Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Terrarium dla początkującej opiekunki żółwia

terrarium

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 doroniaa

doroniaa

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano czerwiec 28 2011 - 17:42

Witam.
Jak łatwo i dobrze wyposażyć proste, nie skomplikowane terrarium dla żółwia ?
Co koniecznie powinno się w nim znajdować a z czym dać sobie spokój..
oraz co jaki okres czasu trzeba czyścić terrarium ?

Pozdrawiam !

#2 Filip Stadnik

Filip Stadnik

Moderator

• Moderator
  • 799 postów

Napisano czerwiec 28 2011 - 19:28

Niestety conajmniej o kilka tygodni za wcześnie podjęłaś decyzję o przyjęciu żółwia pod swój dach. Wcześniej powinnaś mieć przygotowane akwaterrarium i zdobytą nie małą wiedzę na temat danego zwierzaka. Dobór odpowiedniej literatury utrudnia nam to, że nie wiem jaki gatunek będziesz mieć, a to determinuje warunki jakie musisz zapewnić swojemu żółwiowi. Domyślam się jednak, że będzie to najprawdopodobniej żółw czerwonolicy abo żółtolicy (oba gatunki wymagają praktycznie tych samych warunków) w związku z czym serdecznie polecam Ci lekturę OPISU GATUNKU w którym to znajdziesz wszystkie niezbędne informacje potrzebne Ci do prawidłowego chowu tego gatunku i jeszcze więcej. Jeśli przyswoisz i zastosujesz się do rad tam zawartych Twój żółw powinien miewać się dobrze. Przy okazji zachęcam Cię do przeszukania zasobów FORUM ARCHIWALNEGO gdzie w dziale "Żółwie wodne i błotne" znajdziesz całą masę przydatnych informacji. Czeka Cię dużo czytania i równie dużo pracy przy przygotowaniu odpowiedniego akwaterrarium, ale nie jest to niewykonalne. W linkach, które Ci podałem jest również wiele informacji o żywieniu. Niestety praktycznie w całości musisz opierać się na informacjach archiwalnego forum oraz opisu gatunku gdyż na chwilę obecną nie ma z nami eksperta od tego rodzaju zwierząt, który mógłby Ci odpowiedzieć na bieżąco na nurtujące Cię pytania. Pozdrawiam.

#3 doroniaa

doroniaa

Newbie

• Terrarysta
  • Pip
  • 4 postów

Napisano czerwiec 29 2011 - 10:14

Dziękuje za odpowiedz. Zabieram się własnie do tej lektury. Mam ogromną nadzieje że zdołam jak najlepiej opiekować się moim żółwiem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: terrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych