Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jakie mam wymagać papiery przy kupieniu żeby zarejestrować?

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 27 2008 - 18:22

(Przepraszam że powtarzam, może ten dział bardziej odpowiedni). Chodzi o papiery żółwicy. Właściciel żółwia ma na 1 kartce napisane zaświadczenie ze Starostwa Powiatowego. Tam są po kolei wyszczególnione różne zwierzęta. Tam napisane: pozycja rejestrowa, numer i nazwa łacińska zwierząt oraz ilość. Ma na tym papierze m. in. 17 żółwi stepowych. Czy na tej podstawie jakoś mogę żółwia zarejestwować? Bo tam nie piszę Cites... Proszę o pomoc 

#2 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano czerwiec 27 2008 - 23:09

Czy na tej podstawie jakoś mogę żółwia zarejestwować? Bo tam nie piszę Cites... Proszę o pomoc 

Mozesz ta kartka to swiadectwo urodzenia w niewoli badz swiadectwo pochodzenia,sa gatunki zwierzat nie objete CITES a rejestracji wymagaja.

#3 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 28 2008 - 11:59

czy właściciel ma mi przesłać tą kartkę? czy ksero? Żółw stepowy musi mieć Cites. Pewnie kiedy go rejestrował nie było takiego obowiązku.

#4 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano czerwiec 30 2008 - 08:35

Więc treściwa odpowiedź którą otrzymałam na innym forum, myślę że to też pomoże innym odobom którzy się z podobnym dylematem borykają. Część 1 odpowiedzi: "Po pierwsze poprzedni właściciel - sprzedawca przedłożył Ci kopię lub oryginał zaświadczenia o wpisie do rejestru u starosty (wystawione zgodnie z wymogiem art 64. 8 ustawy OP), ale jest małe "ale", bo według jednej z ulotek PTOP "Salamandra" oraz ich broszurki szkoleniowej takie zaświadczenie takie nie jest dokumentem pochodzenia zwierzęcia (na szczęcie tak wobec prawa jest nieprawda i wciskanie kitu urzędnikom na szkoleniach), wiec urzędnik po szkoleniu może się stawiać i wymagać "CITES". Niezależnie od zaświadczenia o wpisie do rejestru powinniście sporządzić umowę kupna sprzedaży lub przekazania do hodowli określonej ilości żółwi, określonego gatunku spod określonego numeru rejestru. Wtedy wiadomo o jakiego osobnika chodzi. Jeżeli jednak sprzedawca jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie handlu zwierzętami to zgodnie z art 64.9 ustawy OP jest obowiązany do posiadania i przekazania wraz ze sprzedawanym zwierzęciem oryginału lub kopii dokumentu, o którym mowa w ust. 4 pkt 11. Kopia ta powinna być, przez podmiot sprzedający zwierzę, zaopatrzona w numer nadawany według numeracji ciągłej, datę wystawienia, pieczęć i podpis osoby sprzedającej, informację o liczbie zwierząt, dla których została wystawiona, a jeżeli kopiowany dokument dotyczy więcej niż jednego gatunku, także o ich przynależności gatunkowej. Ty z jakimikolwiek konkretnymi dokumentami pochodzenia zwierzaka musisz w ciągu 14 dni zgłosić pisemnie do wpisania do rejestru zgodnym z miejscem przetrzymywania osobników. Wszelkie ewentualne kłótnie i niesnaski z urzędnikami załatwiaj na piśmie, a nie telefonicznie; co dokument to dokument." Moja odpowiedź: "Bardzo dziękuję za treściwą odpowiedź! Napisałam do właściciela żółwia, podałam swoje dane do umowy. Nie wiem czy posiada on hodowle-na dokumencie ma napisane 10 punktów rejestracji różnych zwierząt. Każdy punkt zawiera od 1-60szt. Zarejestrowane wszystkie osobniki jednocześnie. Wystawione na osobe, nie na firmę. Rozumiem, że w tej chwili muszę wymagać umowy oraz ksero dokumentu? Czy ksero ma być jakoś poświadczone przez urzędnika? Pozdrawiam! " Druga część odpowiedzi: "Właściwe jeśli zwierzaki są wpisane w rejestr to wyklucza pochodzenie od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie handlu zwierzętami, bo te są zwolnione z obowiązku zgłaszania do rejestru. Wystarczy Wam zwykła umowa przekazania do hodowli lub kupna i sprzedaży jak we wzorze w załączniku pdf. Kserówka zaświadczenia nie musi być poświadczona w żaden sposób urzędnik w starostwie jeśli tylko będzie chciał potwierdzić jego prawdziwość dzwoniąc do wymienionego w zaświadczeniu starostwa i dowie się prawdy. Jeśli zwierzaki będą mieć inne źródło pochodzenia pierwotnego niż urodzenia w niewoli to tylko wystarczy zmienić treść dokumentu i wpisać numer i datę wydania: zezwolenia na import zwierzęcia do kraju albo b) zezwolenia na schwytanie zwierzęcia w środowisku."(Witold "Wiciu" Borkowski )

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 01 2008 - 08:01

Żółw stepowy musi mieć Cites. Pewnie kiedy go rejestrował nie było takiego obowiązku.

Nie musi. CITES mają te osobniki, które były wwiezione do kraju w czasie gdy zaczęło obowiązywać to prawo. Osobniki wwiezione wcześniej lub urodzone w kraju CITES nie mają. Mają świadectwo legalności, czyli wpis do rejestru.

Resztę napisała Ci Oleńka.

#6 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano lipiec 02 2008 - 15:35

Nowa informacja. Zadzwonił do mnie właściciel żółwicy i powiedział, że w starostwie mu odradzili wysyłania mi kserokopii. Gdyby na dokumencie był wpisany tylko 1 gatunek to on mógł by mi wysłać kserokopie zaznaczając na dokumencie że zwierzaki w takiej ilości są przekazane do hodowli do innej osoby. A w tej sytuacji pisze oświadczenie. Gdy będą rejestrować żółwia mogą do niego zadzwonić i do urzędu w tym mieście gdzie żółwie są zarejestrowane żeby potwierdzić informacje. Czekam na żółwicę, mam nadzieje że nie będzie żadnych problemów z papierami :)))

#7 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano lipiec 10 2008 - 10:49

Pytanie podstawowe: gdzie się we Wrocławiu rejestruje żółwi? Rejestrowałam moją żółwicę ale to było dawno i nie pamiętam jaki adres.  :'(

#8 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano lipiec 16 2008 - 10:12

Zła wiadomość... Dziś wróciłam z Urzędu i mi żółwia nie zarejestrowali na podstwie wpisu oraz oświadczenia właściciela... musi być dokument stwierdzający legalność pochodzenia żółwia. Pewnie był kupiony na placu, bez papierów. I teraz taka osoba mająca zarejestrowane zwierzaki nie może nikomu przekazać tych zwierząt... Dziwne to jest dla mnie...

#9 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano lipiec 21 2008 - 21:32

Zła wiadomość... Dziś wróciłam z Urzędu i mi żółwia nie zarejestrowali na podstwie wpisu oraz oświadczenia właściciela... musi być dokument stwierdzający legalność pochodzenia żółwia. Pewnie był kupiony na placu, bez papierów. I teraz taka osoba mająca zarejestrowane zwierzaki nie może nikomu przekazać tych zwierząt... Dziwne to jest dla mnie...

Ja mysle, ze slusznosc jest po Twojej stronie. Zolw jest zarejestrowany a wiec jest legalny. Jesli byl rejestrowany kiedy obowiazywala amnestia to wszystko jest ok. Wczesniej CITES nie obowiazywalo. Juz nie raz slyszalam o problemach jakie robi wroclawki urzad  ::)

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 21 2008 - 23:05

Dziś wróciłam z Urzędu i mi żółwia nie zarejestrowali na podstwie wpisu oraz oświadczenia właściciela... musi być dokument stwierdzający legalność pochodzenia żółwia.

O rejestrację zwróć się na piśmie i zażądaj wyjaśnień na podstawie obowiązujących przepisów. Będą inaczej z Tobą rozmawiać.

#11 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano lipiec 25 2008 - 12:51

O rejestrację zwróć się na piśmie i zażądaj wyjaśnień na podstawie obowiązujących przepisów. Będą inaczej z Tobą rozmawiać.

Nawet jak ludzie CHCA przestrzegac prawa to urzednicy i tak im utrudniaja  ::) Chory ten kraj... Ale fakt niech wyjaśniaja o co im chodzi... pewni im sie po prostu nie chce ruszyc poza schemat jaki ktos im wbil do glowy...

#12 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano sierpień 01 2008 - 13:43

Dzięki. Ale fakt jest taki że właściciel nie dosłał mi papier z urzędu że żółw jest wyrejestrowany. Nie kontaktuje się ze mną a warunkiem nabycia żółwia były m.in. papiery. Wszystko mu napisałam, wytłumaczyłam że musi mi dosłać taki dokument i ten przepadł... Widziałam zdjęcia dokumentów - są wystawione na niego, nie wiem czemu on robi problem... Gdy uzyskam taki dokument - zwróce się pisemnie. Marze żeby moja żółwinka była "zameldowana" u mnie.

#13 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 05 2008 - 13:55

Nie kontaktuje się ze mną a warunkiem nabycia żółwia były m.in. papiery.

Nabił Cię w butelkę?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych