Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zółw na dywanie ....

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano styczeń 10 2010 - 20:28

Witam.
Chciałbym poruszyc temat trzymania zólwi na dywanie.  Oczywniscie nie mam zamiaru tego robic ...   :P
I mam takie pytanie jak ludzie utrzymuja temperature w domu dla takiego zółwia jak go karmią ...  GDZIE ON ROBI KUPY ???
I mam jeszcze takie pytanie czy mozna mieć zołwia w   takim akwarium przekręconym bokiem jest normalnie scółka, oswietlenie itd itp. Czy takie cos też jest złe, bo znam kilka osób które tak robia  :'(  

#2 Jackall

Jackall

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 7752 postów

Napisano styczeń 10 2010 - 20:48

Ludzie ktorzy tak robia nie maja pojecia o hodowli zolwi, dlatego nie utrzymuja odpowiedznich warunkow poniewaz na dywanie sie nie da.

#3 Ambitna

Ambitna

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisano styczeń 10 2010 - 20:51

Tak jest zle bo oswietlenie to nie wszystko musi byc odpowiednia temperatura, gdy zolw chodzi sobie po domu o tak to moze cos na niego spac, ktos go uderzy drzwiami itp.

Ludzie ktorzy tak robia nie maja pojecia o hodowli zolwi, dlatego nie utrzymuja odpowiedznich warunkow poniewaz na dywanie sie nie da.

I tu sie zgodzie, bo w sklepie zoo sprzedawcy nie mowia za duzo o tym jak nalezy trzymac zolwia, bo sa to dodatkowe koszty dla opiekuna.

#4 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano styczeń 10 2010 - 21:57

Też tak sądze jak wy, ale przecież ludzie mogli by normalnie trzymac je w terrariach, nie boja sie tych kup czy cos ???

#5 margola

margola

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1258 postów

Napisano styczeń 11 2010 - 09:59

Ulala żółw to nie tylko kupy :)- nie przypominam sobie żebym miała kiedyś taki problem. Ja się przyznam do tego ze mój żółw był takowym bezdomnym- dywanowym żółwiem.  Owszem miał swoje terrarium i lampkę grzewczą- ale terra było bez jednej ścianki i żółw mógł spokojnie łazić po całym moim pokoju- bynajmniej nie jest to powód do dumy ,ale jak dostałam żółwia to był bodajże 2000 rok- zakupiłam od razu książkę o hodowli i nie było tam nawet wzmianki o UV jedynie o żarówce  grzewczej w terrarium która posiadał- jedyny plus tego ze Spike prawie cały rok spędzała na dworze na swoim wybiegu na noc trafiał do domu  a zimę przesypiał w garażu. Model hodowli podłogowej jest częsty ponieważ kiedyś tak naprawdę mało było dobrych informacji o prawidłowej hodowli. Nie jestem z tego dumna ale potrafię się przyznać do tego błędu.

#6 gosc_marcinpawian1

gosc_marcinpawian1
  • Guests

Napisano styczeń 11 2010 - 11:59

Sprzedawcy nie informują kupujących o podstawowych informacjach dotyczących hodowli danego zwierzęcia, ponieważ sami nie mają o tym pojęcia, a z drugiej strony klient mógłby się rozmyślić, sumując wszystkie koszta związane z hodowla terra,żarówki  itp. A znam to ponieważ mam znajomego który pracuje w zoologicznym.

#7 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano styczeń 11 2010 - 15:44

Tak ale ludzie kupujacy zółwia stepowego licza się z dużym kosztem zwierzęcia, dla mnie to jest nierozumne nawet o nich nic nie przeczytac ....  ale to nawet nie wina ludzi tylko tych za***ch sprzedawców.

#8 gosc_marcinpawian1

gosc_marcinpawian1
  • Guests

Napisano styczeń 11 2010 - 16:59

Tak ale sprzedawca widzi to inaczej, mu zależy w większości przypadków na zysku a reszta niech się martwi, np za żółwia trzeba dać np200zł, za terra drugie 200, za żarówkę 70zł itd, więc jak kupujący by to wszystko wiedział od razu to raczej by się rozmyślil, więc sprzedawcy tego wszystkiego nie mówią żeby tylko sprzedać.

Znaki interpunkcyjne  ::)

#9 gosc_Benio

gosc_Benio
  • Guests

Napisano styczeń 11 2010 - 23:18

Potwierdzam, żółwiki w sklepach zoologicznych są trzymane w okropnych warunkach (szklane terrarium, podłoże-piasek, brak wody, brak UVB, a karmione są bioreptem). Ostatnio widziałam, że małego żółwika wsadzono do terrarium z 20cm legwanem!!!  Wiem jak to wygląda, bo mój żółwik stepowy pochodzi z takiego sklepu. Efektem tego są zbyt duże przyrosty, nad czym obecnie razem pracujemy i są już widoczne zmiany na lepsze  :) poza tym sprzedawcy nie znają się na hodowli i wciskają głupoty kupującym!! A większość ludzi im wierzy, bo właściwie dlaczego ktoś zatrudniony tam nie miałby znać się na zwierzętach....

#10 gosc_marcinpawian1

gosc_marcinpawian1
  • Guests

Napisano styczeń 12 2010 - 18:32

I właśnie ludzie którzy chca kupić zwierzaka wcześniej nic na jego temat nic nie czytaja i ufaja sprzedawcy ktory powinien sie znać, a sie niestety nie zna i tak to niestety wyglada :nie:

#11 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 13 2010 - 18:35

I mam takie pytanie jak ludzie utrzymuja temperature w domu dla takiego zółwia jak go karmią ...  GDZIE ON ROBI KUPY

Na ogół mają temperaturę pokojową a więc za niską. Na ogół karmią żółwia skandalicznie. No wiesz, sałata, jabłko, jajko itp. Na ogół robi on kupy gdzie popadnie, więc trzeba patrzeć pod nogi.

#12 Cleosia

Cleosia

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisano styczeń 13 2010 - 19:20

Są też takie żółwie podłogowe które własciciele karmią resztkami z obiadu....

#13 gosc_helix2

gosc_helix2
  • Guests

Napisano styczeń 13 2010 - 20:05

Ja mam kolegę co ma czerwonolice w miednicy z wodą która stoi pod kaloryferem... :gniew: Mówiłem mu ale "on wie lepiej"... Co najlepsze to najpierw kupuje terraria lub akwaria a dopiero potem myśli co tam wsadzić... >:(  Mój brat miał greckiego którego trzymał w skrzynce drewnianej a podłoże to była dykta a karmił go sałatą i jabłkiem - i zdechł po 2 latach - ale to było bardzo dawno temu i były książki jakie były a netu nie było bo to około lat 90

#14 gosc_ULALA

gosc_ULALA
  • Guests

Napisano styczeń 15 2010 - 07:29

Najgorsze jest to że jest to coraz częste :(  np. ja mam sąsiadke która tak samo trzyma zółwia na podłodze i mi mówi że ona ma spokój bo on wchodzi pod szafke i spi :( i że go niema jakiś tam czas jedzie juz chyba z 5 lat na sałacie samej ma krzywice ja nie moge na to patrzeć a ona nadal swoje że u niej ma najlepiej bo ma cały pokoj do biegania a nie terrarium małe :((

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych