Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Rybki i żółw żółtolicy

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_majkiso

gosc_majkiso
  • Guests

Napisano kwiecień 19 2010 - 20:36

Siemka Mam pytanie. Mam żółwia żółtolicego i chcę do niego dokupić rybki. I teraz nasuwa się pytanie jakie rybki (zęby nie rosły duże i mogły żyć bez filtra).

#2 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2010 - 19:07

Musisz wiedzieć że każda ryba wcześniej czy później zostanie uznana za pokarm i zjedzona przez zółwia, Jeżeli chcesz mu dac rybkę do zjedzenia to polecam gupiki, są małe więc nie zostaje dużo szczątków w akwa iżółw się naje.

#3 gosc_majkiso

gosc_majkiso
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2010 - 19:47

Przepraszam ale zapomniałem o napisaniu że jako pokarm by służyły. Ale też mam 1 pytanie. Czy te gubiki to będą jadły pozostałości jedzenia żółwia bo filtr jaki mam specjalny dla żółwi to nie wciąga większości szczątków świerszczy.  ;D A i jeszcze jedno,  czy te gubiki muszą mieć filtr z napowietrzaczem  ? ? ?

#4 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2010 - 22:32

A więc gupiki (bo taka jest poprawna nazwa) prawdopodobnie nie będą jadły pozostałości po świerszczach , jeżeli to są takie jak u mnie np kawałki pancerzyka, kończyny. A co do filtra to przydał by się jeżeli chcesz je dłużej hodować ( co i tak się nie uda ), jak chcesz to możesz zamontować deszczownica lub zrobić tak jak ja od wylotu filtra poprowadzić wężyk nad powierzchnię wody i i wtedy też napowietrza i rozbija powłokę bakteryjną.
[img width=550 height=412]http://img85.imageshack.us/img85/4563/p2004102317.jpg[/img]

#5 gosc_majkiso

gosc_majkiso
  • Guests

Napisano kwiecień 21 2010 - 18:20

Podsumowując gupiki nie będą jadły pozostałości świerszczy i ni e mogą życz bez filtra

#6 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano kwiecień 21 2010 - 20:21

mogą żyć bez filtra tylko ze wtedy będą bardzo brudziły wodę a w brudnej wodzie ani ryby ani żółw nie będą czuły się najlepiej.

#7 gosc_majkiso

gosc_majkiso
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2010 - 14:40

Ja mam filtr z ExoTerra tylko że on nie ma napowietrzacza

#8 gosc_Dawid9265

gosc_Dawid9265
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2010 - 17:01

mój też nie ma i zrobiłem tak jak na obrazku że woda leci rurka nad powierzchnięi rozbijając sie o powirzchnię napowietrza wodę.

#9 gosc_KamilDono

gosc_KamilDono
  • Guests

Napisano kwiecień 29 2010 - 12:12

Albo ustaw wylot wody w górę :tak: a tak nawiasem mówiąc to w kuli (2L) miałem 2 gupiki przez rok (miałem w tedy 7 lat a kule z gupikami strzaskałem przypadkiem :'( )

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych