Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółw bez papierów

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_czujak

gosc_czujak
  • Guests

Napisano październik 06 2008 - 21:55

Zólwia kupiłem w zoologu w Ostrołęce rozmawiałem z kobietą która go oddała do zoologa i powieedziała że żółwia ma od 7 lat a gdy go kupiła miał 6-7 nie wiedziała że potrzeuje dok i przegapiła to dwa razy bo tyle było razy możliwe wyrobienie tych dok. a że żółw nie był jej potrzebny do rozrodu to nie wyrabiła. A na zółwiu się zlitowałem bo widziałem go przez 2 tyg z zoologu w akwarium 1,5 jego skorupy i zrobiło mi sięjego rzal więc postanowiłem zrobić kobiecie prezent

#2 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano październik 07 2008 - 18:17

I sobie narobiles tylko problemu poniewaz zolwia bez dokumentow moga Ci w kazdej chwili zabrac a Ty bedziesz mial tylko nieprzyjemnosci.

#3 gosc_czujak

gosc_czujak
  • Guests

Napisano październik 07 2008 - 19:52

Jak to zabiorą. z domu ?? To jest nie możliwe musieliby mieć nakaz zieloni a oni teraz są zajęci rozpudą :P

#4 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano październik 07 2008 - 20:34

Oj widac nic nie wiesz. Policja w kazdech chwili moze poprosic o pokazanie dokumentow rejestracyjnych zolwia potwierdzajacych jego legalne pochodzenie i wykonanie swojego obowiazku ustawowego mowiacego o rejestracji zwierzat z CITES. Jesli wlasciciel takiego swistka nie ma policja ma prawo a nawet obowiazek zabrac takiego zwierzaka. Nie tylko "zieloni" bronia praw zwierzat. Polskie prawo w jakims stopniu tez.

#5 gosc_BaronVonColo

gosc_BaronVonColo
  • Guests

Napisano październik 11 2008 - 17:13

Fakt. Tylko ciekawy jestem jak policjanci egzekwują takie prawo? Chodzą po mieszkanich i żółwi szukają :lol: Wiem, że trzeba to rejestrowac, ale myslę, że jeśli sie nie jeździ na żadne giełdy itp. ani sie nie chce niewiem jak wielkiej hodowli robic to przeciez to jest martwy przepis. NIKT nie chodzi po mieszkaniach i domach i nie sprawdza czy przypadkiem trzymasz tam Anakonde czy żółwia... ale jeśli chcesz dzięki niemu dużą hodowlę żałóżyc to musisz miec papiery.

#6 gosc_Byczek707

gosc_Byczek707
  • Guests

Napisano październik 12 2008 - 11:23

Jak to zabiorą. z domu ?? To jest nie możliwe musieliby mieć nakaz zieloni a oni teraz są zajęci rozpudą :P

Spokojna głowa : ] wystarczy że będą mieli info o tym że przetrzymujesz nielegalnie zwierzę w domu, jeden policjant będzie czekał pod twoimi drzwiami a drugi szybko poleci po nakaz, ale to gdybyś ich nie chciał grzecznie ugościć, tak też bywa ; )
Pzdr.

#7 gosc_czujak

gosc_czujak
  • Guests

Napisano październik 12 2008 - 12:15

Nakaz to musi być z sądu kolego a tego tak w mig nie dadzą ;] trzeba namówić prokuratora a on ma troche na głowie ;]

#8 gosc_Byczek707

gosc_Byczek707
  • Guests

Napisano październik 12 2008 - 12:43

może w twoim przypadku nie będą sobie zawracać tym głowy, oni zajmują się raczej tam gdzie są masowe nielegalne hodowle i coś takiego jak pisałem jest to możliwe. Jeżeli mają coś na ciebie, to mają prawo cię zatrzymać, nakaz prokurator może wystawić natychmiast, następnie kierując sprawę na drogę sądową. Prawa się trochę pozmieniały kolego : )

#9 gosc_epf

gosc_epf
  • Guests

Napisano październik 20 2008 - 16:23

oj ludziska, co Wy wypisujecie!!! można miec żółwia bez papierów i nikt nie będzie Wam zabierał. chyba, że będziecie takiego 'nielegalnego" żółwia chcieli sprzedać lub wywieźć za granice!!, przy sprzedaży chocby na allegro moze faktycznie prokuratura się przyczepić .... ale jezeli bedzie on sobie siedział w domu i nic  z nim nie będziecie robić, to może nie meic tych papierów ... poza tym jest rejestracja - po zakupie żolwia z papierami tam sie go rejestruje w przeciagu 2 tyg. ale ta rejestracja niestety nie daje prawa do wywozu za granice zwierzaka. trzeba miec na to zólty CITES- a uzyskanie go to juz wyższa szkoła jazdy.

#10 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano październik 20 2008 - 16:30

ale jezeli bedzie on sobie siedział w domu i nic  z nim nie będziecie robić, to może nie meic tych papierów

Bzdura. Zolw bez papierow jest poprostu nielegalny i moga Ci go zabrac.

ale ta rejestracja niestety nie daje prawa do wywozu za granice zwierzaka. trzeba miec na to zólty CITES

Nie daje Ci CITES bo to wlasnie na podstawie CITES zolwia rejestrujesz. Ew.nadaje sie tez zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli.
Uzyskanie CITES to zupelnie co innego. Jesli zwierzak nie zostal urodzony w Polsce to CITES miec musi bo jakos granice panstwa przebyc musial a jesli CITES nie ma to oficjalnie jest on unzawany za zwierzaka z przemytu. Sprawa jest prosta. Albo masz odpowiednie papiery na zwierzaka i jest wszytsko ok albo nie masz i zyjesz z swiadomoscia ze w kazdej chwili zwierzaka moga zabrac.

#11 gosc_Ogr

gosc_Ogr
  • Guests

Napisano październik 30 2008 - 18:24

Czujak. W którym zoologiku? (sam jestem z Ostrołęki) Mam nadzieje że nie w "kameleonie". Bo to jest cyrk na kółkach. A ja tak zapytam. Czy podstawą do wyrobienia papierów nie może być umowa kupna? Gdzieś się spotkałem z informacją że może... Ale linku nie podam bo już pewnie drugi raz nie znajdę :)

#12 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano październik 30 2008 - 18:28

Czy podstawą do wyrobienia papierów nie może być umowa kupna?

W swietle prawa nie moze. Nadaje sie tylko papier potwierdzajacy legalne pochodzenie zwierzaka. Jednak nie ma pewnosci ze jakis urzednik nie zarejesrtuje Ci zwierzaka na umowe kupna tylko po to aby odwalis swoje i miec spokoj.

#13 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 31 2008 - 12:26

Czy podstawą do wyrobienia papierów nie może być umowa kupna?

Musi być dokument potwierdzający legalność żółwia:
1. Cites jeśli był sprowadzony z zagranicy
2. Zaświadczenie o urodzeniu w niewoli, jeśli urodził się w Polsce po wprowadzeniu przepisów
3. Dokument poświadczający wcześniejszą rejestrację, jeśli został zarejestrowany w czasie "amnestii".

Jednak nie ma pewnosci ze jakis urzednik nie zarejesrtuje Ci zwierzaka na umowe kupna tylko po to aby odwalis swoje i miec spokoj.

I to jest właśnie skandal. Takich urzędników powinno się zgłaszać, bo łamią prawo i powodują powstawanie różnych dziur i pola manewru dla kombinatorów.

#14 michnik1980

michnik1980

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano październik 31 2008 - 12:48

I to jest właśnie skandal. Takich urzędników powinno się zgłaszać, bo łamią prawo i powodują powstawanie różnych dziur i pola manewru dla kombinatorów.

........... mądrze napisane ........... :tak:

#15 gosc_Ogr

gosc_Ogr
  • Guests

Napisano listopad 03 2008 - 00:03

a ja mam jeszcze takie pytanie w zakresie papierów. Czy lekarze wymagali kiedyś od was papierów do leczenia gada?

#16 gosc_Vampirine

gosc_Vampirine
  • Guests

Napisano listopad 03 2008 - 13:12

Ja wprawdzie ze swoimi gadami nie byłam u wetów, ale byłam z kolegi regiusem. Wet nie chciał ode mnie CITES ani żadnego zaświadczenia, ale z tego, co słyszałam to nie jest regułą.

#17 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano listopad 03 2008 - 18:15

Wet nie wymaga zadnych papierow. Przynajmniej z niczym takim sie nigdy nie spotkalem ani o czyms takim nigdy nie slyszalem.

#18 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano listopad 05 2008 - 11:29

Czy lekarze wymagali kiedyś od was papierów do leczenia gada?

Sądzę, że nie mają takich uprawnień, ale nie mam pewności.

#19 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano listopad 28 2008 - 11:30

Tylko powiatowy wet ma cos do czynienia z papierami - bo wystawia dokumenty na mlode - innych wetow raczej nie powinno to interesowac a leczenie - chyba, ze znajdzie sie jakis nadgorliwy  ;D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych