Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

skorupa

- - - - - zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_ga

gosc_ga
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2010 - 23:48

witam od jakiegoś czasu posiadam zółwia czerwonolicego ma on troche zaniedbaną skorupe(tak mi sie wydaje przynajmniej) jest tak jakby "brudna" i tutaj moje pytanie czy można jakos ewentualnie tą skorupke czymś przemyc zeby odzyskała swój dawny urok?? ;)

#2 kamil

kamil

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano kwiecień 19 2010 - 05:54

hmmm. myślę że jak jest bardzo zaniedbana to swego dawnego uroku nie odzyska. jeśli chcesz czymś przemyć to spróbuj przeczyścić szczoteczką do zębów (czysta woda, żadnej chemii) woda jakieś 25-28c. pozdrawiam ;) (niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni)

#3 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2010 - 19:09

Sa specjalne preparaty do pielęgnacji skorupy żółwi ale z braku potrzeby i wysokiej ceny nie stosowałem.

#4 gosc_KamilDono

gosc_KamilDono
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2010 - 12:16

Lepiej szczoteczką do zębów, po co bulić 50 zł jak i tak za dużo nie da, a w naturze nikt żółwiom nie czyści skorupy i sobie radzą.

Uzywaj znakow interpunkcyjnych i zainstaluj sobie slownik ortograficzny

#5 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2010 - 14:13

Tak jak w naturze żółwie nie pływają w chlorowanej wodzie .itp Też uwarzamze to strata pieniedzy i co miesiąc szczotkuję mojemu szczoteczka do zębów ( byle nie swoją, musi być nowa najlepiej kupić dla zółwia  :))

#6 gosc_KamilDono

gosc_KamilDono
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2010 - 16:35

( byle nie swoją, musi być nowa najlepiej kupić dla zółwia  )

Zabawnie by było jak by tak przez przypadek swoją szczoteczką skorupe wyczyścić a później nią zęby umyć  ;D :glupi:

#7 kamil

kamil

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano kwiecień 30 2010 - 18:34

Lepiej szczoteczką do zębów,  po co bulić 50 zł

ja widziałem po 10 zł 100ml nie wiem gdzie szukaliście..

#8 gosc_KamilDono

gosc_KamilDono
  • Guests

Napisano maj 01 2010 - 06:53

Za tyle to można kupić :tak: gdzie to widziałeś ??? to może kupie dla żółwia bo byłem w moich 7 sklepach zoo i najtansze tego typu środki to za 45zł

#9 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano maj 01 2010 - 09:21

Ale ten dziś co oglądaliśmy? Na łapiszewie? Fakt tani był tylko że przeznaczenie dla zółwi lądowych, ale napewno by się nadawało.

#10 kamil

kamil

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano maj 01 2010 - 10:13

Ale ten dziś co oglądaliśmy? Na łapiszewie?

tak to  ;D a myślisz że pancerzowi by zaszkodziło ??? (jesteś pewien że był dla lądowych?

#11 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano maj 02 2010 - 11:15

Tak ale żółw to żółw i pewnie poszczególne specyfiki do pielęgncji skorup żółwi nie różnią się wiele od siebie jednak gdybym czyścił żółtolicka specyfikiem dla stepów, to porządnie bym go umył i wystarł do sucha przed wsadzeniem do wody.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych