Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

żółw czerwonolicy w Polsce

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 24 2003 - 00:18

Poszukuję informacji o żółwiach czerwonolicych. Chodzi mi konkretnie o obserwacje tych żółwi w warunkach naturalnych Polski. Jeżeli gdzieś widziałeś takiego żółwia (w rzece, jeziorze czy nawet oczku wodnym) lub o tym od kogos słyszałeś napisz do mnie lub skontaktuj sie w tej sprawie. Interesuje mnie ten temat i będe wdzięczny za każdą taka informację. Szczególnie interesuje mnie teren Lubelszczyzny ale nie tylko. Chetnie poznam też szczegółowe dane na temat ich zimowania w naszych warunkach. Wiem, że jest to możliwe i szukam szczegółowszych danych na ten temat. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc w tej sprawie. tel: 0 608 36 16 11 mail: g.duniec@interia.pl gg: 1175406 (nie często bywam)

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 21 2003 - 12:05

Wiem że w okolicach Płocka (do rzeki Wisły i Skrwy) wypuszczane są dzikie zwierzaki. Często słysze od wędkarzy o żółwiach wygrzewających się w lato na brzegach. Głośno też ostatnio było o znalezinym 2 metrowym Boa (zdechłym niestety). Nie wiem czy te informacje są prawdziwe czy to tylko plotki, ale ja tego nie wymyśliłem tylko słyszałem. :? ..................................POZDRÓWKA................................................

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 24 2003 - 16:39

Wybaczcie, ale moim zdaniem zolwie czerwonolice w Polsce to zjawisko nienaturalne, zle sie dzieje, ze nieodpowiedzialni "hodowcy" je wypuszczaja. Z tego co slyszalem taki zolw moze przezyc nawet zime...jest to bardzo niebezpieczne dla fauny i flory :( [czy jakos tak :P] Mam nadzieje Fryta, ze chcesz likwidowac takie skupowiska zolwi...

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 25 2003 - 11:36

Patrykus masz racje :!: Zółwie czerwonolice nie dość że są nienaturalne w naszym ekosystemie, to przez to wypierają nasz rodzimy gatunek- żółwia błotnego. Czerwonolice są bardziej agresywne i lepiej się dostosowują do nowych warunków niż "nasz" żółw. Jedynym pocieszeniem jest to ze ten gatunek żółwia nie da rady rozmnożyć sie w polskim, chłodnym klimacie. Na szczęście :wink: mamy zbyt krótkie lata :!: A takich nie odpowiedzialnych hodowców co nie myślą przy wypuszczaniu opcych gatunków na wolność można jednynie .................... :!: :!: :!: ...........................................POZDRÓWKA..........................................

#5 gosc_MataManX

gosc_MataManX
  • Guests

Napisano grudzień 25 2003 - 12:57

główny problem z czerwonolicymi w naszym środowisku to jest ich ilość latem trafia ich mase do rzek i jezior co gorsza one trafiają tam od razu wyrośnięte ich siedliska należy znajdować a je wyłapywać ( raczej nie był bym za eliminacją tych wypuszczonych) co do błotnego jego sytuacja jst już i tak tragiczna nie ma go więcej jak 600 sztuk w polsce, giną jego lęgowiska a tu jeszcze konkurencja w postaci większych i silniejszych żółwi. Czerwonolice rozmnażać się u nas nie moga ale napływ z terrariów to w zupełności zastepuje wypuszcza się ich tak wiele że pokrywa to wszystkie straty spowodowane przez zimę, klimat i inne okoliczności. To wszystko sprawia że po 3 latach i próbach zobaczenia zólwia błotnego udało mi się to tylko raz i był to gad w kiepskim stanie,z pękniętym pancerzem i trzymany przez ludzi w kartonie, na szczęście trafił później w dobre ręce i mam nadzieje że jest wypuszczony już na wolność albo sobie radzi dobrze w niewoli ale tym razem w dobrych rękach

#6 gosc_goofer0

gosc_goofer0
  • Guests

Napisano luty 14 2004 - 11:15

Zółwie te napewo są (i pewno będą ) w fosie miejskiej we wrocławiu , napewno tam zimują . A z zaklimatyzowaniem sie tych żółwi to nie ma przecież problemu gdyż żyją one w podobnych warunkach (niektóre na pograniczu kanady ) więc zimę mają tak samo długą jak my .

#7 gosc_Enola

gosc_Enola
  • Guests

Napisano sierpień 24 2004 - 17:33

zapraszam na watek "glupota ludzka" :) jest tam opisana historia mojego zolwika

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych