Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Dysproporcja między lokatorkami?

- - - - - łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 18:52

Od jakiegoś czasu szukam współtowarzyszki dla mojej Duli. Znalazłam śliczną żółwicę (strasznie daleko, bo w Jarosławiu) i wszystko pięknie, ale... Dula ma ok 15 lat i 15 cm, a to jest szczyl, 2,5 roku i 8 cm. Przypuszczam, że takie połączenie nie wchodzi w grę? Podpowiedzcie mi, gdzie w wawie można znaleźć sensownego hodowcę stepowych, który sprzedaje dorosłe osobniki?

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 09 2009 - 20:53

Przypuszczam, że takie połączenie nie wchodzi w grę?

Hmmm. Moim zdaniem jest możliwe, ale trzeba to zrobić w odpowiedniej kolejności. I tak nową musisz przez dłuższy czas trzymać osobno, chyba, że nie uważasz, żeby herpes było groźną chorobą :) W przypadku kiedy nowa jest na domiar złego mniejsza należy starą lokatorkę wprowadzać do nowej. Wtedy jest szansa na powodzenie. Stosowałam tę technikę, choć prawdę mówiąc nigdy nie miałam do czynienia z aż tak dużymi dysproporcjami.

Nie pamiętam, czy masz letni wybieg. Jeśli tak to może do lata osobno a połączenie na wybiegu.

#3 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano marzec 10 2009 - 09:39

Wybieg jest w trakcie planowania i budowania, do lata powinien już być gotowy. Samiczka jest ładna i zadbana, widać że gość się trochę znał, świetlówki, dobra dieta. Aż szkoda, żeby poszła w ręce jakiegoś debila, który ją wrzuci pod kaloryfer. Dula jest raczej spokojną żółwicą, może takie połączenie by się udało. Chyba że wstąpi w nią diabeł, ale raczej w to nie wierzę. Jedyne co mnie przeraża, to ta odległość. Czy jest jakiś sposób bezpiecznego przesłania żółwia, tak żeby na 100% nic mu się nie stało? Jakieś specjalne usługi poczty polskiej? Czy też muszę zacisnąć zęby i jechać po nią kilkaset kilometrów?

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 11 2009 - 09:44

Czy jest jakiś sposób bezpiecznego przesłania żółwia, tak żeby na 100% nic mu się nie stało?

Przesyłka konduktorska, przesyłka PKSem...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych