbym zrobić ?? Poniżej zdjęcie ze skrawkiem.
http://img61.imagesh...6/zdjfm3.th.jpg

#2 gosc_Dziobak23

gosc_Dziobak23
  • Guests

Napisano czerwiec 26 2008 - 17:29

NIe wiem, widze , ze rodzice dbaja o ten skwerek. Zaproponuj im urządzenie jakiegoś skalniaka , w obszarze , ktorego zolw bedzie mogl sie poruszac. Swoja dorogą klatka 2x2 metry jest spoko. POzdrawiam

#3 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano czerwiec 26 2008 - 17:45

Wolałbym jednak wybieg... klatka jest tymczasowo. Chciałbym Miejsce gdzie mógłbym urządzić np. basenik, kryjówkę wykopaną w ziemi. Jednym słowem trochę pokombinować  ;)

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 26 2008 - 20:10

Musisz przekonać rodziców, że to jest ważne dla zdrowia i kondycji żółwia. Wkońcu mieszka za Wami - jest członkiem rodziny.  ;)

#5 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 27 2008 - 08:45

Miałam podobną sytuacje jak mieszkałam z rodzicami. Zrobiliśmy tak: do podstawy o wymiarach około 2x2m (może być w Twoim wypadku więcej) przybiliśmy płotek drewniany. Do środka zostało wsypane odpowiednie podłoże, kryjówki i t.d. I to jest dobre rozwiązanie bo można przenosić, chować jak na przykład przyjdą goście żeby skwer wyglądał ładnie. Do dziś mam taki przenośny wybieg :) gdzieś w piwnicy i teraz też mi się przyda. Oczywiście nie zastąpi to do końca normalnego wybiegu ale jest dobrym rozwiązaniem.

#6 gosc_AROxxPLN

gosc_AROxxPLN
  • Guests

Napisano czerwiec 27 2008 - 10:27

Masz ładny ogródek  :) Chciałbym mieć taki  ;) Niedziwie się twoim rodzicom że niechcą go ''psuć''.  Może po prostu wypuszczaj żółwika po całym obszarze i mo pilnuj?:)

#7 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano czerwiec 27 2008 - 17:36

Po negocjacjach z rodzicami wyszlo na to że chyba dadzą mi zrobić wybieg za wierzbą  ;D ;D

Niedziwie się twoim rodzicom że niechcą go ''psuć''

Moim zdaniem wybieg dla żółwika to nie jest "psucie" moim zdaniem żaden trawnik czy skwerek nie jest tak ładny żeby nie poświęcić jego kawałek dla żółwiczka  :) :)

#8 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano czerwiec 28 2008 - 19:26

Już ruszyły prace początkowe. Wykopany dołek o gł. 40 cm w nim siatka o oczkach ok.1.5 cm właśnie jest zasypywany. http://img140.images...e=zdj002uc8.jpg Myślę że uda mi się zasypać i wykonać ogrodzenie w pon. i we wt. będą zasiane kwiatki, trawa, koniczyna itp. więc jak dobrze pójdzie to żółwik powinien sie wprowadzić zaraz po wyrośnięciu roślinek. :) :)

#9 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano czerwiec 29 2008 - 07:56

No i super! Twoi rodzice sami zobaczą, że egzotyczne zwierzęta takze będa ozdobą w ogrodzie.

#10 gosc_kaja96_10

gosc_kaja96_10
  • Guests

Napisano czerwiec 29 2008 - 21:12

Poprostu twoi rodzice dbają o skrawek ogródku. Też jestem za tym żebyś pilnował i wypuszczał żółwia na całym tym terenie :tak: ;D ;) :)

#11 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 30 2008 - 14:34

Też jestem za tym żebyś pilnował i wypuszczał żółwia na całym tym terenie   

Do takiego czegoś to trzeba mieć duuuużo czasu wolnego, żółw to nie pies, 5-10-15 min mu nie starczy na "wybieganie się" a pilnować godzinami... wątpie czy Adam by chciał...  :P  ;D

#12 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano czerwiec 30 2008 - 15:06

Zgadzam się z Oleńką żółw to nie pies. A poza tym jak go wypuszczę to jak tylko rozpozna teren to od razu śmiga obok gdzie moja mama ma ogródek a jako podłoże skóry i torf więc w mgnieniu oka się zakopuje a tam nie ma żadnej siatki wkopanej więc cały czas muszę go wyciągać  ::) ::)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych