Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Początkujący - masa pytań

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MILO

MILO

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano czerwiec 01 2009 - 17:32

Witam

Dzisiaj dostałem a właściwie przyjąłem do swojego domu żółwia lądowego. Pochodzi od " znajomego, który załatwił mi go od swojego znajomego" bo wyjechał do pracy za granicę i nie miał co z nim zrobić. Obejrzałem żółwia zgodnie z tym co napisane jest na tym forum w FAQ. Wszystko na plus tj. skorupa twarda, łapki silne, kloaka czysta itp.(ponoć właściciel dobrze o niego dbał). Niestety nie miałem nigdy żółwia a od niedawna mam jemena i brodatą dlatego zdecydowałem, że go przygarnę do gadziej mini rodzinki. Potrzebuję jednak kilku odpowiedzi abym mógł godnie go utrzymywać.

1) Co to za gatunek? Czy to stepowy?

87e158ad26ba40d6m.jpg
11e0ae8160d155fdm.jpg
781ba54e9e0b14a6m.jpg

2) Skorupa ma długość 10 cm. W jakim może być wieku ?

3) Jak z lampami? Czy stosować trzeba UVB repti glo? Jeżeli tak to jakie ? (jak jest taka potrzeba to będę naświetlał kompaktem więc proszę o podanie parametrów jaka powinna być). Co z Sun Glo? Rozumiem, że musi być promiennik ciepła ?

4) Czy żółw pije czy wystarczy to co ma podczas kąpieli ?

5) Ile powinna mieć temperatura wody, w której kąpany jest żółw ? Czy kąpiel musi być codzienna czy można np. co drugi dzień?

6) Jakie jest jego zapotrzebowanie na wapń? Czy Ostercal jak w przypadku kameleona może podawany (posypywany na liście mleczu itp) ? Jak często podawać wapń przy normalnej diecie?

Wiem, że to sporo pytań ale natychmiast chcę zacząć od właściwego postępowania a nie słuchać tego co mówią w zoologicznych bo już niejednokrotnie przekonałem się, że najlepsze odpowiedzi znajdę na tym forum a nie w sklepach. Z góry wszystkim dziękuję i czekam/ Pozdrawiam

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano czerwiec 01 2009 - 21:58

Pochodzi od " znajomego, który załatwił mi go od swojego znajomego" bo wyjechał do pracy za granicę i nie miał co z nim zrobić.

A masz na niego dokumenty, które pozwolą Ci go zarejestrować? Jeśli nie to masz problem.

1) Co to za gatunek? Czy to stepowy?

Na pewno nie. To żółw grecki albo mauretański

2) Skorupa ma długość 10 cm. W jakim może być wieku ?

Kilka lat

) Jak z lampami? Czy stosować trzeba UVB repti glo?

Bezwarunkowo. Takie jak dla wszystkich żółwi lądowych czyli 8-10%. Kompakt się nie nadaje (chyba o tym wiesz skoro przeglądałeś forum pisałam o tym milion razy).

Czy kąpiel musi być codzienna czy można np. co drugi dzień?

Najwyżej raz na tydzień i to dopiero po zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Woda o takiej temeratorze jak powietrze w terrarium.

Jakie jest jego zapotrzebowanie na wapń?

To też powinieneś wiedziec skoro przejrzałeś forum. Na ogół nie ma potrzeby podawać jeśli dieta jest odpowiednia. Nadmiar może zaszkodzić.

Wiem, że to sporo pytań ale natychmiast chcę zacząć od właściwego postępowania

Skoro już część najważniejszych odpowiedzi dostałeś na tacy :) przejdź do sumiennego studiowania forum :)

#3 MILO

MILO

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano czerwiec 02 2009 - 05:37

Dzięki Asiu

#4 gosc_malone

gosc_malone
  • Guests

Napisano czerwiec 17 2009 - 15:48

Jest to żółw grecki Testudo hermanni. Mam nadzieję, że wiesz jak go żywić? Wapń najlepiej podawać w formie sepii. Wrzucasz do terra i z głowy. Czasem posyp zielsko wapniem w proszku

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych