Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Prosze o porade! (żółtolice)

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 TerraJah

TerraJah

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano styczeń 28 2010 - 21:51

Witam! Wczoraj stałem sie szczęśliwym właściciele dwóch żółwi żółtolicych. Była okazja więc skorzystałem :D Mimo iż posiadam liczne zwierzątka to z żółwiami nie miałem zadnego kontaktu.Dlatego mam kilka pytań i jestem pewien że napeewno na tym forum juz gdzies tu były ale zadam je jeszcze raz :P Jak często karmić żółwie?? Wiem że pokarm powinien byc różnorodny ale z tym akurat problemu nie mam. Co zmienić w tym akwarium (zdjęcie)? Czy może ktoś mi podac płeć?? wydaje mi sie że są to dwa samce. Jak urządzić akwa?? co dokupić i jakie roślinki? Czy akwarium nie jest za małe? I czy podawać jakieś witaminki? z góry dziekuje za pomoc :D

#2 TerraJah

TerraJah

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano styczeń 28 2010 - 21:56

Drugi Żółwik :D Przepraszam za słabą jakość zdjęć ;/

#3 gosc_helix2

gosc_helix2
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 22:02

Czytałeś opis ::)

#4 TerraJah

TerraJah

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano styczeń 28 2010 - 22:05

Tak czytałem tylko chce wiedzieć co byłoby dla nich najlepsze :D

#5 gosc_helix2

gosc_helix2
  • Guests

Napisano styczeń 28 2010 - 22:10

Kup większe akwa z większą częścią lądową (taka jak masz jest świetna bo może być spora i nie zajmuje części wodnej). Masz grzałkę do wody, UVB i lampę grzewczą (np lustrzanka) ??? Jak czegoś z tego nie masz to musisz kupić. PS filtr by się przydał - nie musiał byś tak często zmieniać wody ;)

Ty juz sie nie wypowiadaj na temat zolwi  ]:/

#6 Hox

Hox

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 2761 postów

Napisano styczeń 29 2010 - 09:08

PS filtr by się przydał - nie musiał byś tak często zmieniać wody Wink

A Ty ślepy jesteś czy jak? Przecież widać filtr ::)

#7 gosc_KamilVDono

gosc_KamilVDono
  • Guests

Napisano styczeń 29 2010 - 11:11

Jak często karmić żółwie??

Co dziennie małymi porcjami lub co tydzień dużo

Wiem że pokarm powinien byc różnorodny ale z tym akurat problemu nie mam.

Napisz jaki

Co zmienić w tym akwarium (zdjęcie)?

Podłoże zrób z prawdziwego żwiru (możesz zostawić muszle jeśli są prawdziwe), kup WIĘKSZE akwa!!! wyspe najlepiej zrób poza akwa chyba wiesz że wyspe trzeba nagrzewać żarówką grzejniczą a świetlówka UV nie koniecznie

co dokupić i jakie roślinki?

Ja polecam maczarki, rzęse wodną i grzybienie białe (mój żółw zjadł 2 (nie kwiaty tylko ten "spoddek"))

I czy podawać jakieś witaminki?

jak karmisz rybami takimi nie suszonymi to nie musisz ale jeśli nie to do wody 2 krople miesiącznie "turtle elixir"
Mam nadzieje że pomogłem
PS z zdjęć tak słabych chyba nikt nie "oczeni" płci

#8 gosc_Walu

gosc_Walu
  • Guests

Napisano styczeń 29 2010 - 12:48

Tak swoją drogą to nie są żółtolice, a żółtobrzuche Trachemys scripta scripta , przynajmniej jeden z nich i na płeć to one jeszcze za małe są, chociaż jak dasz lepsze zdjęcia to można już się pokusić i pogdybać.
Akwarium w tej chwili nie jest jeszcze za małe, ale nie miej złudzeń będzie i dla 2 żółwi będzie potrzebne ponad 300 litrów. Roślinki skoro wiesz jak karmić to powinieneś wiedzieć że powinny być cały czas w akwarium.
Z witamin to tylko wapń trzeba podawać, ale nie tego wapiennego żółwika polecanego w zoologicznych tylko sepię (wapno kondycyjne dla papug) lub ostercal.

#9 gosc_KamilVDono

gosc_KamilVDono
  • Guests

Napisano styczeń 29 2010 - 14:39

A napisz jeszcze "wymiary" żółwików Zgodze się z Walusiem że ten 1 żółwik to żółtobrzuchy ale 2 to żółtolicy (żółtobrzuchy to ten co się na wyspe wspina (tak na 80%)) I na koniec powiem że wydaje mi się że twoje skorupki mają chore oczy albo to przez nie ostość zdjęć

#10 gosc_Walu

gosc_Walu
  • Guests

Napisano styczeń 29 2010 - 15:20

Ja bym powiedział że ten jeden to na 100% żółtobrzuch, a drugi na 80% widać po zdjęciach plastronu pierwszy ma całkiem żółciutki, a i drugi ma za mało plamek na żółtolica, ale tego to bym chciał jeszcze lepsze zdjęcia obejżeć boku głowy. Co do oczu to trzeba być mistrzem świata żeby z takich zdjęć coś wróżyć.

#11 gosc_KamilVDono

gosc_KamilVDono
  • Guests

Napisano styczeń 30 2010 - 12:54

zobacz se na zdjęcie nr1 ;D tam masz pokazane boki głowy odydwóch skorupek ten który się wspina to żółtobrzuszek a ten w wodzie to żółtolicek :tak:

#12 gosc_Walu

gosc_Walu
  • Guests

Napisano styczeń 30 2010 - 13:07

Oglądałem i mimo, że ten pod wodą ma charakterystyczny poziomą linię za okiem to ma także pionową ale akurat w tym miejscu na zdjęciu jest bąbel powietrza, więc patrząc na zdjęcia plastronu i to z wody to bym nie był skłonny twierdzić 100% Trachemysa scripta troostii może ewentualnie hybryda tych dwóch podgatunków. Dlatego przydałoby się więcej zdjęć, ale właściwie to przecież nie ma większego znaczenia wymagania mają takie same.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych