Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zatrucie rododendronem

- - - - - zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 23 2009 - 12:57

??? Mam pytanie, czy ktos wie, co moge zrobic? Moj zolw grecki okolo 20 letni, bedac na spacerze w ogrodzie zjadl kwiaty rododendronu, te rozowe. Po ok 2h tak przypuszczam ze tyle czasu mniejwiecej minelo, zwymiotowala kwiatek i spora ilosc jakiegos sluzu. juz wtedy zauwazylam ze jest taka z lekka otepiala. Sadzilam ze jesli zwymiotowala kwiatek to wezme ja do domu zeby dalej spala bo w sumie tylko schowac sie chciala. Dzis poszlam z nia do weterynarza. Wyglada tragicznie, ma dziwne spiecia miesni, prawie sie nie rusza i reaguje z wielkim opoznieniem. Niechciala nic pic ani jesc. Weterynarz..., przyznam ze sie przeprowadzilam i tutaj nieznam dobrego wterynarza, ten u ktorego bylam nie dosc ze ja strasznie szarpal prawie nogi jej nie wylamal kladac krzywo na blacie, ogolnie widzialam nie raz badania zolwia to nei wygladalo profesjonalnie. Ale niewazne. Podal jej do zoladka przez rurke jakies plyny odzywcze i stwierdzil zeby ja trzymac pod lampka. W tej sytuacji prosze jesli ktos moze mi powidziec, doradzic lekarza w wojewodztwie podlaskim, lub tez slyszal o podobnej sytuacji, lub zwyczajnie wie jak moge pomoc zolwiowi zeby sie nie meczyl, bo ciezko na to patrzec jak sie wygina. Przepraszam ze chaotycznie, w kazdym razie z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 23 2009 - 17:22

nikt nie odpowiedzial, zdazylam w tym czasie znalesc drugiego weterynarza naprawde dobrego, zolw dostal pare zastrzykow, okazuje sie ze ma odpoczywac trzeba mu podawac wegiel i niemozna nagrzewac, nie to co mowil tamten... tragedia skad sie tacy ludzie biora. W kazdym razie jesli ktos ma w ogrodku rododendron niech uwaza na zolwia. Pozdrawiam wszytskich mimo ze nikt mi nie odpisal, i zycze zdrowia zolwiom:)

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 23 2009 - 20:33

W kazdym razie jesli ktos ma w ogrodku rododendron niech uwaza na zolwia.

Powiem w krótkich żołnierskich słowach. Przykro mi z powodu przygody Twojego żółwia i mam nadzieję, że jednak z tego wyjdzie. Mam również nadzieję, że zarówno Ty jak i inny czytający ten wątek zrozumieją, że ogródek to nie miejsce dla żółwia. Żółw ma mieć wybieg na którym jest bezpieczny i nie może być puszczany luz pas po działce.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych