Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółw. Problematyka samotności...

- - - - - łączenie warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_SLUmafia

gosc_SLUmafia
  • Guests

Napisano listopad 30 2010 - 17:48

Cześć! Mam żółwia żółtobrzuchego (żółtolicego,żółtouchego)Scripta scripta ma on około 9cm. Trzymam go w akwa o długości 60cm wysokości 35cm i głębokości 30cm. 2/3 wysokości akwarium wypełnione są wodą. Posiada równierz wysepkę z łupków o wymiarach, ja wiem koło 30cm (głębokość) i 13cm długości. Wiem że te żółwie są agresywne i wogóle. Zjedzą prawie wszystko co jest szczypte mniejsze od nich (pszedstawiciele własnego gatunku), to wynika z moich obserwacji. Gdyż kiedyś miałem wda żółwie czerwonolice dorosłe (11 letnie) na przechowanie mój tata zapewniał mnie że można wpóścić do dorosłych żółwi małe żółwie więc tak zrobiłem. Po 10 sekundach żółw wyciągną szyję i "capnął" małęgo żółwia. Ledwo uratowałem żółwia, ale żył (później zmarł wraz z trzema swoimi kolegami na jakąś chorobę, związaną z skorupą :sad:, zpstał tylko jeden). Ale mniejsza o to mój żółw mieżący 9-10cm czuje się troche samotny. Szukałem dla niego kolegi o tym samym rozmiarze, ale w sklepach zoologicznych nie mogłem znaleźdź. I wychodze z zapytaniem. Czy mój żółw mógł by mieć w akwarium np malutkiego żółwia, takiego jakie oferują sklepy zoologiczne? One mierzą, koło 3-4cm? Zaznaczam że mój żółw ma 9-10cm długości a nie 25cm. Jeżeli małe żółwiki nie mogą dzielić akwa z tym żółwiem, to są jakieś gatunki no nie wiem, ryb, żab czy innych zwierząt które by mogły mieszkać z owym żółwiem. Na marginesie jest to samica ma niecały rok i dostaje jedynie suche krewetki, czasem złapie świerszcza albo mączniaka (sporadycznie, raz na miesiąc).Jestem równierz ciekaw czy żółwie wodne mogły by zostać obsadzone z żółwiakeim chońskim, ale chyba nie bo jest to zwierzę agresywne. Z góry dziękuję za odpowiedzi, są mi potrzebne na dziś bo jutro jade z kolegami do zoologicznego. Przepraszam was za byćmoże rarzące błędy ortograficzne. I nie jestem pewny co do działu. POZDRAWIAM Te młode żółwie w sklepach mają koło 5cm nawet 6cm (sugerując sięsklepami typu szrek, gady gady) a nie 3-4cm

#2 Krzysiu1996

Krzysiu1996

Member

• Terrarysta
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano grudzień 11 2010 - 16:04

żółw nie powinien być karmiony suszem ...no chyba że od czasu do czasu . Najlepiej dawać mu mrożonki , żywe rybki i rośliny wodne .Spróbuj jak najbardziej urozmaicić mu dietę .Co do żółwia to zależy od charakteru ... mój np.nie rusza nawet ryb takich jak gupiki,danio. Jeśli Twój gad jest dość łagodny , możesz spróbować z mniejszym zwierzakiem - zrób 2 wyspy może to coś pomoże( mniejszy osobnik będzie mógł wygrzewać się w spokoju )Myślę że pomogłem :D

#3 gosc_SLUmafia

gosc_SLUmafia
  • Guests

Napisano grudzień 12 2010 - 17:25

Dzięki, fakt pomgłeś, ale żółwie już są razem od prawie tygodnia. Mały żółw je mrożoną/żywą ochotkę, a duży przy okazji dostaje serca wołowe mrożone bo kupiłem. Ale teraz, kiedy wiem, że podstawą pokarmową nie mogą być susze, to będzie dostawał co innego, pewnie właśnie mrożonki. Kapustę moge mu dawać, tak? Mam też agamę brodatą i zamieżam jej zacząćkupować oseski mysie, to czy mogę takiego oseska włożyć do żółwia, żeby on go spałaszował? Pozdrowienia.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie, warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych