Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółw lamparci (Geochlone pardalis)

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Nila

gosc_Nila
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 16:30

Witam wszystkich serdecznie.   :)
24 stycznia kupiłam żółwia lamparciego. Gadzinka żyła w kiepskich warunkach, np nie miała lampy grzewczej, 3 lata nie czyszczone akwarium (ściółka czasem podmieniana).Jest u mnie szósty dzień i nie wychodzi w ogóle z domku i nie chce jeść (ma trawę, mlecz, bazylię, sałatę mleczną i lodową, natkę pietruszki, siano). Codziennie rano wysiągam go z kryjówki i podstawiam pod miski i wtedy wypija 200-300ml wody, skubnie kawałek zieleniny (bo jedzeniem tego nie nazwę) i wraca do domku. Jeszcze nie zrobił kupki i samodzilnie nie wyszedł. Byłam przed chwilą u weta, ale powiedział, że się nie zna na żółwiach. Poprosiłam o obcięcie pazurów, bo tylne już miał pozakręcane, wet skrócił tylko odrobinę, ale i tak wszystkie krwawiły. Martwie się o niego i nie wiem jak mu polepszyć samopoczucie. Temp ma dobrą- lampa grzewcza i mata. Mam też pytanie czy moglibyście określić jego wiek długość karapaksu to 35 cm, szerokość 34cm. Waga 2,24kilo. Ludzie od których go odkupiłam powiedzieli, że ma około 3lat, ale to niemożliwe żeby tak szybko rósł.   :o

#2 gosc_helix2

gosc_helix2
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 16:35

Po 1 - wywal z diety sałaty Po 2 - mówisz że ma temperaturę dobrą - a jaka to temp.  ??? Po 3 - idź do weta który się zna na gadach Po 4 - daj zdięcie żółwia ;)

#3 gosc_Nila

gosc_Nila
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 16:55

Mam włożone 2 termometry na jednym jest 22 stopnie, a na drugim 32. Matę grzewczą ma u siebie w domku, ale nie wiem jaka jest temp. Obdzwoniłam dzisiaj wszystkich wetów blisko mnie, bo nie mogłam patrzeć na pazury mojego  pupila i ten, u którego bylam jedyny się podjoł ich obcięcia. Inni mówili, że z żółwiami nikt nie przychodzi, czasem przychodzą ludzie z gotowa nazwą leku jaki chcą kupić. Nie wiem jak dodać zdjęcia- proszę o prostą instrukcję.

#4 gosc_helix2

gosc_helix2
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 20:05

Mate grzewczą zabierz - w domku ma mieć chłodniej niż na zewnątrz. 22 - trochę za zimno. Zdięcia wkleja się tak - bierzesz opcję odpowiedz (nie w szybkiej odpowiedzi) na dole masz opcję dodatkowe - wybierasz załącz i szukasz zdięcia na kompie ;)

#5 gosc_Nila

gosc_Nila
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 22:14

Dziękuję za odp. i wrzucam fotki Leona. Ps Nie lubi być modelem i się bardzo zdenerwował przy robieniu zdjęć. Syczał na mnie.

#6 gosc_helix2

gosc_helix2
  • Guests

Napisano styczeń 29 2010 - 10:40

UUU niezbyt ładny - ma piramidki - oznaka złej diety. Idź do weta dobrego do gadów - ma chore oczy :'(  To podłoże to trociny? - jak tak to szybko zmień na drewienka bukowe duże lub korę dużą lub darń - może się trocinami zaczopować. Sprawdź czy nie ma miękkich miejsc na pancerzu. Krótko mówiąc - do WETA!!!!!

#7 gosc_Nila

gosc_Nila
  • Guests

Napisano styczeń 29 2010 - 13:14

No ładny to on nie  jest-  ale przecudnie piękny  >:( . Miękkch miejsc pancerzu nie ma. Żółw lamparci  musi mieć piramidy, bo bez nich mógłby się przekręcić, Są jego ozdobąi pomagają  mu się kamuflować.

#8 Jackall

Jackall

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 7752 postów

Napisano styczeń 29 2010 - 14:10

Ty helix jak juz cos wymyslisz to az glowa boli, prosze nie udzielac rad jesli nawet nie wiez jaki to gatunek zolwia i jak powinna wygladac jego skorupa. Ja sie kompletnie nie znam na zolwiach i sie nie wypowiadam, a Ty nie dosc ze sie nie znasz to jeszcze piszesz bzdury.  :wsciekly:

#9 gosc_kleo30

gosc_kleo30
  • Guests

Napisano luty 17 2010 - 12:55

Witam Zółwie lamparcie niestety mają o wiele większe tendencje do tworzenia piramid niz inne żółwie lądowe, ponieważ szybciej rosną i przy złej diecie te piramidy po prostu są bardziej widoczne. Pamiętać nalezy o tym szczególnie ze są to żółwie z rodzaju Geochelone. Piramidy na żółwiu ze zdjęcia nie sa tragiczne, żółw nie wygląda żle,trzeba tylko uważac na diete. Dieta żółwi lamparcich powinna się składac wyłacznie z traw,siana itp. NAtka pietruszki, sałata , nie nadają się . W zesonie mozna dawac mlecze i inne chwasty ,zimą siano. Zółwie lamparcie piją dużo wody. Twój jesli ma 2,5 kg nie jest zabiedzony, teraz w tym okresie jest osowiały poniewaz jest zima. Koniecznie zrezyguj z  maty grzewczej, w terraium powinien mieć lampke grzewczą i UV i jeszcze jakieś dodatkowe oświetlenie. Na pewno nie ma tyle lat ile CI mówili ,ja go szacuje na jakieś przynajmniej 10 lat. Jest to samiec czy samica? Sama mam duzego smaca lamaprciego.Jesli chcesz się wymienić doświadczeniem w hodowli tych pięknych gadów pisz śmiało. W lato koniecznie zrób mu wybieg na dworze ,te żółwie nie nadają sie do trzymania cały czas w terrarium.

#10 gosc_rainok

gosc_rainok
  • Guests

Napisano luty 17 2010 - 18:57

Piramidy u lamparciego to nic wielkiego .. Oczy ma  troszkę podpuchnięte ale nie są jakieś bardzo złe . Jak na takie rozmiary jakie on ma jest nawet w dobrym stanie .

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych