Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Toksyczność żółwich odchodów?

- - - - - zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano lipiec 21 2009 - 12:01

Witam! Moja przyjaciółka oglądała program naukowy (niestety nie pamięta szczegółów - tytułu oraz dokładnych nazw z programu). Wypowiadali się lekarze, naukowcy że odchody żółwi są b. toksyczne, co szkodzi zdrowiu ludzi. Mnóstwo chorób z tym związanych. Radzili nie trzymać terraria w pomieszczeniach, nie spać tam gdzie żółwie. Ile w tym prawdy? Czy ktoś zauważył pogorszenie się stanu zdrowia od momentu posiadania żółwia?

#2 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano lipiec 21 2009 - 12:34

Byc moze chodzi o salmonelle zawarta w przewodzie pokarmowych zolwia. Jednak przy zachowaniu podstawowych zasad higieny ryzygo zarazenia sie jest znikome. Co do innej toksycznosci to nie slyszlem o niczym.

#3 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano lipiec 21 2009 - 21:12

Mi sie wydaje, ze to gruba przesada - w kale na pewno jest wiele bakterii a takze czesto - pasozytow, co dotyczy kalu kazdego zwierzecia - wystarczy zachowac higiene, uprzatnac szybko kal i nie dotykac go gola dlonia a takze trzymac zwierze z dala od miejsc w ktorych jemy. Jak inaczej te bakterie maja nam zaszkodzic? Poza tym przenoszenie sie chorob z gady na ludzi jest ograniczone. Mysle, ze duzo wiekszym zagrozeniem jest to, ze wszedzie znajduja sie odchody psow - tez zawieraja pasozyty i bakterie, od psa latwiej sie zarazic a nikt ich nie sprzata - psy zalatwiaja sie tam gdzie bawia sie male dzieci...

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 22 2009 - 10:13

Radzili nie trzymać terraria w pomieszczeniach, nie spać tam gdzie żółwie. Ile w tym prawdy?

To ja bym musiała już nieżyć. Blisko 10 lat mam w domu żółwie lądowe. Przez kilka lat mieszkałam z nimi w jednej kawalerce, teraz też sypiam bardzo blisko nich. Myślę, że ktoś usłyszał, że dzwoni, ale nie bardzo wie w którym kościele

Według mnie kluczowe jest zachowanie higieny, czyli mycie rąk po kontakcie z żółwiami. To ze względu na salmonellę i pasożyty. I to wszystko.

Byc moze chodzi o salmonelle zawarta w przewodzie pokarmowych zolwia.

Być może, ale co to ma wspólnego z toksycznością to nie wiem :)

w kale na pewno jest wiele bakterii a takze czesto - pasozytow

O wiele częściej dotyczy to psów czy kotów, które łażą po całym domu, wskakują na krzesła i kanapy a czasem nawet do pościeli. A jednak nikt nie robi z tego afery :)

#5 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano lipiec 22 2009 - 12:04

Być może, ale co to ma wspólnego z toksycznością to nie wiem Smiley

No ja tez nie. Ktos cos uslyszal, troche poprzeinaczal i mit gotowy. Dlatego cala sprawa toksycznosci zowli ladawych wydaje mi sie co najmniej glupia.

#6 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano lipiec 27 2009 - 18:11

Ja się też ze wszystkimi logicznymi odpowiedziami. Nie sądzę natomiast by ktoś coś pomylił jeżeli chodzi o program. Zastanawiam się tylko czemu miał służyć. Naukowcy zapewniali że żółwie muszą być na zewnątrz a nie w mieszkaniu. Żółwie też mam ponad 10 lat....

#7 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano lipiec 28 2009 - 13:44

Naukowcy zapewniali że żółwie muszą być na zewnątrz a nie w mieszkaniu.

Świetna rada, akurat do zastosowania w naszym klimacie  ;)

#8 gosc_sacred95

gosc_sacred95
  • Guests

Napisano lipiec 28 2009 - 15:28

Mnie lekarz powiedział, że pasożyty od zwierząt psy,koty,gady nie przenoszą się na ludzi. Więc tym się nie ma co martwić, a tak to co, myć rączki i nie całować żółwia.

#9 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 29 2009 - 22:32

Nie sądzę natomiast by ktoś coś pomylił jeżeli chodzi o program.

Raczej pomylił się ktoś kto ten program tworzył, albo tłumaczył.

Naukowcy zapewniali

Jacy naukowcy i dlaczego my, hodowcy żółwi ciągle żyjemy mimo ich toksyczności i trzymania ich w domu?

#10 gosc_sacred95

gosc_sacred95
  • Guests

Napisano lipiec 30 2009 - 08:28

Oleńka jest też możliwość, że ty źle zinterpretowałaś to co oni mówi.

#11 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano sierpień 09 2009 - 19:05

Mnie lekarz powiedział, że pasożyty od zwierząt psy,koty,gady nie przenoszą się na ludzi.

Chyba zartujesz, pasozyty psow i kotow jak najbardziej stanowia zagrozenie dla czlowieka. W poczekalniach weterynaryjnych czesto mozna spotkach plakaty i ulotki na ten temat zachecajace do regularnego odrobaczania. Duzym zagrozeniem jest takze np. pochodzacy z odchodow lisa tasiemiec-bablowiec - lepiej nie jesc jagodek prosto z krzaczka...Troche off topic ale taka beztroska nie jest wskazana.

#12 gosc_sacred95

gosc_sacred95
  • Guests

Napisano sierpień 12 2009 - 09:54

Nie będę się kłucił ale wydaje mi się, że lekarz z wieloletnik stażem ma większe doświadczenie w tym temacie.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych