Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Przeróbka terrarium

terrarium

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 09 2003 - 12:24

Posiadam terrarium 120/50/50. Mieszkają w nim żółwie stepowe (obecnie zimują). Pomyślałem że gdy lokatorów nie ma w domu :lol: to mógłbym urządzić remont w ich mieszkanku :lol: . Terrarium wcześniej było obite korą, a jako podłoże służyło im sianko. Chciałbym teraz urządzić je tak aby żółwie miały w nim pełen komfort. Tzn zmiana podłoża, zamontowanie basenu, zmiana wystroju ścian, może jakieś rośliny. Chciałbym aby poczułu się jakby były w swojch rodzimych stronach, ale nie mam pomysłu ani koncepcji jak urządzić takie terra. Dlatego pisze z prośbą o pomoc. Jeżeli mocie jakieś fotki lub mogli byście mi pomóc w rozplanowaniu terra to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :!: :!: .................................POZDRÓWKA...................................................

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 09 2003 - 18:40

Ja na twoim miejscu zrobił bym teraz coś w stylu kawaleńtka puszczy lecz nie takiej zarośniętej!!Więc w rogu dać basenik taki aby wyglądał jak najbardziej naturalnie!!Po jeden z ścian spuścić jakieś pnącze!!Za podłoże dać torf wymiesany z sianem a na tylną ściane dać coś w stylu ruin czyli taką ściane z czerwonej zegły albo piaskowca i zrobić ją tak jakby się waliła!!!Niestety żadnych fotek fajnych niemam!!

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 16:39

Fajny pomysł z tą dżunglą, ale u mnie na niewiele się zda. Ja chciałbym użądzić coś w rodzaju pustyni albo stepu, ale nie chciał bym urzywać piasku. A te roślinki to mogły być takie jak aloesy i inne sukulenty. A jeśli chdzi o piaskowiec to myślałem nad tym. Wygląda to bardzo fajnie i estetycznie, ale boje się że żle zamocuje skałki i pospadają na żółwie robiąc im krzywdę. Widziałem takie tła ( nie fototapety) imitujące skały, ale wykonane z czegoś sztucznego. Niestety nie wiem gdzie takie coć moge nabyć, czy nadaje się to do terra dla żółwi stepowych, i ile takie coś może kosztować :?:

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 16:50

Wiem chyba oc oc ci chodzi!!Ale są to plastikowe rzeczy i to jeszcze takie że jak żółw będzie chciał wejść tzn:nadusi na to łapą to sie to wgniecie!!

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 17:02

Mógłbym spróbować z tym piaskowcem :!: Ale nie mam pojącia jak go przyklejć do ścian aby się nie odklejł. Sciany terrarium wykonane są z drewna. A nie znam kleju który połączył by takie dwa różne materiały i nie był przy tym toksyczny :!:

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 17:06

Klej FIX ja robiłem nim swoje terra dla gekonów i trzymają się niesamowicie mocno!!Klej niejest toksyczny lecz wydziela jakieś tam opary przy wysychaniu więc na okres 2 tygodni najlepiej terra zostawić otwarte i oczywiście bez mieszkańców !!Po 2 tygodniach terrariuim nadaje się do zamieszkania ,a potem niema problemu z zapachem od kleju czy oparami wszystko jest oki umnie w terra jest 30 stopni i wszystko gra klej twardy i kamienie się trzymają bardzo mocno!Klaej jest w takich dużych tubkach z dużym napisem FIX!!

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 17:11

A czym zalepić te szpary między tymi kamieniami, bo gips troche nie będzie pasował do żółtych piaskowców :?:

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 18:25

[quote name='Michał Górnicki']
Mozesz dodac barwnik do gipsu, albo do innej zaprawy. Tylko, ze z basenu to ja bym na Twoim miejscu zrezygnowala. Zajmuje miejsce a nie jest ani funkcjonalny ani niezbedny.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 10 2003 - 19:34

Uzyj atlasu i wymieszaj z pigmentem!!

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 12 2003 - 15:04

Dzięki wam wszystkim za rade :!: :!: :!: A mam jeszcze jedno pytanie :!: jakiego podłoża radzilibyście mi urzyć. Myślałem o włuknach kokosowych, ale może są inne lepszei przktyczniejsze. Wcześniej miały sianko ale jak się w nie zagrzebały to im się wyleżć nie chciało :lol: dlatego postanowiłem zmienić :!: Tylko nie wiem na co :?: :?: :?: :?: ........................................POZDRÓWKA............................................

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 12 2003 - 17:24

Czy piaskowiec nadaje się do akwarium dla czerwonolicych jako wysepka? Czy nie będzie się rozpuszczał? Gdzie można kupić piaskowiec i w jakiej cenie?

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 12 2003 - 17:45

Michał jako podłoże radze torf i możesz dodać do niego kore umnie w sklepie są takie gotowe mieszanki ja wziełem jeszcze sianko i pociełem je drobno i zmiweszałem żółw nienażeka i widać lubi to podłoże!!!

#13 gosc_MataManX

gosc_MataManX
  • Guests

Napisano listopad 12 2003 - 19:52

Latarka pomyśl to jest naturalna skała składająca się z kwarcu ( kurewsko twardy kamień 7 na 10 w skali mohsa ) więc się nie rozpuści chyba że potrzymasz go w akwarium kilka tys lat wtedy erozja może zrobi swoje

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 12 2003 - 19:57

Do LATARKI: takie kamienie (piaskowce i inne) to możesz kupić w sklepie ogrodniczym. Są raczej tanie, kupuje się je od kilograma. A w wodzie to wądpie żeby poddawały się erozji :roll:

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 12 2003 - 20:13

A czy ta mieszanka:kora +sianko + torf to gnić nie zacznie :?: :?: Przecież w terrarium trzeba też utrzymywać wilgotność :?: no nie :?:

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 13 2003 - 09:02

Nie gniż niezaczyna świetanie sie nadaje kora jest specjalna w takich malutkich kawałeczkach!!Ja po drugie u żółwi stepowych nietrzeba aż tak dużej wilgotności napewno mniejszej niż u mojego!!!Więc spokojnie może być

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano listopad 13 2003 - 13:42

A czy ta mieszanka:kora +sianko + torf to gnić nie zacznie :?: :?:
Przecież w terrarium trzeba też utrzymywać wilgotność :?: no nie :?:

Moze zaczac, chociaz akurat wilgotnosc w terra dla stepowcow nie jest wysoka. Pytanie, po co Ci to sianko :?:

Mozesz jeszcze sprobowac z kostka kokosowa, tez niezle podloze, chociaz np kora sosnowa lepiej sobie radzi z pochlanianiem zapachow.

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 13 2003 - 20:29

Problem w tym że ja jeszcze nigdy nie widziałem tej kory :roll: :wink: Częściej spotyka się te kostki kokosowe. I chyba je zastosuje. Dzięki wam wszystkim :!: za pomoc :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

#19 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano listopad 14 2003 - 08:32

[quote name='Michał Górnicki']
Bo kore czesciej mozna spotkac w sklepie ogrodniczym. Tylko trzeba uwazac, bo maja tam zarowno kore czesciowo przekompostowana jak i sucha. Ta pierwsza sie nie bardzo nadaje, za to sucha jest wysmienita...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: terrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych