Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Artysci od czerwonolicych - ZAPRASZAM!

akwaterrarium

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 07 2004 - 17:12

Dzien dobry;) Jestem tutaj nowa. Czytam dzisiaj cały dzień wasze posty i postanowiłam poprosic Was o pomoc. Jestem szczesliwa posiadaczką zółwia czerwonolicego. Nie mam pojęcia ile ma lat, ale jest całkiem spory (20cm pancerza) Mieszka w akwarium 80x34x50 (dł x szer x wys)Na wysokości 30 cm ma zamontowana półkę o wymiarach 34x28. No i wsio. Mówiąc szczerze zrobiło mi sie naprawde głupio. Mam sporego stwora, mam całkiem spore akwaterrarium dla niego a mieszka on jak w Oświęcimiu. Tłumacze się tylko tym, że nie mam pojęcia jakby mu to akwa urządzić. Chciałabym mieć kawałek podwodno-nadwodnej dźungli;) Ale nie mam pojecia jak to osiągnąć. Baltazar pożera każdą roslinke, która mu wsadze (sztucznych nie planuje bo uważam, że są okropne), psuje grzalke i filtr non stop. Mam do was prosbe. Po pierwsze fajnie by było gdybyście odpowiedzieli mi na kilka pytań: 1. Jaki byłby najwydatniejszy filtr. Zaznaczam, że nie stac mnie na zewnetrzny, a co to jest kaskadowy to nie mam pojęcia. Ale chętnie bym sie dowiedziała 2. Czy Wasze potworki jedza jakikolwiek pokarm roslinny? Bo moja bestia takowego nie uznaje. Ale cóz, może mu źle podaje.. 3. Czy wrzucać mu wapno kondycyjne do wody? Czy lepiej ustrzegać sie takich cudów? No i nadszedł czas na moja wielką prosbę. Zaproponujcie mi jakies dekoracje do akwarium. Byłabym strasznie wdzieczna. Nie mam pojęcia jak się zabrać za urządzenie mu porządnych warunków. Może jakies korzenie, kokosy, kamienie? Czekam z niecierpliwością na wszelkie wasze sugestie i porady.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 10 2004 - 02:47

Heh co do akwarium ja miałem podobnie - początkowa pustka. Zacząłem zbierać kamienie, poszedłem po szklane połkólki (zdeformowane) do zoologicznego , mialem domeg dla mej gadziny (jak był mały - deraz z domku cieszy się bojownik). Ogolnie NIC bo nie mam zabyt duzej przestrzeni go w srodkowej czesci akrawium ma polke z podestem na calej dlugosci dna szeroka na ok 15 cm (zolw sie juz na niej nie miesci i malo z niej kozysta) ale przydatna jak byl maly i mial towarzyszke :] po drugiej stroni mam małe szklaneakwarium a wlasciwie pojemniczek ze szkla a w nim roslinke z zoologicznego poszczona po brzegu awarium (nie jest wysokie) by zółw go nei skonsumował... Co do jedzenia roslinnego bo o tym tez piszesz... Ja mojemu dawalem salate kiedysrozdrobnioną wraz z miesem... urozmaicone pozywienie :] a pozniej zjadal nawet sama salate. Kwestia dobrej zachety bo moj ni elubi jak cos mu zaslania tafle wody chyba i zje wszystko co na niej jest... Z wapna sam korzystalem, wlasciwie Amadeusz nie ja, wrzucałem pokryszoną cząstkę żółwika z wapna na całej długosci akwarium, p.w zoologicznym tak polecila i fakt po wrzuceniu calej kostki woda staje sie bardzo metna, a wiec uzywaj ale logicznie bo zolw nie powie ci czy jeszcze widzi gdzie plynie... to by bylo na tyle: wijaca sie roslinka odgrodzona od wody, kamienie zwykle i kolorowe szklane cos jakby kulki... Pozdrawiam...

#3 mysza

mysza

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1875 postów

Napisano styczeń 10 2004 - 23:32

Serdecznie witam na forum Madamm. Niestety co do żółwia czerwonolicego Ci nie pomogę. Ale myślę, że inni żółwiarze napewno Ci pomogą. :)

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 14 2004 - 08:30

sluchaj ja mam 15 cm w takim akwa i wody jest ze 65cm...jakbedzie mial jakis kamien to wody moze byc duzo roslinnki to ci zawsze zje

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akwaterrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych