Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czerwonolicy ze złego środowiska.

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Dawid473

gosc_Dawid473
  • Guests

Napisano styczeń 03 2010 - 23:17

Witam serdecznie. 3 dni temu zabrałem żółwika z "patologii" że się tak wyraże.. miał tam złe warunki nie miał lampki nie miał ogrzewania woda była lodowata akwarium również było małe. Byłem z zółwiem u weterynarza powiedział że jest bardzo ładny i ocenił go na 8 lat... Tu moje pytanie skoro żółw żył tyle lat bez żarówki uv i innych gadżetów tego typu to powinienem mu ją teraz zapewniać? troche sie boje że taka drastyczna zmiana w jego środowisku może go wręcz zabić. Zapewniłem mu narazie akwarium ma filtr i grzałke , ma 2 lampki zamocowane do pokrywy takie podłóżne a za część lądową służą mu 2 duże korzenie.Żółw je , podawałem mu już pokarm , mianowicie stynki.Więc pytam jeszcze raz to co teraz ma mu wystarczy? z góry dziękuje Pozdrawiam.

#2 gosc_Walu

gosc_Walu
  • Guests

Napisano styczeń 04 2010 - 07:10

W zależności od zasobów finansowych to, żarówka grzewcza jest niezbędna , lampka uv przydatna, tym bardziej że, piszesz o grzałce która właśnie bez lampki grzewczej może doprowadzić do przeziębienia gada. Tych niezbędnych gadżetów nie ma wcale tak dużo i większość już masz.
Wbrew pozorom zimna woda nie jest tak bardzo szkodliwa dla żółwia jak za ciepła przy braku ogrzewania wyspy.

#3 gosc_ariel88

gosc_ariel88
  • Guests

Napisano styczeń 04 2010 - 10:30

wiem, że jest to off top i zarazm informacja dosyć ekstrawagancka, ale... Handel żółwiem czerwonolicym jest obecnie na terenie Rp zabroniony, ze względu na masowe wypuszczanie tych zółwi do ekostystemu, gdzie niszczą siedliska naszego zółwa błotnego czytałem w ustawie, że legalne są jedynie żółwie żółtolice (są trochę mniej szkodliwe),a handel czerownolicymi z sklepach zoologicznych jest zabroniony. Co do posta: jesli żółw ma już 8 lat i została nabyty do 5 lat wstecz jest całkowicie legalny, gdyż wszedł w posiadanie przed wejściem  w życie ustawy.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych