Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zółw ostrogrzbiety

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano listopad 29 2009 - 13:21

Witam.
Potrzebuje dużo informacji na temat tego żółwia czy ktoś pomoże ???
I proszę o dobre opisy

#2 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano listopad 30 2009 - 21:09

Mam problem żółw już jest zakupiony ale mam pytanie czy teraz mam mu napowietrzać wodę ??

Edit:

a i czy mogę mieć z żółwiem glonojada ?

#3 Kuper136

Kuper136

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisano listopad 30 2009 - 21:40

a i czy moge miec z zółwiem glonojada ?

nie nie możesz mieć
ULALA przeczytaj o nim więcej a do piero jak już nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to pytaj, bo wydaje mi się że ty nic o nich nie wiesz  ;)

#4 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano grudzień 04 2009 - 06:59

Co ile mam karmić żółwia i czy można go przekarmić jeśli tak to co robić gdy już się go przekarmi.  Czy mam napowietrzać wodę ??? Mam problem otóż mam faunabooxa ma chyba około 35cm szerokości i potrzebuje około 2 dni aby oczyścić całe akwarium i aby chlor się "ulotnił"  żółw ostrogrzbiety posiedzi niestety bez oświetlenia (woda będzie ciepła ale nie bedzie miał wysepki ciepła)  czy da rade ? Edit: mam pytanie czy moge mieć dla zółwia UVB 10.0 Edit: czy ktos mi odpowie ....????    kupiłem kilka gupików + kiryski i trzymam je z zółwiem oczywiście napowietrzam wode

#5 gosc_KamilVDono

gosc_KamilVDono
  • Guests

Napisano grudzień 13 2009 - 09:40

Mam problem otóż mam faunabooxa ma chyba około 35cm szerokości

to jest akwaterrarium czy co

potrzebuje około 2 dni aby oczyścić całe akwarium i aby chlor się "ulotnił"

to pozbieraj butelki 2L po wodzie i 2, 3 dni przed wymianą wody i czyszczeniem napuść tam wody to się odchloruje

żółw ostrogrzbiety posiedzi niestety bez oświetlenia (woda będzie ciepła ale nie bedzie miał wysepki ciepła)  czy da rade ?

da rade ale się na ciebie "obrazi"

mam pytanie czy moge mieć dla zółwia UVB 10.0

napisz ile "promieni" UV wytwarza. Ja ogólnie nie lubie UVB bo promieniowanie UV szkodzi. Wole żarówki co dają same ciepło

czy ktos mi odpowie ....?

Nie  :P

kupiłem kilka gupików + kiryski i trzymam je z zółwiem oczywiście napowietrzam wode

Żółwiowi wody się nie napowietrzna bo pobiera ją tak jak ssaki itp. A rybki mogą być ale lepiej małe ślimaki bo rybki do małego żółwiczka za szybkie

Co ile mam karmić żółwia

Co dziennie prawie(jeden dzień głodówki) małymi porcjami albo co tydzień raz ale więcej

czy można go przekarmić jeśli tak to co robić gdy już się go przekarmi

Nie można przekarmiać >:( a jak przekarmisz to 2,3 dni głodóki
Mam nadzieje że pomogłem

#6 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano grudzień 14 2009 - 07:22

Wole żarówki co dają same ciepło ....  ale zółwie muszą mieć UVB !!    no niemusza gdy mają bardzo dobrze dobrana dietę  żywieniową

#7 gosc_KamilVDono

gosc_KamilVDono
  • Guests

Napisano grudzień 14 2009 - 13:47

wystarczająco dużo promieni dają mojemu cztery okna ale jeśli ty masz taką klitkę 2 okna to daj mu ale jakąś słabą bo to mu też szkodzi

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych