Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zółtolicy tylko w wodzie? Wystarczy wysepka?

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Piter

gosc_Piter
  • Guests

Napisano czerwiec 03 2009 - 10:38

Witam czy żółtolicemu wystarczy przez całe życie tylko wysepka na wyjście z wody czy trzeba też co jakiś czas wyjąć go z terrarium i niech sobie pochodzi np po podłodze? Jak trzeba go wyciągac to ile razy albo jak często i na jak długo?

#2 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano czerwiec 03 2009 - 12:44

Wysepka jesli jest odpowiedniej wielkosci wystarczy a spacery po pokoju hmm...jesli juz pod kontrola i nie jest to konieczne,moze warto bylo by pomyslec o zbudowaniu mu malego basenu i stworzeniu mu woliery zewnetrznej na cieple dni roku?z tym ze tu potrzebny byl by kawalek wlasnej ziemi ;).

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano czerwiec 03 2009 - 20:17

czy trzeba też co jakiś czas wyjąć go z terrarium

Zwierzęta terraryjne trzyma się w odpowiednio urządzonych terrariach. Puszczanie ich (a w szczególności żółwi) luzem po mieszkaniu jest z wielu powodów co najmniej niewskazane. A dlaczego to sobie cierpliwie doczytaj na forum :)

#4 gosc_ladym

gosc_ladym
  • Guests

Napisano czerwiec 04 2009 - 14:57

Nie chcę się wymądrzać, ale moja koleżanka bez porzerwy ma żółwia kt. chodzi jej po pokoju, a w lato dodatkowo na balkon. Poza terrarium spędza o wiele więcej czasu niż w nim i ma się całkiem dobrze - nie wiem jaki to gatunek:)

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano czerwiec 04 2009 - 21:28

Nie chcę się wymądrzać, ale moja koleżanka bez porzerwy ma żółwia kt. chodzi jej po pokoju

Wybacz, ale nie należy z niej brać przykładu. Nie będę po raz kolejny przytaczać tych samych argumentw. Wystarczy poszukać na forum i wiadomo będzie dlaczego robi głupio.

Poza terrarium spędza o wiele więcej czasu niż w nim i ma się całkiem dobrze - nie wiem jaki to gatunek:)

Skoro nie wiesz jaki to gatunek to skąd wiesz, że ma się dobrze? Potrafisz rozpoznać schorzenia pojawiające się u żółwi trzymanych na podłodze? Nie? To lepiej już nic nie pisz...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych