Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zdjęcie

Targi zwierząt egzotycznych Terrarystyka Kraków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 szymon.twardowski

szymon.twardowski

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 64 postów

Napisano marzec 20 2013 - 16:33

jak pamiętam giełde w warszawie chyba 3 czy 4 lata temu.
Można było założyć swoje stoisko kupować sprzedawać...
Ale po tych wszystkich ustawach to ja nie mam pojęcia.
Niedługo to na targach będzie się kupowało zwierzęta i płaciło za to jeszcze vat...

#42 mmax88

mmax88

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisano marzec 21 2013 - 09:07

W Krakowie była normalna giełda :) Czyli można było sprzedawać, kupować. Mam nadzieję, że w tym roku też będzie. Myślę, że jest duża szansa, bo zainteresowanie było ogromne.

#43 Tomeekkk

Tomeekkk

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisano marzec 21 2013 - 09:37

No też mam taką nadzieje,ale coś się organizator niewypowiada nic na ten temat.

#44 kowalskysebas

kowalskysebas

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano marzec 21 2013 - 14:29

A w Warszawie nic nie słychać o normalnej giełdzie?

#45 Empiu

Empiu

Ja tu tylko sprzątam

• Administrator
  • 3203 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano marzec 21 2013 - 16:26

Nigdzie w Polsce nie ma już normalnych giełd :( Chociaż... we Wrocku ciągle tylko bezkręgowce? Był ktoś? Były na tcp ogłoszenia z kręgowcami, ale podejrzewam, że na zasadzie "kupowania spod lady".

#46 Lara

Lara

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 3587 postów

Napisano marzec 21 2013 - 16:28

Myślę że póki ktoś mądry wprowadzając nowelizację ustawy nie zmieni zapisu lub nie sprecyzuje co to są zwierzęta domowe to niestety giełd jako takich w Polsce nie będzie. Może będą wystawy czy pokazy ale jeśli będzie to też pod takim hasłem reklamowane (wystawa) to myślę że sporą część sprzedających będzie szlag trafiał, że ludzie przyleźli ale tylko oglądają. Żeby była możliwość zorganizowania giełdy musi zgodzić się na to Powiatowy Lekarz Weterynarii, a wszyscy PLW dostali interpretację ustawy od Głównego (choć ostatnio słyszałam wersje że od ministerstwa środowiska i w sumie to dla mnie bardziej prawdopodobne bo mądrych inaczej nam w rządzie nie brakuje) z której wyraźnie wynika że zwierząt kręgowych na giełdach sprzedawać nie można.

#47 Tomeekkk

Tomeekkk

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisano marzec 21 2013 - 17:22

Na takiego mądrego nie mamy co liczyć w najbliższym czasie.

#48 Empiu

Empiu

Ja tu tylko sprzątam

• Administrator
  • 3203 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano marzec 22 2013 - 00:32

Szczerze, to my jesteśmy ci niemądrzy. Terrarystów w Polsce jest na tyle dużo, że jakby się zorganizować, to razem coś byśmy zdziałali. Tyle, że poprowadzić by nas musiała osoba zaznajomiona z przepisami prawnymi, reprezentacyjna i rozgarnięta

#49 cavvy

cavvy

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 1011 postów

Napisano marzec 22 2013 - 09:33

Szczerze, to my jesteśmy ci niemądrzy. Terrarystów w Polsce jest na tyle dużo, że jakby się zorganizować, to razem coś byśmy zdziałali. Tyle, że poprowadzić by nas musiała osoba zaznajomiona z przepisami prawnymi, reprezentacyjna i rozgarnięta

O to to. W tak sporej grupie nie znajdzie sie jakis prawnik ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych