Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Problem :(

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 13:41

Witam, w sobotę dostałem 2 żółwie żółtolice , ich karapaks to 2 cm , maluszki . Ich akwarium ma wymiary 77 długość i 40 cm szerokości , wody jest nalane 5 cm , żółwiki mają 2 wyspy z kamieni i filter . Niestety nie mam pieniędzy na ogrzewanie wody dla nich , a w domu podczas zimy mam nie za ciepło ... w nocy 15 stopni, w dzień 19 stopni a temperatura wody u zółwi waha się od 10 do 16 stopni : / . Jeden żółw siedzi cały czas pod wodą na dnie ... A drugi po drugiej stronie akwarium na wyspie . Żółwie nie chcą jeść , dlaczego ? Dawałem im mączniaka , ochotkę , sałatę  ( drobniuteńko porwana ) i nic .... Ile te żółwie mogą nie jeść ? 

#2 Jackall

Jackall

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 7752 postów

Napisano październik 21 2009 - 13:47

Nie chca jesc poniewaz im jest za zimno, one powinny miec  temperature wody okolo 24-26 stopni.

#3 gosc_ariel88

gosc_ariel88
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 13:47

Przede wszytskim jest im napewno za zimno. Konieczna jest grzałka i to najlepiej z termostatem! Nie są aż takie drogie!. Powodem niejedzenia (oprócz temp.!) może być stres aklimatyzacyjny. Są dopiero parę dni u CIebie i daj im czas na aklimatyzację, nie bierz na ręce, nie stresuj. Spróbuj podwać różne pokarmy, albo dowiedz się co jadły wcześniej. Co do zdjęć: moim zdaniem akwa może być, ale na zdjęciu nie ma w nim wody albo jestem ślepy lub nienormalny :o Uważam, że niezbędna jest grzałka! Żółwiki wyglądają na zdrowe, ale nie bierz ich narazie więcej na ręce.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 13:50

zołwie raz brałem na ręce gdy je wsadzałem do akwa, zaraz dostarczę fotki z wodą w akwa . grzałki może i nie są drogie ale prąd jest drogi...

#5 Jackall

Jackall

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 7752 postów

Napisano październik 21 2009 - 13:55

grzałki może i nie są drogie ale prąd jest drogi...

Nad tym trzeba bylo zastanowic sie wczesniej, zanim kupiles te zolwie  :nie:

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 14:01

a tak w sumie to te żółwie i czeronolice , zyją w stawach , albo w oczkach, i mają tam niskie tmp. bo 18-19 stopni, to jak one tam przetrwają , skoto potrzebują tmp. wody 24-25 stopni ?  Edit: w 1 zdaniu pisze :  Witam, w sobotę dostałem 2 żółwie żółtolice ...

#7 Jackall

Jackall

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 7752 postów

Napisano październik 21 2009 - 14:02

I w dodatku malo wiesz o tych zwierzetach  :'(

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 14:03

To mnie doedukuj Edit: Od tego chyba ta strona jest, prawda ?

#9 Kuper136

Kuper136

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisano październik 21 2009 - 14:07

żółtolicy1 tak od tego jest ta strona a nie forum my nie mamy Cię uczyć tylko ty powinieneś sam przeczytać parę artykułów o zwierzętach które masz, żeby dowiedzieć się o nich jak najwięcej i umieć się nimi opiekować a dopiero jak będziesz miał jakiś problem to możesz do nas napisać !
PS: Z prawej strony twojego posta u góry masz taką opcje jak Modyfikuj używaj jej

#10 gosc_ariel88

gosc_ariel88
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 14:12

zyją w stawach , albo w oczkach

po 1 myślisz, że jak kogoś stać to nie może sobie oczka ogrzewać specjalnymi grzałkami?
po 2 a może poprostu męczą zwierzęta tak jak ty.
po 3 nie wierze to, że są w tych oczkach przez cały rok, napewno nie w Polsce.

konieczna jest grzałka i co my tu nie napiszemy to nic nie zmieni! Nie kupisz to nie będą jadły i zdechną, szkoda zwierząt tylko, ale ty pewnie tego nie rozumiesz?

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 21 2009 - 14:19

duzo moich znajomych ma żólwie , zolto i czerwonolice ... nawet w klasie mam zolwia , ma 18 cm , akwarium tak małe ze sie ledwo obraca w nim i zyje juz tak 17 lat i je bez problemu .... ma 15 stopni cały czas i zyje

#12 Kuper136

Kuper136

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisano październik 21 2009 - 14:25

akwarium tak małe ze sie ledwo obraca w nim i zyje juz tak 17 lat i je bez problemu .... ma 15 stopni cały czas i zyje

żyje to jest za dużo powiedziane i wątpię że bez żadnych problemów. Człowieku po co piszesz takie posty na forum skoro my Ci mówimy jak musi być a ty i tak robisz swoje jeżeli jesteś tak mądry to nie ma sensu z tobą dyskutować.
PS:

nawet w klasie mam zolwia

ja też w podstawówce miałem żółwie w klasie,  ariel88 nie denerwuj się w końcu on ma z 13lat max. takiemu dziecku nie przetłumaczysz, że inni jego koledzy tak mają to jest najważniejsze a nie ważne jest dla niego czy żółwie mają dobrze żółtolicy1 jeśli chodzi o terrarystykę to jesteś jeszcze bachorem w pieluchach

#13 AdamPaweł

AdamPaweł

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano październik 23 2009 - 17:35

Żółtolicy, nie bierz sobie do serca gorącej (w moim odczuciu aroganckiej) temperatury tego wątku - tylko spokojnie poczytaj o wymaganiach hodowlanych Twoich żółwi, następnie postaraj się o ogrzewanie dla gadów itd. Prąd w takiej ilości naprawdę nie jest drogi, znajdź informacje ile kosztuje kilowat itd., przelicz to - to nie są wielkie pieniądze. A przede wszystkim zadaj sobie szczere pytanie, czy chcesz i czy jesteś w stanie opiekować się tymi gadami? Jeśli odpowiedź będzie twierdząca - dasz radę. Jeśli nie - to trzeba komuś oddać żółwie lub po prostu humanitarnie je zabić.

#14 gosc_Kris.

gosc_Kris.
  • Guests

Napisano październik 24 2009 - 15:31

W jaki sposób miałby je humanitarnie zabić ? ???

#15 Kuper136

Kuper136

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisano październik 24 2009 - 15:37

lub po prostu humanitarnie je zabić.

skąd ty się wiozłeś na tym forum  :wsciekly: ?
Jeżeli ktoś podejmuje się hodowli to ponosi za zwierzęta odpowiedzialność i jeżeli nie może sprostać temu zadaniu to musi oddać zwierzę a nie "humanitarnie" je zabijać na pewno dużo osób weźmie takie zwierzaczki za free

#16 gosc_Kris.

gosc_Kris.
  • Guests

Napisano październik 24 2009 - 15:54

skąd ty się wiozłeś na tym forum  Wściekły ?
Jeżeli ktoś podejmuje się hodowli to ponosi za zwierzęta odpowiedzialność i jeżeli nie może sprostać temu zadaniu to musi oddać zwierzę a nie "humanitarnie" je zabijać na pewno dużo osób weźmie takie zwierzaczki za free

P O P I E R A M  ! żółtolicy , tylko do rzeki ani stawu ich przypadkiem nie wyrzucaj ...

#17 Cleosia

Cleosia

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisano październik 24 2009 - 16:36

CO TO W OGOLE ZA POMYSL! zeby zabijac je?! odradzam. Zabijesz psa bo nie masz pieniedzy na karme i strzyzenie? no wlasnie nie. Znajdz kogos kto go wezmie.... i nie wyrzucaj ich do stawu lub rzeki czy jeziora.

skąd ty się wiozłeś na tym forum  Wściekły ?
P O P I E R A M  ! żółtolicy , tylko do rzeki ani stawu ich przypadkiem nie wyrzucaj ...

I popieram to co powyzej!

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 24 2009 - 19:15

Sprzedałem żółwie koledze :tak: ... Mają duży pojemnik, tmp. wpdy tp 24 i tak samo powietrza ...

#19 Cleosia

Cleosia

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisano październik 24 2009 - 20:16

to dobrze miejmy nadzieje ze dobrze sie bedzie nimi zajmowal  :)

#20 gosc_Kris.

gosc_Kris.
  • Guests

Napisano październik 25 2009 - 11:33

żółtolicy10 Jestem  z Ciebie dumny :)  Niech to będzie dla Ciebie nauczką , że najpierw się czyta .... A potem się kupuje :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych