Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czerwonolicy w oczku wodnym.

- - - - - warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_EnergyLove

gosc_EnergyLove
  • Guests

Napisano kwiecień 05 2010 - 19:47

Witam z powodu tego iż dla mojej żółwicy akwarium juz staje sie przymałe a mnie na takie konretne aktualnie nie stać myślę czy nie lepiej byłoby ją wpuścić do oczka wodnego a raczej stawu ponieważ jest bardzo duzy , jest zarybiony , plywa tam ze brzydko powiem od cholery karasek i bodajze szczupak miejsce to jest poza miastem sama natura i tu moje pytanka... 1.Czy żółw przetrwa zimę w takim stawie? (w tym roku zamarzlo całe) 2.Czy wychodząc na powygrzewanie się , może polecieć gdzies skąd potem nie trafi do wody? 3.Czy to wogóle dobry pomysł? nie chce oddawać żółwia komuś bo boje sie ze nie będzie o niego wystarczająco dobrze dbał. dzięki za odpowiedzi , pozdrawiam

#2 gosc_Harl

gosc_Harl
  • Guests

Napisano kwiecień 05 2010 - 20:55

1. U nas w Zoo w Chorzowie kilka zółtolicych nie przeżyło zimy w stawiku, dlatego na okres zimowy lepiej by go było wziąć do domu. 2. Jeżeli nie ma żadnej bramki lub ogrodzenia to tak. 3. Moim zdaniem nie, lepiej jest kupić większe akwarium. A czy to czasem nie zwykły staw?? który nie ma ogrodzenia i mają do niego dostęp inni??

#3 Drwal

Drwal

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisano kwiecień 05 2010 - 22:15

zacznijmy od tego że to nie jest gatunek normalny dla naszej fałny i już to powinno być przeciwwskazaniem w wypuszczeniu go do stawu. Co do akwarium to przecież nie musi być jakieś diablo wysokie? może spróbuj na zamówienie zrobić.

#4 kasper123

kasper123

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisano kwiecień 06 2010 - 14:33

zacznijmy od tego że to nie jest gatunek normalny dla naszej fałny i już to powinno być

We Wrocławiu nad odrą od 2lat żyje parę żółwi czerwonolicych  przeżyły zimę .

#5 Drwal

Drwal

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisano kwiecień 06 2010 - 14:51

Mnie nie chodzi o to czy przeżyją czy nie. Lepiej nawet żeby zdechły niż miały się rozplenić. Nie wiadomo jakie konsekwencje miało by to dla naszych rodzimych gatunków.

#6 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano kwiecień 06 2010 - 15:24

Mnie nie chodzi o to czy przeżyją czy nie.

Watpie,zwlaszcza jesli kolejna zima bedzie taka jak w zeszlym roku.

Lepiej nawet żeby zdechły niż miały się rozplenić

Straciles ochote na "zabawe" z kiedys tak upragnionym zwierzakiem?Oddaj je,lepsze to niz takie niepewne a dla zwierzaka niekorzystne kombinacje.

Nie wiadomo jakie konsekwencje miało by to dla naszych rodzimych gatunków.

Jest jeden gatunek - żółw błotny a konsekwencje....poczytaj tyle jest o tym w necie...

#7 Drwal

Drwal

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisano kwiecień 06 2010 - 16:31

ceratogyrus to nie ja założyłem ten temat. Ja chciałem napisać że takie wypuszczanie zwierząt do nieswojego biotopu może mieć nieprzewidywalne konsekwencje dla naszej rodzimej fauny.

#8 gosc_KamilDono

gosc_KamilDono
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2010 - 12:23

zacznijmy od tego że to nie jest gatunek normalny dla naszej fałny i już to powinno być przeciwwskazaniem w wypuszczeniu go do stawu. Co do akwarium to przecież nie musi być jakieś diablo wysokie? może spróbuj na zamówienie zrobić.

Mnie nie chodzi o to czy przeżyją czy nie. Lepiej nawet żeby zdechły niż miały się rozplenić. Nie wiadomo jakie konsekwencje miało by to dla naszych rodzimych gatunków

1.Ale jeśli to jego staw i jest ogrodzony to niema przeciwskazań
2. Na zimę lepiej do domu go przynieść
3. Nie zgubi się żółwie zawsze wygrzewają się koło wody żeby mogły szybko do niej powrócić w momecie zagrożenia
4. Pomysł według mnie dobry ja sam na na połowę wiosny, całe lato i połowę jesieni daje żółwika do oczka wodnego i nic mu nie jest

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych