Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Problem :(

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 AdamPaweł

AdamPaweł

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano październik 26 2009 - 16:49

Nie zrozumieliście mojej dosadnej wypowiedzi, moja wina - użyłem skrótu myślowego ::)

Chodzi o to, że jeśli WYCZERPIĄ sie wszystkie szanse na zapewnienie zwierzęciu przyzwoitych warunków  - to może lepiej, by się nie męczyło... Oczywiście: oby nigdy do takiej sytuacji nie doszło. Pisałem tego posta nieco nerwowy, bo w tym dniu byłem prawie świadkiem, jak ktoś wyrzucil 6-tygodniowego kota, młody człowiek go przygarnął wbrew woli rodziny, a jego rodzina - gdy był w szkole - kota znow wyrzuciła na deszcz i pewną, bolesną śmierć... Przy tym ta rodzina nie miała warunków (nie wnikając w szczegóły) do trzymania kota, a ten młody człowiek zadziałał z porywu serca. Kota już nie udało sie znaleźć... Tak więc nie posądzajcie mnie o kamienne serce ::)

Bardzo się cieszę z zakończenia sprawy, przepraszam za nerwowy ton, pozdrawiam 8)

#22 gosc_Kris.

gosc_Kris.
  • Guests

Napisano październik 26 2009 - 18:06

Przy tym ta rodzina nie miała warunków (nie wnikając w szczegóły) do trzymania kota

Utrzymanie kota ? Szczotka 10 zł , obroża 10 zł... 20 zł to aż tak dużo ? Sam miałem masę kotów... i jadły one wszystko czego ja nie zjadłem z posiłku i z tego jedzenia wyrastały na mięśniaków i budziły respect wśród innych kotów ...  ; )

#23 AdamPaweł

AdamPaweł

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano październik 26 2009 - 19:17

Kris, nie wszyscy ludzie lubią zwierzęta, niestety, nie wszyscy myślą tak samo jak Ty :nie:Niektórzy po prostu nie widzą dla kota miejsca na swoim dywanie lub nie widzą potrzeby poświęcania nawet kilku minut swojego czasu. Tak to już jest, gdyby było inaczej - to nie byłoby schronisk, ogrodów zoologicznych i wymierających gatunków... No dobrze, kończe już swój OT.

#24 fujiman

fujiman

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano październik 26 2009 - 20:54

Pozwolę sobie coś dodać od siebie w sprawie kotów. To nie jest takie kolorowe, jak napisał Kris, że "10 zł szczotka..." i td. Kot dorastający, to gwarancja znaczenia terenu. Będzie zaznaczał swój rewir i nie daj Panie, by to nastąpiło w domu. Zapach nie jest dla człowieka do wytrzymania. Kotka, to znowu inna para kaloszy. Co kilka tygodni ma ochotę i nie da się uciszyć. Drze się po nocach i w dzień. To wspaniałe i milusińskie stworzenia, ale trzeba się zastanowić, zanim sie na nie zdecydujemy. Mam w domu dwa czarnuchy i są miłe, towarzyskie i przylepne. Kot (10 lat) jest po sterylizacji i od tego czasu 90 % dnia śpi na kolanach, jak maskotka, 8 % dnia dokazuje z kotką, a 2 %, to czyszczenie futerka, zabrudzanie kuwety i zaspokajanie nienasyconego głodu. Kotka (6 lat) jest bardziej ruchliwa, ale też mniej ufna i tylko do mnie przychodzi, gdy ma "swoje dni" ;-). Koty wypuszczane na dwór nie zawsze wracają na noc. Czasem trwa to całe dnie, gdy ich nie ma. To nie zawsze jest rozwiązanie. Koszt utrzymania: piasek Kitty do kuwety - 40 zł miesięcznie, karma - 45 zł miesięcznie (nie karmi się kotów jedzeniem dla ludzi - to błąd), zniszczone meble, potłuczone szkło i tp - nie do wyliczenia. Ale i tak je uwielbiam ;-) Myślcie, zanim weźmiecie kota, bo to tak, jak piesek, wymagające stworzenie i trzeba być odpowiedzialnym za swoje decyzje.

#25 Jackall

Jackall

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 7752 postów

Napisano październik 26 2009 - 20:57

Prosze nie zapominac ze temat dotyczy zolwi, a nie kotow.

#26 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano październik 27 2009 - 11:31

fujiman, przepraszam ale jak sie czyta to co piszesz to sie noz w kieszeni otwiera.
Koty domowe, niehodowlane sie sterylizuje - kot wchodzi w okres dojrzewania i idzie do sterylizacji. Korzysci sa zarowno w zdrowiu i  spoczuciu kota jak i dla wlascieila (kocur nie znaczy, kotka nie miauczy) itd.
Mam kota, mialam dwa i jakos nie mialam nic poniszczone ani podrapane w mieszkaniu... od tego sa drapaki.

Czasem trwa to całe dnie, gdy ich nie ma.

Wypuszczanie kotow jest niebezpieczne, moze wpasc pod auto (moze tez spowodowac wypadek jesli ktos bedzie probowal wyminac Twojego kota!), moze go zagrysc pies, moze walczyc z innymi kotami i przywlec chorobsko, moze zalatwiac sie w piaskownicy...
a wypuszczanie niekastrowanych kotow to juz skrajna nieodpowiedzialnosc  :wsciekly: kotow jest o wiele za duzo i bardzo cierpia z tego powodu.
Z jednym sie tylko zgodze utrzymanie kota to znacznie wieksze koszty niz szczotka i obroza. Przede wszystkim stale wydatki na karme i piasek, leczenie w razie potrzeby, drapak, jakies zabaweczki.

Pisałem tego posta nieco nerwowy, bo w tym dniu byłem prawie świadkiem, jak ktoś wyrzucil 6-tygodniowego kota, młody człowiek go przygarnął wbrew woli rodziny, a jego rodzina - gdy był w szkole - kota znow wyrzuciła na deszcz i pewną, bolesną śmierć...

Nigdy nie zrozumiem takich ludzi. Trzeba totalnie nie miec serca. Mozna go bylo chociaz odwiesc do schronu.

rosze nie zapominac ze temat dotyczy zolwi, a nie kotow.

Racja ale czasem ciezko sie powstrzymac  >:(

#27 gosc_ariel88

gosc_ariel88
  • Guests

Napisano październik 27 2009 - 12:07

mam Norweskiego kota leśnego. Jest przy nim kupę roboty, ale nie zamieniłby takiego kota na żadnego psa. Trzeba koty poprostu lubić bo mają bardzo specyficzny charakter. Uważam jednak, mimo tego, że nie nauczysz ich sztuczek to da się dobrze wychować kota i nie ma z nimi większych problemów. Jak dla każdego zwierzęcia trzeba miec czas i cierpliwość. p.S kończe off top  :)

#28 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 28 2009 - 12:19

Prosze nie kontynuować off topa.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych