Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kukurydza z puszki

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_tuella

gosc_tuella
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 15:41

Przeczytałam kiedyś w pewnym artykule, że żółwiom bardzo smakuje kukurydza. Sprawdziłam to, ale nie idzie nawet, by moja gadzinka wziela to w dziubek... czy to dlatego że jest to kukurydza z puszki, czy może chodzi o preferencje?

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 20:37

czy to dlatego że jest to kukurydza z puszki

Wpadłaś na pomysł, żeby dać gadowi konserwową kukurydzę? Nie obraź się, ale to że nie chciał jej jeść oznacza tylko tyle, że ma więcej rozsądku niż Ty :(

#3 gosc_tuella

gosc_tuella
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 20:51

Wieloma rzeczami probowalam karmic mojego żółwia, ale nie chciał jesc. Czepiałam sie wszystkiego co tylko możliwe. Byc może myśląc o tym, by moja gadzinka coś zjadła, nie pomyślałam czy to że kukurydza jest konserwowa moze jej zaszkodzić.

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 20:55

Wieloma rzeczami probowalam karmic mojego żółwia, ale nie chciał jesc.

Czyżby zdążył się przyzwyczaić do monotonnej diety? Poszukaj na tym forum. Było parę wątków na temat technik poszerzania upartemu żółwiowi menu.

A kukurydza do urozmaicenia nadaje się, ale w kolbach, świeża i nie za często.

#5 gosc_tuella

gosc_tuella
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 21:05

O tej porze roku trudno o świeżą kukurydze. Rzeczywiscie dużo jest na forum polecanych pokarmow, ale z niego jak byc moze zauwazylas korzystam od dzis. Wczesniejsze źródła do ktorych sięgałam byly lekko mowiac ,,złe''. Najbardziej dziwi mnie, że w książkach dotyczących hodowli autorzy polecają do jedzenia sałate :/

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 21:07

O tej porze roku trudno o świeżą kukurydze.

Wręcz przeciwnie. Można kupić spożywczą kukurydzę w kolbach do gotowania. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć.

Najbardziej dziwi mnie, że w książkach dotyczących hodowli autorzy polecają do jedzenia sałate :/

To zwróć uwagę na daty pierwszych wydań tych książek i wszystko stanie się jasne.

#7 gosc_tuella

gosc_tuella
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 21:31

Pytałam w ksiegarniach o nowosci dotyczące żółwi i od paru nastu lat wydawana jest tylko jedna książka tego typu:/ zaś gdy sięgam po książki z bibliotek natrafiam na jeszcze starsze wydania, a informacje tam są bardzo często złe.

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 10 2009 - 08:25

Pytałam w ksiegarniach o nowosci dotyczące żółwi

No niestety tak się składa, że hodowla i chów żółwi nie są w naszym kraju zbyt popularne, dlatego nie ukazują się praktycznie żadne książki. To zaś co jest w bibliotekach to bieda z nędzą. Tak naprawdę pozostaje internet, ale i tu trzeba uważać bo wiele stron i poradników opiera się właśnie na tej przestarzałej literaturze.

O wiele lepiej ma się sprawa z literaturą zachodnią, elt niestety trzeba znać języki.

#9 gosc_coffeefreak

gosc_coffeefreak
  • Guests

Napisano sierpień 23 2009 - 11:07

O wiele lepiej ma się sprawa z literaturą zachodnią, elt niestety trzeba znać języki.

Znacie może takie właśnie źródła. Chodzi mi głównie po angielsku, ewentualnie po hiszpańsku?  :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych