Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Emys Orbicularis

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_sabatino1633

gosc_sabatino1633
  • Guests

Napisano wrzesień 24 2009 - 10:02

Witam .
Na wstepie chcę podziekowac za pomoc w poszukiwaniu Emys orbicularis.
Obecnie jestem w posiadaniu 8 maluchów.
Zakupione są za granicą i mają dokumenty po rodzicach z Węgier,są z sztucznej hodowli.
Za tydzień spodziewamy sie nowego transportu 12 sztuk.
Czyli nasze plany z hodowlą i rozmnażaniem jest rozpoczęte.
Niedługo pokazemy filmik z młodymi Emys i naszymi stawami hodowlanymi.
Pozdrawiam.
Eryk.

Nazwy rodzajowe piszemy z wielkiej litery. Ortografia. Mara

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano wrzesień 24 2009 - 23:08

Wydaje mi się, że to nie jest legalne. O ile sie nie mylę w Polsce nie wolno hodować tego gatunki nawet jeśli pochodzi on z legalnej hodowli zagranicznej. Są tą podgatunki inne niż ta, która występuje w Polsce co grozi zanieczyszczeniem naszej lokalnej populacji. Tak więc o wypuszczaniu ich na wolność raczej zapomnij. Dlaczego nie możesz hodować czegoś zgodnego z prawem? Dokonałeś już rejestracji tych żółwi? Na jakiej podstawie?

#3 gosc_sabatino1633

gosc_sabatino1633
  • Guests

Napisano październik 03 2009 - 23:13

Witam.
Na wstępie Emys orbicularis to łacińska nazwa gatunku jedynego o tej nazwie na całym globie.
Więc podgatunek chyba ma inną nazwę?
Po drugie jest możliwość uzyskania pozwolenia na hodowle tego gatunku w naszym kraju.
Podaje numer kontaktowy.
Departamentem Ochrony Przyrody Ministerstwa Środowiska tel. 022 57-92-366 (sekretariat)
Po trzecie jeśli należysz do organizacji zajmującą się żółwiami albo z np...PPN. chętnie przyjmą Cie do grona.
Po czwarte .Tak, żółwie mam obecnie legalne w naszym cudownym kraju.
A na marginesie, co Ty hodujesz??? i dla czego???
Pozdrawiam

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 04 2009 - 18:10

Na wstępie Emys orbicularis to łacińska nazwa gatunku jedynego o tej nazwie na całym globie.
Więc podgatunek chyba ma inną nazwę?

W ramach tego gatunku są różne podgatunki jedne występują w Polsce inne na południu Europy. Zabierasz się za hodowle gatunku o którym masz słabe pojęcie. Nazwa łacińska jest taka sama, różnią się tylko trzecim członem nazwy, którego nie podałeś.

A na marginesie, co Ty hodujesz??? i dla czego???

Hoduję żółwie, bo lubię. I robię to zgodnie z prawem.

To, że masz legalnie te żółwie w kraju nie oznacza, że możesz je legalnie wypuszczać na wolność. Musiał byś hodować dokładnie ten podgatunek, który mieszka w Polsce. Tymczasem jak widzę nie masz pojęcia jaki masz podgatunek.

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 04 2009 - 18:54

Żeby nie być gołosłowną. Obecnie wyróżnia się 14 podgatunków żółwia błotnego. Są to:     * E. o. orbicularis     * E. o. colchica     * E. o. eiselti     * E. o. hellenica     * E. o. iberica     * E. o. persica     * E. o. luteofusca     * E. o. galloitalica     * E. o. lanzai     * E. o. capolongoi     * E. o. occidentalis     * E. o. hispanica     * E. o. fritzjuergenobsti     * E. o. ingauna A Ty który masz?

#6 gosc_sabatino1633

gosc_sabatino1633
  • Guests

Napisano październik 04 2009 - 21:17

Witam. Nie chce się kłócić i wymieniać się kto wie lepiej i więcej. Chyba ta stronka jest dla ludzi którzy wymieniają się wiadomościami i swoimi doświadczeniami itp. Moja wiedza została sprawdzona i zostałem członkiem jednego z towarzystw w Poleskim parku narodowym a teraz rozmawiam z Lubuskim instytutem związanym z żółwiami i sztuczną hodowlą i wypuszczaniem na wolność. Ja zakupiłem Emys orbicularis orbicularis. Nie wiem czy czytałaś o naszym planie hodowli wraz z przyjaciółmi. Fajnie że hodujesz zwierzaki legalnie i szanuje to ale ja bym nie mógł trzymać zwierzaka w domu Wiem że staw przed domem i hodowla w nim żółwi to też niewola ale warunki stworzone tam są przybliżone do naturalnych. Chcemy je hodować i wypuszczać na wolność choć niektórzy tego nie rozumieją dlaczego. Rozmawiałem z Parkiem Drawskim,Lubuskim organem do spraw żółwi i są zainteresowani współpracom z nami i to bardzo Pozdrawiam

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 06 2009 - 19:20

Chcemy je hodować i wypuszczać na wolność choć niektórzy tego nie rozumieją dlaczego.

Ja rozumiem dlaczego i pochwalam. Pod jednym warunkiem, że nie będzie się to działo ze szkodą dla naszego rodzimego podgatunku. A szkoda może wynikać z wypuszczenia na wolność podgatunku obcego.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych