Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Mój żółw ma zaklejone oczka!

- - - - - zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 neris

neris

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wrzesień 23 2010 - 16:22

??? Nie wiem co mam robić, mój żółw ma zaklejone oczka. Byłem u weterynarza miesiac temu dal 2 zastrzyki witaminy a. Bylo lepiej a potem głęboki nawrot choroby. Daje mu witamine a . Babeczka w zoologicznym powiedziala zeby ja zdjac penceta to blone, albo wacikiem do uszu. Jesli mozecie to pomozcie prosze. Jak sadzicie co z tym robic? Sciagac? 

#2 gosc_alicja

gosc_alicja
  • Guests

Napisano wrzesień 23 2010 - 16:29

Paskudnie to wyglada. Jesli choroba nawraca to znaczy, ze cos jest nie tak - niedoleczona infekcja, zle warunki, nieprawidlowa dieta. Niekiedy przedawkowanie witamin daje podobne objawy jak niedobor. Ja bym sama nic z tym nierobila a juz napewni nie penceta przy oczach, przejdz sie do weta koniecznie i wybierz specjaliste, znajacego sie na gadach a po drugie upewnij sie, ze masz odpowiednie warunki - temperature wody, powietrza, wyspy ciepla, czysta wode i ze dieta jest prawidlowa i odpowiednio urozmaicona.

#3 neris

neris

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wrzesień 23 2010 - 19:13

Sam nie wiem , zoolog powiedzial ze ta blone sie sciaga. A weta nie pomogl- dal mies. temu 2 zastrzyki z witamina a i nic .... juz sam nei wiem . Wyslalem maila Pani doktor Aleksandrze Malucie

#4 margola

margola

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1258 postów

Napisano wrzesień 23 2010 - 19:19

hmmm.... moja znajoma miała podobny problem ze swoimi żółwiami... opisz proszę warunki w jakim trzymasz żółwia, u niej przyczyna była za niska temperatura wody- trzeba wziąć pod uwagę ze jest coraz chłodniej szczególnie nocą Aha i jeszcze jedno- to nie są żadne błonki do usunięcia tylko zwyczajnie zapuchnięte powieki(przynajmniej tak to wygląda) - tak wyglądają opuchnięte oczy u żółwia. z witamina A należny uważać przedawkowanie też jest szkodliwe. Można jak u ludzi przemyć rumiankiem.. ale najlepsza była by wizyta u weta.

#5 neris

neris

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wrzesień 23 2010 - 19:56

To tak, muszę z bólem przyznac ze moj zolw ponad 10 lat zyl bez lampy wysepki itd. Dopiero od 3 dni zmienilem mu akwarium fajnie wyposazylem. Woda normalnie miala 25 stopni teraz ma ponad 27 w nowym akwa. MA wysepke i wygrzewa sie. Wode zmienialem czesto mieszalem wode co juz byla z nowa ktora odstawala 1 dzien. Wody ma teraz 18 cm. Jej dlugosc skorupy to 15cm. Nie sadzilem ze opieka nad tym stworzeniem jest tak wymagajaca. Zamieszcze fotke nowego akwa

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#6 neris

neris

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano wrzesień 23 2010 - 20:01

Dzisiaj zamiescilem filtrr , polozylem go pionowo. Poza tym mam pytanie jak mam zmierzyc temperature na wysepce? Nie wiem jak to ludzie robia i co wazne mam pytanie jak moge samemu wykonac lepsza i solidna bo ta jest prowizoryczna. Z gory dzieki

#7 Opetana

Opetana

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 538 postów

Napisano wrzesień 24 2010 - 05:03

To wyglada na zapalenie spojowek. Bez masci z antybiotykiem sie nie obedzie. Czy weterynarz do ktorego chodzisz zna sie na zwierzetach egzotycznych ? Mozesz przedzielic czesc akwarium szyba lub pleksa, przykleic na silikonie akwarystycznym i w 1 czesci wysypac zwirek. Nie wiem jakie minimum jest dla tego gatunku, ale jak na moje niedoswiadczone oko malo ma tam miejsca, tymbardziej ze koniecznie trzeba zrobic wyspe ciepla. No i koniecznie lampa UVB. Pozdroffki

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych