Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

żółw błotny

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_sabatino1633

gosc_sabatino1633
  • Guests

Napisano sierpień 10 2009 - 00:09

Witam. Szukam informacj na temat zakupu legalnego żółwi Emys orbicularis Zwracam sie z prośbą o pomoc. Jestem płetwonurkiem,widziałem ten gatunek w naturze w rejonie Starej Drawy i jej starorzeczach ale nie chciałem ich brać z ich nat.rewirów. Woda tam jest 1 klasy. Okolo 5 lat temu było ich tam kilka dziesiąt,w tym roku widziałem tylko dwa osobniki. Sądze że to sprawa tubylców bo byłem 2 razy świdkiem jak mlodzi g.... nieśli dorosłe osobniki do wsi,ciesząc sie ze zarobią itp. Na szczeście dla żółwi  jestem w A.Terorystach i wraz z kolegami żółwie zostały odebrane i wypuszczone w inne miejsce gdzie tez sie znajdują ich towazysze. Wraz z kolegami postanowiliśmy zrobić coś z tym. Tomek,Adam i ja Irek, wykopalismy w tym roku u siebie przed domami sadzawki każda wilkosci 60m/2  czyli razem 180m/2. Kazdy z nas ma juz wszystko co potrzebują żółwie. Roślinność podobna a nawet przywieziona z rejonów Drawy gdzie widujemy żółwie,małe torfowisko do zimowania,błotniak,sztuczna rzeczka z dobrym dotlenieniem lampy uv 5 procentowe, sztuczną polane do zakładania gniazd,jednym słowem pelen wypas. Co do naszych żon to nie cytujemy co mówiły i sie śmiały,a co do kasy to chciały nas powiesić. Mamy kolege weterynarza,ktory jako wolontariusz pomoże nam w hodowli. Mamy naprawde szczere checi i naprawde chcemy pomoc naturze. Zwracamy sie o pomoc i jakie kolwiek info na temat legalnego zakupu naszych krajowych żółwi,,,,jedynych żółwi,,,, Moze ktoś wie o indywidualnych chodowcach lub chodowlach. Za pomoc chetnie zaprosimy do naszych hodowli,oraz na wpuszczenie żółwi do naszej hodowli. PS.mamy tez kamerki internetowe przygotowane do zainstalowania aby mozna było monitorowac ich bytowanie i rozmnażanie Czekamy na odzew i info. Mamy nadzieje ze sie uda i że jest nas wiecej. IRENEUSZ SZABAT. MAIL.. irek.interbyg@gmail.com      

#2 Ambitna

Ambitna

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisano sierpień 10 2009 - 09:22

Bardzo fajnie że chcecie pomóc naturze, raczej w Polsce nie kupicie legalnie tego gatunku. Najlepiej porozumieć się z jakąś organizacją która zajmuję się ochroną tych żółwi, wtedy mielibyście pewność że tam gdzie wypuścicie żółwie będą miały spokój. Taka organizacja pewnie "dała" by wam kilka żółwi, ale na taką działalność są potrzebne odpowiednie zezwolenia i wiele innych papierków. To raczej nie jest tak hop-siup że chcesz pomóc i już możesz pomagać, to jest bardziej skąplikowane. Ja bym na twoim miejscu poszukała takiej organizacji która rozmnaża te żółwie i zgłosiła swoją chęć współpracy.

#3 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano sierpień 10 2009 - 11:16

Moze by sie udalo zakladajac jakas organizacje i wowczas wystepujac o zezwolenia. Wiele nie powiem w tym temacie poszukaj w internecie dr Roberta, on uzyskal zgode na hodowle zwinek bylo mu to potrzebne do pracy naukowej, z tego co wiem ciezko o takie zezwolenie. Moze faktycznie wstapienie do jakies organizacji, ktora juz dziala.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych