Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Piasek i żwirek?!

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_woju

gosc_woju
  • Guests

Napisano styczeń 23 2009 - 23:57

Witam. Ostatnio byłem w sklepie biofil w Krakowie po jakies podloze dla zolwia stepowego i sprzedawca bardzo mi polecał piasek posypany żwirkiem więc sie godziłem i mam pewne wątpliwości otóż zauważyłem , że kupy od mojego stepa zawierają dużo piachu i żwirku .Czy tak może być ? Czy lepiej mu kupić korę i  drewienka bukowe ? Z góry dzięki i pozdrawiam  ;)

#2 Viktoria

Viktoria

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano styczeń 24 2009 - 16:17

Lepiej kupić ziemie. A to podłoże usuń od razu bo ci się żółw zaczopuje. Tyle mówi się o tym żeby nie słuchać sprzedawców w zoologach, a ludzie nadal swoje :P

#3 gosc_woju

gosc_woju
  • Guests

Napisano styczeń 24 2009 - 19:11

Okej wy wale to badziewie . Właściciel sklepu mi mówił ,ze ten piasek ma jakieś witaminy itp  i ze teraz takiego się używa i słyszałem ,że się zna na gadach i nie potrzebnie się skusiłem na zakup  tego piachu  >:( Jaką ziemię kupić ziemię ? Dzięki za pomoc !  ;)

#4 Viktoria

Viktoria

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano styczeń 24 2009 - 19:54

w ogrodniczym kupisz ziemie, tylko taką bez nawozów! Poza tym możesz wykopać z nie zanieczyszczonego miejsca - nawet lepsza będzie, szczególnie jeśli porośnięta trawą, mniszkami itp, Ale jeżeli teraz nie masz takie możliwości to w ogrodniczym kup ziemie, ewentualnie możesz zmieszać z odrobiną piachu i gliny, ale sama ziemia też jest ok. Na pewno lepsza niż piasek, żwirek, drewienka bukowe czy kora. Ja mam w tej chwili dla nie zimujących żółwi ziemie, a na to troche kory wysypanej - taki jesienny wystrój ;) na razie się sprawdza.

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 25 2009 - 19:32

Ostatnio byłem w sklepie biofil w Krakowie po jakies podloze dla zolwia stepowego i sprzedawca bardzo mi polecał piasek posypany żwirkiem

A Ty nie masz swojego rozumu, żeby poczytać na forum co się nadaje a co nie? O piasku i żwirze było już tyle razy, że ciężko zliczyć. Mam wrażenie,że nie bardzo się przygotowałeś do opieki nad żówiem skoro nawet nie wiesz co się nadaje na podłoże do terra.

Jaką ziemię kupić ziemię ?

Polecam gruntowną lekturę tego działu.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych